فورد ماوریک هیبرید ۲۰۲۲ می‌تواند بدون توقف و با یک بار شارژ باتری و یک باک بنزین ۱۰۰۰ کیلومتر را طی کند!

کوچک‌ترین و کم‌مصرف‌ترین پیکاپ فورد دارد رکوردهای شگفت‌انگیزی از مصرف سوخت و شارژ برجای می‌گذارد

0

شرکت فورد اواخر خردادماه از پیکاپ جدید ماوریک (Maverick) هیبریدی خود رونمایی کرد و چون مشابه هیچ محصول دیگری نبود؛ از همان ابتدا سروصدا کرده و توجه‌ها را به سوی خود جلب کرد.

این خودروی را می‌توان کوچک‌ترین پیکاپ فورد دانست که برخلاف پیکاپ‌های دیگر این شرکت، از شاسی جدا از بدنه برخوردار نیست. فورد ماوریک چهار درب بوده و فضای کافی برای حمل ۵ سرنشین بزرگ‌سال دارد و کلا یک تعریف جدید از خودروهای پیکاپ ارائه می‌کند.

فورد در روز رونمایی از ماوریک هیبریدی ۲۰۲۲ مدعی شد این خودرو طبق استاندارد EPA، در شهر ۴۰ مایل و به صورت ترکیبی ۳۷ مایل به ازای هر گالن بنزین مسافت طی خواهد کرد؛ چیزی معادل ۵.۸ و ۶.۳ لیتر در هر صد کیلومتر که برای یک پیکاپ بسیار ایده‌آل بوده و می‌توان آن را کم‌مصرف‌ترین پیکاپ ایالات متحده نامید.

اما حالا، تجربه کاربران چیزی دیگری می‌گویند و نشان می‌دهند فورد ماوریک هیبریدی ۲۰۲۲ می‌توان ۹۷۰ کیلومتر را بدون توقف و با یک بار شارژ باتری و یک باک بنزین طی کند؛ مسافتی حیرت‌انگیز که شاید در خودروهای سدان هم شاهد نباشیم.

در تست‌های اولیه‌ای که از این پیکاپ انجام شد؛ شعاع حرکتی فورد ماوریک ۸۰۵ کیلومتر با یک باتری فول شارژ و یک باک بنزین پر بود ولی یکی از خریداران این خودروی هیبریدی می‌گوید موفق شده مسافتی ۹۷۰ کیلومتری را بدون توقف طی کند.

براساس داده‌هایی که نماینده فورد از این فرد و تصاویر جاده‌ای و همین‌طور اطلاعات استخراج شده از پشت نمایشگر به دست آورده است؛ این خریدار موفق شده ۴۳۰ کیلومتر را با موتور برقی خودرو طی کند و مصرف بنزین آن هم ۵.۲ لیتر در هر صد کیلومتر بوده است.

گفته می‌شود خریداران دیگری از خودروی فورد ماوریک نیز گفتند با این خودرو موفق شدند بالای ۹۰۰ کیلومتر را طی کنند و چنین رکوردی متخص یک خریدار نیست.

فورد خودروی هیبریدی ماوریک ۲۰۲۲ را با یک موتور ۴ سیلندر ۲.۵ لیتری در کنار یک موتور برقی روانه بازار کرده است. قدرت این موتورها در مجموع ۱۹۱ اسب بخار و ۲۱۰ نیوتن متر گشتاور است. شتاب این خودرو ۷.۶ ثانیه برای رسیدن از سرعت صفر به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت است و قدرت موتورها از طریق یک گیربکس CVT به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود.

قیمت این خودروی بسیار جذاب و کاربردی در ایالات متحده زیر ۲۰ هزار دلار است و فروش آن از پاییز امسال و در تریم‌های مختلف آغاز شده است.

منبع motor1
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.