نحوه غیرفعال کردن نظرات در پست‌های اینستاگرام

0

اینستاگرام به کاربران خود کنترل کاملی بر قسمت نظرات می‌دهد. حتی می‌توانید نظرات پست‌های قدیمی خود را در عرض چند ثانیه خاموش کنید. در اینجا چگونه است!

آیا پستی در اینستاگرام دارید که نمی‌خواهید مردم در آن نظر بدهند؟ آیا نظراتی وجود دارد که به موضوع پست شما بی‌ربط است یا بی‌مورد توهین‌آمیز است؟ در این صورت، ممکن است زمان غیرفعال کردن نظرات برای پست باشد.

در اینجا، نحوه غیرفعال کردن نظرات در یک پست اینستاگرام و اینکه چرا این ممکن است برای حساب شما مفید باشد، بحث خواهیم کرد.

نحوه غیرفعال کردن نظرات در پست اینستاگرام

دو راه وجود دارد که اینستاگرام به شما اجازه می‌دهد تا کامنت روی پست‌های خود را غیرفعال کنید. اولی هنگام ایجاد پست و گزینه دوم بعد از اشتراک‌گذاری پست است. این راهنما دو راه غیرفعال کردن کامنت در اینستاگرام را به شما نشان می‌دهد.

نحوه غیرفعال کردن نظرات در اینستاگرام هنگام ایجاد پست

اگر نمی‌خواهید کسی روی آن نظر بگذارد، می‌توانید هنگام ایجاد یک پست، نظرات را غیرفعال کنید. در اینجا چگونه است:


  1. برنامه اینستاگرام را در دستگاه خود راه‌اندازی کنید، روی دکمه Create (+) ضربه بزنید و عکس(‌ها) یا ویدیو(‌هایی) را که می‌خواهید به اشتراک بگذارید انتخاب کنید.
  2. هنگامی که در صفحه ایجاد پست هستید، روی تنظیمات پیشرفته ضربه بزنید.
  3. کلید خاموش کردن نظر دادن را روی فعال تنظیم کنید.
  4. به رابط ایجاد پست برگردید، فیلد‌های مورد نظر (عنوان، برچسب‌ها، مکان) را پر کنید و روی اشتراک‌گذاری ضربه بزنید.

با این کار پست با نظرات غیرفعال به اشتراک گذاشته می‌شود. اگر نظر خود را تغییر دادید و می‌خواهید نظرات را دوباره فعال کنید، می‌توانید با ضربه زدن روی کنترل‌های بررسی در کنار اعلانی که به شما نشان می‌دهد نظرات را غیرفعال کرده‌اید، این کار را انجام دهید.

نحوه غیرفعال کردن نظرات در یک پست قدیمی

اگر احساس می‌کنید به هر دلیلی نیاز به غیرفعال کردن نظرات در یک پست قدیمی دارید، می‌توانید این کار را نیز انجام دهید. در اینجا چگونه است:

  1. برنامه اینستاگرام خود را راه‌اندازی کنید و به پستی بروید که می‌خواهید نظرات را برای آن غیرفعال کنید.
  2. روی نماد سه نقطه بالای پست ضربه بزنید.
  3. از منوی باز شده گزینه Turn Off Commenting را انتخاب کنید.

خودشه. شما با موفقیت کامنت گذاشتن برای پست مذکور را خاموش کردید.

چرا کامنت‌ها را در اینستاگرام خاموش کنیم؟

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است بخواهید کامنت‌ها را در پست‌های اینستاگرام خود غیرفعال کنید. یکی از دلایل اصلی این است که اگر محتوای پست یا موضوع شما نیاز به احتیاط دارد، بهتر است هیچ نظر عمومی نداشته باشید.

دلیل دیگر برای خاموش کردن نظرات می‌تواند آزار و اذیت سایر کاربران در پاسخ به یک موضوع خاص باشد. در نهایت، برخی از افراد دوست ندارند بازخورد زیادی دریافت کنند و حساب خود را به عنوان “خصوصی” ترجیح می‌دهند. این ویژگی بدون داشتن یک حساب خصوصی واقعی به آن‌ها این امکان را می‌دهد.

غیرفعال کردن نظرات در پست‌های اینستاگرام

هرکسی دلایل خاص خود را برای غیرفعال کردن کامنت برای یک پست اینستاگرام دارد. برخی از افراد برای احتیاط آن را غیرفعال می‌کنند، در حالی که برخی دیگر برای جلوگیری از آزار و اذیت یا آزار سایبری این کار را انجام می‌دهند. دلیل شما هر چه که باشد، اینستاگرام به شما کنترل کامل روی بخش نظرات را می‌دهد، حتی اگر قبلا عکس یا ویدیو را پست کرده باشید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.