پیام‌های به رنگ سبز در مقابل آبی‌های iMessage اپل نوجوانان را وادار می‌کند گوشی‌های اندرویدی خود را عوض کنند و آی‌فون بخرند!

0

همان طور که می‌دانید در پیامرسان اپل یعنی آی‌مسیح iMessage پیام‌هایی که با گوشی‌های اندروید دریافت بشوند سبز و پیام‌ دریافتی از آی‌فون‌ها آبی‌رنگ هستند.

برای بعضی، این رنگ‌ها هیچ معنی‌ای ندارد، اما برای دسته‌ای از کاربران خیلی مهم است و مدام به آنها یادآوری می‌کند که از جزو گروه اندرویدی‌ها هستند یا آی‌فونی‌ها. تازه این رنگ آبی یادآوری می‌کند که آنها که آی‌فون دارند می‌توانند از برخی ویژگی‌هایی موجود در پلتفرم استفاده کنتد که دیگران نمی‌توانند.

وال استریت ژورنال، بررسی کرده که نوجوانان و دانش‌آموزانی که  آیفون ندارند و پیام‌هایشان سبز رنگ ارسال می‌شود، چطور آن را مترادف به یک چیز منفی می‌انگارند.

ادل لوویتز، دانشجوی میشیگان،گفت که زمانی که متوجه علت پیام آبی و سبز شده از اعضای گروه خواسته که تفکیک کنند که چه کسانی جزو سبزها هستند.

لووتیز سپس متوجه شد که چت‌های گروهی وقتی از آی‌فون استفاده نمی‌کند، یکپارچه کار نمی‌کنند و همچنین باعث ایجاد مشکل برای تماس‌های FaceTime و برنامه‌های مورد استفاده برای یافتن دوستان می‌شود.

او می‌گوید اپل با این کار یک شبکه اجتماعی خاص خود ساخته و یک فشار بازگشت برای آنهایی که از آی‌فون به اندروید مهاجرت می‌کنند ایجاد می‌کند.

لوتیز که برای انجام یک تحقیق مدتی مجبور شده بود آی‌فون خود را کنار بگذارد و از یک دستگاه اندرویدی استفاده کند، خیلی زود به آیفون بازگشت. در کمال تعجب میل به آبی شدن یکی از اهرم‌های فشار بود.

بامزه‌تر هم وجود دارد:

جوسلین ماهر، دانشجوی کارشناسی ارشد نیویورک، گفت اگر کسی که با او قرار و مدار عاشقانه می‌گذاشت از اندروید استفاده می‌کرد، توسط دوستان و خواهر کوچکترش مورد تمسخر قرار می‌گرفت که پیام‌هایش سبز هستند!

گریس فانگ از کالج ولزلی در ماساچوست می‌گوید که «من نمی‌دانم که آیا این تبلیغات اپل است یا فقط یک اتفاق درون گروهی است، اما به نظر می‌رسد مردم از حباب‌های متن سبز آنقدر خوششان نمی‌آید و به نظر می‌رسد این واکنش منفی درونی نسبت به آن دارند.»

ظاهراً اپل به خوبی می‌داند که iMessage برای کاربرانش جذابیت ویژه ای دارد، حتی برخی به اظهارات مدیریت ارشد اپل اشاره داشته‌اند که گفته بود این شرکت از ایجاد نسخه اندروید iMessage جلوگیری کرده است.

در حالی که اپل در اواسط سال ۲۰۱۶ شایعات مبنی بر رفتن iMessage به اندروید را رد کرد، این ادعا گاه و بیگاه ادامه دارند و هر از چند گاهی شایعاتی از اقدام توسعه‌ای پیامرسان اپل برای اندروید به گوش می‌رسد.

در سال ۲۰۱۸، اسکات فورستال، مدیر سابق توسعه iOS، سعی کرد اپراتور‌ها را به اتخاذ یک استاندارد پیامکی که ویژگی‌های مشترک را با iMessage داشته باشند، ترغیب کند. پیشنهادی که مورد استقبال واقع نشد.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.