بهترین سایت‌های اشتراک‌گذاری عکس در سال ۲۰۲۲: پنج سایت برتر پیشنهادی ما

0

ما در دریایی از محتوا زندگی می‌کنیم ۱.۴ ‌تریلیون عکس در سال ۲۰۲۱ گرفته شد و تخمین‌زده می‌شود که امسال مردم ۱.۶ تریلیون بار عکس بگیرند. اما بهترین مکان برای اشتراک‌گذاری عکس‌ها کجاست؟

در سال ۲۰۲۱، تعداد کل عکس‌های ذخیره‌شده – از عکس‌های موجود در گوشی‌های هوشمند گرفته تا عکس‌های موجود در فضای ابری، تا عکس‌های روی رایانه‌های شخصی – به ۸.۳‌ تریلیون رسید.

روزانه بیش از ۹۵ میلیون عکس تنها در اینستاگرام پست می‌شود و بیش از ۳۰۰ میلیون عکس در تمام پلتفرم‌ها آپلود می‌شود.

شرایط همه عکاس‌ها یکسان نیست و هر عکسی هم کیفیت و حال و هوای خاص خود را دارد. برخی عکس‌های فقط جنبه شخصی و یادگاری دارند و فقط در گالری عکس‌های موبایل ما جا خوش می‌کنند. اما برخی عکس‌ها هم فراتر از حد آماتور و شخصی هستند و باید در مکانی مناسب به اشتراک گذاشته شوند.

در کمال شگفتی اینستاگرام را در فهرست سایت‌های پیشنهادی اشتراک عکس در این پست پیدا نمی‌کنید، زیرا طبق اعتراف خود این شرکت یک سرویس اشتراک‌گذاری عکس نیست. یعنی برخلاف سابق، تمرکز شرکت مادر اینستاگرام بیشتر روی ویدئو و نیز اشتراک اطلاعات رفته.

گرچه عکاس‌های حرفه‌ای پیج‌هایی در اینستاگرام دارند، اما پیج آنها بیشتر جنبه اطلاع‌رسانی دارد تا ابزاری برای اشتراک تمام عیار عکس‌ها.

۵۰۰px

حرفه‌ای‌ها ۵۰۰px را می‌شناسند. از طراحی خود سایت، مشخص است که تمرکز ۵۰۰px در کجا قرار دارد: عکس‌ها در این سایت با ابعاد بزرگ و باکیفیت عالی دیده می‌شوند، سایت از نظر بصری شلوغ نیست و کنترل‌های مزاحم و ویژگی‌های غیرضروری ما را آزار نمی‌دهند. رابط کاربری سایت خوب است و به عکاس اجازه می‌دهد تا کار‌های خود را در “مجموعه‌هایی” که در مورد یک موضوع خاص هستند یا “استوری‌ها” با محوریت یک رویداد یا مکان خاص مرتب کند.

شما بدون هزینه می‌توانید ۲۰۰۰ عکس را در ۵۰۰ پیکسل آپلود کنید، اما اشکال این است که کاربری رایگان با محدودیت شدید همراه است. کاربران رایگان، اجازه آپلود تنها ۲۰ عکس در هفته را دارند. خوشبختانه، در ازای هزینه‌ای معقول، کاربران می‌توانند به سطوح مختلف ارتقا پیدا کنند.

با این حال، چیزی که ۵۰۰px را به یک سایت واقعی برای حرفه ای‌ها تبدیل می‌کند، توانایی دسترسی به فهرستی از افراد حرفه‌ای و از همه مهمتر، فروش عکس‌ها و حق استفاده از آنهاست.

عکاسان حرفه‌ای بهتر است مدتی را در ۵۰۰px صرف کنند و ببینند که آیا برای آن‌ها مناسب است یا خیر. حتی فروش در قالب NFT هم اضافه شده که نشاندهنده به‌روزرسانی سریع سایت و هماهنگی با شرایط نو است.

