بهترین سایت‌های اشتراک‌گذاری عکس در سال 2022: پنج سایت برتر پیشنهادی ما

0

ما در دریایی از محتوا زندگی می‌کنیم 1.4 ‌تریلیون عکس در سال ۲۰۲۱ گرفته شد و تخمین‌زده می‌شود که امسال مردم 1.6 تریلیون بار عکس بگیرند. اما بهترین مکان برای اشتراک‌گذاری عکس‌ها کجاست؟

در سال 2021، تعداد کل عکس‌های ذخیره‌شده – از عکس‌های موجود در گوشی‌های هوشمند گرفته تا عکس‌های موجود در فضای ابری، تا عکس‌های روی رایانه‌های شخصی – به 8.3‌ تریلیون رسید.

روزانه بیش از 95 میلیون عکس تنها در اینستاگرام پست می‌شود و بیش از 300 میلیون عکس در تمام پلتفرم‌ها آپلود می‌شود.

شرایط همه عکاس‌ها یکسان نیست و هر عکسی هم کیفیت و حال و هوای خاص خود را دارد. برخی عکس‌های فقط جنبه شخصی و یادگاری دارند و فقط در گالری عکس‌های موبایل ما جا خوش می‌کنند. اما برخی عکس‌ها هم فراتر از حد آماتور و شخصی هستند و باید در مکانی مناسب به اشتراک گذاشته شوند.

در کمال شگفتی اینستاگرام را در فهرست سایت‌های پیشنهادی اشتراک عکس در این پست پیدا نمی‌کنید، زیرا طبق اعتراف خود این شرکت یک سرویس اشتراک‌گذاری عکس نیست. یعنی برخلاف سابق، تمرکز شرکت مادر اینستاگرام بیشتر روی ویدئو و نیز اشتراک اطلاعات رفته.

گرچه عکاس‌های حرفه‌ای پیج‌هایی در اینستاگرام دارند، اما پیج آنها بیشتر جنبه اطلاع‌رسانی دارد تا ابزاری برای اشتراک تمام عیار عکس‌ها.

500px

حرفه‌ای‌ها 500px را می‌شناسند. از طراحی خود سایت، مشخص است که تمرکز 500px در کجا قرار دارد: عکس‌ها در این سایت با ابعاد بزرگ و باکیفیت عالی دیده می‌شوند، سایت از نظر بصری شلوغ نیست و کنترل‌های مزاحم و ویژگی‌های غیرضروری ما را آزار نمی‌دهند. رابط کاربری سایت خوب است و به عکاس اجازه می‌دهد تا کار‌های خود را در “مجموعه‌هایی” که در مورد یک موضوع خاص هستند یا “استوری‌ها” با محوریت یک رویداد یا مکان خاص مرتب کند.

شما بدون هزینه می‌توانید 2000 عکس را در 500 پیکسل آپلود کنید، اما اشکال این است که کاربری رایگان با محدودیت شدید همراه است. کاربران رایگان، اجازه آپلود تنها 20 عکس در هفته را دارند. خوشبختانه، در ازای هزینه‌ای معقول، کاربران می‌توانند به سطوح مختلف ارتقا پیدا کنند.

با این حال، چیزی که 500px را به یک سایت واقعی برای حرفه ای‌ها تبدیل می‌کند، توانایی دسترسی به فهرستی از افراد حرفه‌ای و از همه مهمتر، فروش عکس‌ها و حق استفاده از آنهاست.

عکاسان حرفه‌ای بهتر است مدتی را در 500px صرف کنند و ببینند که آیا برای آن‌ها مناسب است یا خیر. حتی فروش در قالب NFT هم اضافه شده که نشاندهنده به‌روزرسانی سریع سایت و هماهنگی با شرایط نو است.

