بهترین مسواک‌های برقی که دندان‌ها را سالم، روشن و سفید نگه می‌دارند

مسواک‌های حرفه‌ای برای مراقبت‌های پیشرفته از لثه، دندان‌های حساس و بهداشت دهان

1

مسواک‌های برقی راه زیادی پیمودند تا به نقطه کنونی رسیدند. در حال حاضر، مسواک‌های برقی، گجت‌هایی با مجموعه‌ای زیاد و پیچیده از فناوری‌هایی هستند که باعث هوشمندی و کارآمدی فوق‌العاده آن‌ها شده است.

شرکت‌های زیادی در مسواک برقی صاحب ایده و ثبت اختراع هستند و می‌توانند به اتصال به اینترنت، اطلاعات بسیار مفیدی درباره نحوه مسواک زدن شما، مقدار زمانی که روبروی آینه حمام، دندان‌های خود را مسواک می‌کنید، وضعیت دندان‌ها و لثه‌ها و بهداشت دهان یا کارآمد بودن مسواک زدن شما ارائه دهند.

همین فناوری‌ها و نوآوری‌ها باعث شده تا مسواک‌های برق از چند دلار تا چند صد دلار یا یورو تفاوت قیمت داشته باشند. مسواک‌های برقی برندهای حرفه‌ای مانند اورال بی (Oral B) و فیلیپس بسیار گران قیمت و بالای ۱۰۰ دلار هستند.

اگر بخواهیم سراغ فناوری‌ها و اصطلاحات شرکت‌های سازنده مسواک‌های برقی برویم؛ از لرزش‌های میکرو گرفته تا پالس‌های صوتی، ممکن است کاملا سردرگم و گیج‌کننده باشند ولی آنچه که واقعا اهمیت دارد، این است که بعد از دو دقیقه مسواک زدن، به توصیه دندان‌پزشکان، چقدر دندان‌های شما تمیز می‌شوند و چگونه عادات بهداشت دهان و دندان شما در طول زمان، بهبود پیدا می‌کند.

مسواک‌های برقی نسبت به مسواک‌های سنتی دارای چند عیب هم هستند. شما باید مسواک‌های برقی را شارژ کنید و باتری در آن‌ها فاکتور بسیار مهمی است. اهمیت دارد چقدر مسواک‌های برقی را در خمیردندان و آب قرار می‌دهید و عیب دیگر آن‌ها، خرابی به مرور زمان است. بهتر است دنبال مسواک‌های برقی با مدت زمان دوام باتری بهتر و شارژ سریع‌تر باتری باشید. مسواک‌هایی که دارای یک محفظه ضد آب خوب برای محافظت از باتری و سایر قطعات الکترونیکی هستند؛ در اولویت قرار می‌گیرند.

آیا مسواک‌های برقی بهتر از مسواک‌های دستی هستند؟

تحقیقات نشان می‌دهند در صورتی که مسواک‌های برقی به درستی و برای مدت زمان توصیه شده، استفاده شوند؛ در تمیز کردن دندان‌ها و محافظت از لثه در برابر بیماری‌های لثه‌ای موثرتر هستند. به این دلیل که لرزش موها برای از بین بردن پلاک‌ها و جرم‌های روی پوسته دندان و کاهش خطر التهاب لثه‌ها بسیار بهتر است.

مشخص شده است مسواک‌های برقی نوسانی (دوار) و صوتی (ارتعاش در سرعت‌ها و فرکانس‌های بسیار بالا) حتی بهتر عمل می‌کنند.

اغلب مسواک‌های برقی دارای ویژگی‌های اضافی هستند که مورد توجه کاربران قرار می‌گیرند. به عنوان مثال، یک تایمر داخلی دارند که به شما کمک می‌کنند دندان‌های خود را به اندازه کافی مسواک بزنید. برخی از مسواک‌ها به گوشی تلفن همراه شما متصل شده تا توصیه‌های شخصی برای مسواک زدن شما ارائه دهند.

برخی از افراد گزارش دادند هنگام تمیز کردن دندان‌های خود با مسواک برقی، تمرکز بیشتری دارند و برای کودکان نیز سرگرم‌کننده‌تر هستند؛ به‌ویژه اگر اپلیکیشن‌های دوست‌دار کودکی همراه آن‌ها باشد.

اما مسواک‌های برقی گران‌تر از مسواک‌های سنتی هستند و پیدا کردن سرهای جایگزین برای آن‌ها، به سختی اتفاق می‌افتد. به اضافه اینکه همه افراد احساس و تجربه استفاده از آن‌ها را دوست ندارند.

آیا مسواک برقی می‌تواند برای دندان شما مضر باشد؟

مسواک زدن سریع و سخت با مسواک‌های برقی به مدت طولانی می‌تواند به مینای دندان آسیب برساند و باعث تحلیل لثه شود. اما این مسواک‌ها در صورتی که فشار بیش از حدی به دندان‌ها و لثه‌ها وارد کنند؛ آسیب‌زا خواهند بود. بنابراین، باید همیشه مطمئن شد که مسواک‌های برقی را به طرز درستی استفاده کرده و اجازه دهیم خود مسواک تمام حرکات و نظافت دندان‌ها را انجام دهد.