سایت Behance

برای عکاسانی که به دنبال یک شبکه اجتماعی خلاقانه‌تر هستند و امیدوارند مجموعه‌ای خاص از عکس‌ها را به نمایش بگذارند، Behance ارزش دیدن دارد. این سایت رایگان است و هیچ محدودیتی در تعداد پروژه‌ها یا تصاویری که ممکن است به اشتراک بگذارد وجود ندارد. اگر مجموعه جدید و ارزنده‌ای دارید، Behance یک گزینه فوق العاده هم برای به بازدید بیشتر عکس‌های شما و هم برای برجسته کردن مهارت شما است.

Behance مانند یک شبکه اجتماعی است و بنابراین گزینه‌های دنبال کردن و لایک و اشتراک دارد. شبیه به ویژگی استوری اینستاگرام، Behance به کاربران این امکان را می‌دهد تا کار‌های در حال انجام را به اشتراک بگذارند، بنابراین شما و دنبال‌کننده‌هایتان می‌توانید در مورد روند کارهای در حال انجام هم نظر بدهید.

علاوه بر این، Behance یک پیشنهاد ادوبی است و به همین دلیل یک خط ارتباطی ساده برای کاربران Adobe از زمان ایجاد تا نتیجه نهایی محسوب می‌شود.

سایت فلیکر

فلیکر را که فراموش نکرده‌اید؟ فیلکر یک سایت قدیمی اشتراک عکس و یکی از پیشگامان انقلاب وب ۲.۰ بود. هیچ سایت حرفه‌ای به اشتراک‌گذاری عکس آنلاینی نیست که ویژگی‌های خوبی مانند تشخیص نام افراد موجود در عکس، انتخاب ابزار یا رابط کاربری روان فلیکر را داشته باشد.

با یک اشتراک رایگان، کاربران می‌توانند تا ۱۰۰۰ عکس آپلود کنند که برای اکثر کاربران معمولی و حتی علاقه مندان حرفه‌ای‌تر کافی است. ویژگی‌های برچسب‌گذاری سایت بسیار گسترده است و توانایی مشاهده و دانلود تصاویر با وضوح‌های مختلف بسیار ارزشمند است.

موتور آماری فلیکر فوق العاده است و اطلاعات فوق‌العاده‌ای در مورد اینکه چه کسی و چه زمانی کار شما را مشاهده کرده، ارائه می‌کند.

قابلیت جاسازی آسان عکس‌ها از طریق حساب فلیکر، به عنوان مثال در درون  وب‌سایت خودتان، مدت‌هاست که یکی از ویژگی‌های عالی سایت بوده است.

فلیکر از زمانی که در سال ۲۰۱۸ توسط SmugMug خریداری شد، تغییراتی پیدا کرده است، به ویژه از نظر هزینه اشتراک. البته هزینه‌های آن فعلا معقول هستند. با اشتراک Pro، کاربر دو ماه Adobe Creative Cloud را به صورت رایگان دریافت می‌کند.

Google Photos

گوگل فوتوز را نمی‌شود نادیده گرفت. پایداری و فضای ابری و داشتن کاربرانی از همه جهان، آن را کاملا برجسته می‌کند. در واقع هر کسی که یک حساب گوگل داشته باشد، گوگل فوتوز را هم دارد.

Google Photos ابتدا به‌عنوان یک پشتیبان آنلاین امن برای عکس‌های کاربران طراحی شده بود، اما با گذشت زمان، این سرویس به بلوغ رسیده و قابلیت‌های اشتراک‌گذاری توانمندتری ارائه داد.

شما می‌توانید با آن عکس‌های خود را سامان بدهید در عین حال که کنترل‌های خوبی در زمینه حریم خصوصی دارید. شما می‌توانید مشخص کنید که چه کسی می‌تواند عکس‌های شما را ببیند و دانلود کند.

سازماندهی آثار خود در آلبوم‌ها با کنترل‌های حریم خصوصی کامل، نه تنها در مورد اینکه چه کسی می‌تواند تصاویر شما را ببیند، بلکه همچنین چه کسی می‌تواند تصاویر شما را دانلود کند، بسیار ارزشمند است.