سایت Behance

برای عکاسانی که به دنبال یک شبکه اجتماعی خلاقانه‌تر هستند و امیدوارند مجموعه‌ای خاص از عکس‌ها را به نمایش بگذارند، Behance ارزش دیدن دارد. این سایت رایگان است و هیچ محدودیتی در تعداد پروژه‌ها یا تصاویری که ممکن است به اشتراک بگذارد وجود ندارد. اگر مجموعه جدید و ارزنده‌ای دارید، Behance یک گزینه فوق العاده هم برای به بازدید بیشتر عکس‌های شما و هم برای برجسته کردن مهارت شما است.

Behance مانند یک شبکه اجتماعی است و بنابراین گزینه‌های دنبال کردن و لایک و اشتراک دارد. شبیه به ویژگی استوری اینستاگرام، Behance به کاربران این امکان را می‌دهد تا کار‌های در حال انجام را به اشتراک بگذارند، بنابراین شما و دنبال‌کننده‌هایتان می‌توانید در مورد روند کارهای در حال انجام هم نظر بدهید.

علاوه بر این، Behance یک پیشنهاد ادوبی است و به همین دلیل یک خط ارتباطی ساده برای کاربران Adobe از زمان ایجاد تا نتیجه نهایی محسوب می‌شود.

سایت فلیکر

فلیکر را که فراموش نکرده‌اید؟ فیلکر یک سایت قدیمی اشتراک عکس و یکی از پیشگامان انقلاب وب 2.0 بود. هیچ سایت حرفه‌ای به اشتراک‌گذاری عکس آنلاینی نیست که ویژگی‌های خوبی مانند تشخیص نام افراد موجود در عکس، انتخاب ابزار یا رابط کاربری روان فلیکر را داشته باشد.

با یک اشتراک رایگان، کاربران می‌توانند تا 1000 عکس آپلود کنند که برای اکثر کاربران معمولی و حتی علاقه مندان حرفه‌ای‌تر کافی است. ویژگی‌های برچسب‌گذاری سایت بسیار گسترده است و توانایی مشاهده و دانلود تصاویر با وضوح‌های مختلف بسیار ارزشمند است.

موتور آماری فلیکر فوق العاده است و اطلاعات فوق‌العاده‌ای در مورد اینکه چه کسی و چه زمانی کار شما را مشاهده کرده، ارائه می‌کند.

قابلیت جاسازی آسان عکس‌ها از طریق حساب فلیکر، به عنوان مثال در درون  وب‌سایت خودتان، مدت‌هاست که یکی از ویژگی‌های عالی سایت بوده است.

فلیکر از زمانی که در سال 2018 توسط SmugMug خریداری شد، تغییراتی پیدا کرده است، به ویژه از نظر هزینه اشتراک. البته هزینه‌های آن فعلا معقول هستند. با اشتراک Pro، کاربر دو ماه Adobe Creative Cloud را به صورت رایگان دریافت می‌کند.

Google Photos

گوگل فوتوز را نمی‌شود نادیده گرفت. پایداری و فضای ابری و داشتن کاربرانی از همه جهان، آن را کاملا برجسته می‌کند. در واقع هر کسی که یک حساب گوگل داشته باشد، گوگل فوتوز را هم دارد.

Google Photos ابتدا به‌عنوان یک پشتیبان آنلاین امن برای عکس‌های کاربران طراحی شده بود، اما با گذشت زمان، این سرویس به بلوغ رسیده و قابلیت‌های اشتراک‌گذاری توانمندتری ارائه داد.

شما می‌توانید با آن عکس‌های خود را سامان بدهید در عین حال که کنترل‌های خوبی در زمینه حریم خصوصی دارید. شما می‌توانید مشخص کنید که چه کسی می‌تواند عکس‌های شما را ببیند و دانلود کند.

سازماندهی آثار خود در آلبوم‌ها با کنترل‌های حریم خصوصی کامل، نه تنها در مورد اینکه چه کسی می‌تواند تصاویر شما را ببیند، بلکه همچنین چه کسی می‌تواند تصاویر شما را دانلود کند، بسیار ارزشمند است.

ظرفیت آپلود در گوگل فوتوز تا سال 2021 نامحدود بود، اما بعد از آن برای گوشی‌های غیرپیکسلی محدود شد. با این همه حتی در استفاده رایگان هم فضای تخصیص داده شده بسیار قابل توجه است.

Photobucket

Photobucket قدمتی به اندازه فلیکر دارد. در واقع این دو سایت با فاصله تنها یک سال از هم راه‌اندازی شدند. با این همه فوتوباکت به اندازه‌ای که باید، در حال حاضر شناخته شده نیست.

در کاربری رایگان میزان تبلیغات جانبی در فوتوباکت زیاد و آزاردهنده است. در طرح رایگان شما می‌توانید تنها 250 عکس آپلود کنید که نسبت به رقبا واقعا ناچیز است.

کاربری پولی آن، با حدود 13 دلار در ماه، شروع می‌شود. در سطح حرفه‌ای دیگر محدودتی در آپلود عکس ندارید و لازم نیست تبلیغات جانبی را تحمل کنید و می‌توانید از مجموعه کامل ابزار‌های ویرایشی نسبتا قوی آن لذت ببرید.

رابط کاربری فوتوباکت تمیز است و بدون زور زدن و نیازی به آموزش، به صورت شهودی می‌توانید در آن کار کنید.

مانند فلیکر، این سایت همچنین به شما امکان می‌دهد عکس‌های خود را در هر جایی از فوروم‌ها و وب سایت‌ها گرفته تا وبلاگ‌ها و رسانه‌های اجتماعی جاسازی کنید.

Photobucket همچنین به سبب فشرده‌سازی کم و دستکاری نکردن تصاویر و از بین نبردن شارپنینگ سایت اشتراک عکس خوبی مخسوب می‌شود.

VSCO

شاید تصور کنیم که اینستاگرام هیچ رقیبی ندارد. اما سایت‌های اشتراک عکسی با اهداف متمرکز هم هستند که آلترناتیوهای بدی نیستند. یکی از مشهورترین و باسابقه‌ترین آنها VSCO است.

برای کاربران معمولی و حتی برخی از حرفه ای‌ها VSCO یک گزینه خوب است. برخی آن را باکلاس‌تر از غول فیس‌بوک/متا می‌دانند!

VSCO تمیز و شیک است، تصاویر را در پس زمینه سیاه نشان می‌دهد که باعث واضح‌تر و برجسته شدن عکس‌های می‌شود. پس جای تعجب نیست که بسیاری از عکاسان VSCO را به عنوان پلتفرم اشتراک‌گذاری عکس انتخابی خود انتخاب کرده‌اند.

من بسیاری از افراد غیرعکاس را می‌شناسم که از VSCO به طور انحصاری برای ویرایش عکس‌های تلفن خود قبل از ارسال آن‌ها به  رسانه‌های اجتماعی دیگر استفاده می‌کنند و حتی بسیاری از آن‌ها از VSCO به عنوان اولین قدم قبل از اینستاگرام استفاده می‌کنند.

چیزی که برخی ممکن است یک مشکل VSCO  بدانند، اتکای VSCO به خرید‌های درون برنامه‌ای برای دسترسی تمام‌عیار به  تنظیمات از پیش تعیین شده و ابزار‌های ویرایش است.

VSCO  دقیقاً از طریق همین کسب درآمد می‌کند و با همین درآمد است که توسعه‌دهندگان آن توانسته‌اند به طور مداوم به روز‌رسانی، تثبیت و اضافه کردن ویژگی‌ها را انجام بدهند.

VSCO ممکن است تعداد کاربر اینستاگرام را نداشته باشد، اما درصد کاربرانی که واقعاً برای عکاسی در آن هستند، بسیار قابل توجه است.

منبع: پتاپیکسل

اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

مورد عجیب بیمار M: مردی که گلوله‌ای به سرش خورد و بعد همه چیز را وارونه می‌دید!