ظرفیت آپلود در گوگل فوتوز تا سال ۲۰۲۱ نامحدود بود، اما بعد از آن برای گوشی‌های غیرپیکسلی محدود شد. با این همه حتی در استفاده رایگان هم فضای تخصیص داده شده بسیار قابل توجه است.

Photobucket

Photobucket قدمتی به اندازه فلیکر دارد. در واقع این دو سایت با فاصله تنها یک سال از هم راه‌اندازی شدند. با این همه فوتوباکت به اندازه‌ای که باید، در حال حاضر شناخته شده نیست.

در کاربری رایگان میزان تبلیغات جانبی در فوتوباکت زیاد و آزاردهنده است. در طرح رایگان شما می‌توانید تنها ۲۵۰ عکس آپلود کنید که نسبت به رقبا واقعا ناچیز است.

کاربری پولی آن، با حدود ۱۳ دلار در ماه، شروع می‌شود. در سطح حرفه‌ای دیگر محدودتی در آپلود عکس ندارید و لازم نیست تبلیغات جانبی را تحمل کنید و می‌توانید از مجموعه کامل ابزار‌های ویرایشی نسبتا قوی آن لذت ببرید.

رابط کاربری فوتوباکت تمیز است و بدون زور زدن و نیازی به آموزش، به صورت شهودی می‌توانید در آن کار کنید.

مانند فلیکر، این سایت همچنین به شما امکان می‌دهد عکس‌های خود را در هر جایی از فوروم‌ها و وب سایت‌ها گرفته تا وبلاگ‌ها و رسانه‌های اجتماعی جاسازی کنید.

Photobucket همچنین به سبب فشرده‌سازی کم و دستکاری نکردن تصاویر و از بین نبردن شارپنینگ سایت اشتراک عکس خوبی مخسوب می‌شود.

VSCO

شاید تصور کنیم که اینستاگرام هیچ رقیبی ندارد. اما سایت‌های اشتراک عکسی با اهداف متمرکز هم هستند که آلترناتیوهای بدی نیستند. یکی از مشهورترین و باسابقه‌ترین آنها VSCO است.

برای کاربران معمولی و حتی برخی از حرفه ای‌ها VSCO یک گزینه خوب است. برخی آن را باکلاس‌تر از غول فیس‌بوک/متا می‌دانند!

VSCO تمیز و شیک است، تصاویر را در پس زمینه سیاه نشان می‌دهد که باعث واضح‌تر و برجسته شدن عکس‌های می‌شود. پس جای تعجب نیست که بسیاری از عکاسان VSCO را به عنوان پلتفرم اشتراک‌گذاری عکس انتخابی خود انتخاب کرده‌اند.

من بسیاری از افراد غیرعکاس را می‌شناسم که از VSCO به طور انحصاری برای ویرایش عکس‌های تلفن خود قبل از ارسال آن‌ها به  رسانه‌های اجتماعی دیگر استفاده می‌کنند و حتی بسیاری از آن‌ها از VSCO به عنوان اولین قدم قبل از اینستاگرام استفاده می‌کنند.

چیزی که برخی ممکن است یک مشکل VSCO  بدانند، اتکای VSCO به خرید‌های درون برنامه‌ای برای دسترسی تمام‌عیار به  تنظیمات از پیش تعیین شده و ابزار‌های ویرایش است.

VSCO  دقیقاً از طریق همین کسب درآمد می‌کند و با همین درآمد است که توسعه‌دهندگان آن توانسته‌اند به طور مداوم به روز‌رسانی، تثبیت و اضافه کردن ویژگی‌ها را انجام بدهند.

VSCO ممکن است تعداد کاربر اینستاگرام را نداشته باشد، اما درصد کاربرانی که واقعاً برای عکاسی در آن هستند، بسیار قابل توجه است.

منبع: پتاپیکسل

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.