بر اساس گزارش موردی که به تازگی منتشر شده است، یکی از منحصر به فردترین و عجیب‌ترین موارد آسیب مغزی در تاریخ شرح داده شده: این مورد با نام مستعار بیمار M، نامیده می‌شود که در سال ۱۹۳۸ در جریان جنگ داخلی اسپانیا به سرش گلوله خورد و بعد آن…

عکس‌های این عکاس فرانسوی مانند تابلوهای نقاشی زیبای سبک امپرسیونیسم هستند

امپرسیونیسم یک جنبش هنری است که در اواخر قرن نوزدهم، عمدتاً در فرانسه ظهور کرد. مشخصه آن تاکید بر ثبت اثرات زودگذر نور و رنگ در دنیای طبیعی است. نقاشان امپرسیونیست به دنبال این بودند که برداشت‌های دیداری فوری خود را از یک صحنه به تصویر…

اگر سیمپسون‌ها در دنیا وستروس بودند! گالری عکس

وستروس یک سرزمین یا قاره تخیلی و یکی از مکان‌های اصلی مجموعه رمان‌های فانتزی «آواز یخ و آتش» نوشته جورج آر آر مارتین است. انکاتی در مورد وستروسجغرافیا: وستروس در غرب قاره اسوس قرار دارد و با دریای باریکی که به نام دریای باریک شناخته…

در جریان قرار و ملاقات (برای انتخاب همسر) چه آداب معاشرت و نکاتی را باید رعایت کنیم؟

آداب قرار ملاقات به مجموعه‌ای از رفتار‌ها و انتظارات قابل قبول اجتماعی اشاره دارد که معمولاً هنگام قرار ملاقات رعایت می‌شود. در اینجا چند دستورالعمل کلی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:وقت‌شناس باشید: به موقع برسید یا به طرف دیگر…

حجم‌ها و مجسمه‌های زیبا ساخته شده با صفحات کتاب‌های قدیمی

ما انسان‌ها استفاد تخیل هستیم، اما در موارد معدودی این تخیل‌های خود را به صورت نقاشی یا حجم، زنده می‌کنیم و در معرض تماشای دیگران قرار می‌دهیم.اِما تیلور، هنرمند مقیم بریتانیا، این تجربه را در مجسمه‌هایی از جنس کتاب به صورت باورنکردنی…

Fotomat: یادآوری غرفه‌های پردازش عکس دهه 1980 آمریکا که با خودرو از کنار آنها می‌گذشتند و فیلم‌…

در دوران قبل از عکاسی دیجیتال و آپلود آسان عکس‌ها (در این دومی شک دارم که فعلا در ایران ساده باشد!)، یک راه حل جذاب و نوآورانه برای ظاهر کردن فیلم‌های آنالوگ وجود داشت:  Fotomat.در طول دهه 1980، این غرفه‌های پردازش عکس در سراسر آمریکا،…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / خدمات فیزیوتراپی /لیفت صورت در تهران / کمربند طبی / زانوبند زاپیامکس / فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن / biniclinic.com / کمربند پلاتینر / مراقبت پوست / مهدکودک فلکه اول تهرانپارس / سایت نوید / روپوش پزشکی / سرور مجازی ایران /بای پپ / ویدیوهای دیدنی /بهترین فیزیوتراپی تهران /خرید سیفتی باکس / کمربند پلاتینر / محصولات پوستی بیوآکوا رو تا 60 درصد تخفیف از فروشگاه رومدباش بخر / ویکی درمان / عمل بینی /خرید پروتز مو /حرف آخر /کاندوم / خرید سرور مجازی / بهترین کلینیک زخم تهران /فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی / مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /توانی نو /آموزش تزریق ژل و بوتاکس /چاپ فلش / لاغری فوری / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم /شیشه اتومبیل /درمانکده / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /دانلود فیلم دوبله فارسی / دانلود فیلم هندی /فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی شاواز /پزشک زنان سعادت آباد / ایمپلنت دندان /خرید خودنویس /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /سریال ایرانی کول دانلود /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /کاشت مو / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش /فروشگاه اینترنتی زنبیل /خرید ساعت دیواری /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /چاپ کلاه /کاشت مو /کاشت مو /پزشکا /قیمت ساک پارچه ای /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /تولید محتوا /دانلود نرم افزار /مجتمع فنی ونک /داروخانه آنلاین تینا /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

••4 5