آیا مسواک‌های برقی سر گرد بهتر هستند؟

مسواک‌های برقی سر گرد هزاران بار در دقیقه نوسان دارند؛ به‌طوری‌که کاملا موثر، پلاک‌ها، باکتری‌ها و زباله‌های دندان‌ها در هنگام مسواک زدن را از بین می‌برند.

مسواک‌های صوتی یا اولتراسونیک که احتمالا سرهای استانداردی دارند؛ ده‌ها هزار بار در دقیقه نوسان می‌کنند و باز در از بین بردن مواد زائد، جرم‌ها، پلاک‌ها و باکتری‌ها موفق عمل می‌کنند. اما شواهد زیادی وجود ندارد که مسواک‌های صوتی بهتر از مسواک‌های برقی استاندارد در تمیز کردن دندان‌ها هستند.

روی کاغذ، فناوری‌های لرزشی جدیدتر مسواک‌های برقی، می‌تواند تمیزی بیشتری را در یک ثانیه داشته و مواد زائد بیشتری جمع‌آوری کند تا به حذف سریع‌تر پلاک‌ها کمک کرده باشد.

مهم‌ترین فاکتورهای خرید یک مسواک برقی چیست؟

تایمر مسواک زدن: این فاکتور به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید دندان‌های شما به مدت زمان توصیه شده از سوی دندان‌پزشکان، مسواک زده شده است. برخی مسواک‌های برقی طوری تنظیم شدند که سر دو دقیقه، خاموش می‌شوند ولی برخی دیگر از مسواک‌ها، پس از رسیدن به زمان دو دقیقه، با صدای بیپ یا لرزش، به کاربر اطلاع می‌دهند زمان مسواک زدن تمام شده است.

حالت‌های مسواک زدن: اغلب مسواک‌های برقی گران قیمت، دارای طیف وسیعی از حالت‌های مسواک زدن هستند؛ به‌طوری که مسواک الکترونیکی شما کاملا براساس نیازهای دندان‌ها و لثه شما، قابل برنامه‌ریزی است. مثلا، اگر دندان‌های حساس‌تری دارید؛ می‌توانید ملایم‌تر مسواک بزنید.

سنسور فشار: فشار دادن بیش از حد به دندان‌ها می‌تواند باعث آسیب‌دیدگی لثه شود. برخی از مسواک‌های برقی دارای سنسور فشار هستند که هنگام فشار دادن بیش از حد، هشدار می‌دهند.

اپلیکیشن موبایل: طیف وسیعی از مسواک‌های برقی از بلوتوث سود می‌برند و می‌توانند به یک اپلیکیشن موبایل نصب شده روی گوشی تلفن همراه وصل شوند. در این اپلیکیشن‌ها، انواع توصیه‌ها و آموزش‌ها یا دستورالعمل‌ها برای بهداشت دندان و لثه و دهان یا اطلاعات جمع‌آوری شدن از نحوه مسواک زدن شما قابل مشاهده است.

باتری و پایه شارژ: برخی از مسواک‌های برقی از باتری غیر قابل شارژ استفاده می‌کنند و طبیعی است که پس از اتمام باتری، باید باتری جدیدی خریداری و استفاده شود. غالب مدل‌های گران‌قیمت از باتری قابل شارژ بهره می‌برند. همین‌طور، مدل‌های گران‌قیمت به پایه شارژ باتری مجهز هستند یا زمان شارژ باتری کمتری دارند که همگی این موارد در قیمت مسواک برقی تاثیرگذار خواهد بود. مدل‌های از مسواک‌های برقی فقط برای چند ساعت شارژ نگه می‌دارند و شما باید چند روزی یک بار آن‌ها را به برق وصل کنید ولی مدل‌های گران‌تر می‌توانند تا چندین هفته شارژ نگه دارند.

سری قابل تعویض مسواک: معمولا سر مسواک برقی پس از مدتی خراب می‌شود و باید آن را تعویض کنید. اینکه سر مسواک برقی قابل تعویض باشد و به راحتی در بازار هم بتوانید برای آن سر جدید پیدا کنید؛ مسئله مهمی است.

بهترین مسواک‌های برقی موجود در بازار ایران

در حالی‌که بهترین مسواک‌های برقی دنیا، قیمت‌هایی مانند ۲۰۰ یورو و بالاتر دارند و به انواع فناوری‌ها و نوآوری‌ها مجهز هستند؛ در ایرات کمتر مشاهده شده و بالاترین مسواک‌های برقی قیمتی چند میلیون تومانی دارند. در این راهنمای خرید مسواک برقی، سعی کردیم از ارزان‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین مدل‌ها تا گران‌ترین مسواک‌های برقی که در بازار ایران یافت می‌شود؛ مدل‌هایی پیشنهاد خرید بدهیم:

مسواک برقی اورال بی پرو اکسپرت ۱۱۰

قیمت: حدود ۴۰۰ هزار تومان

یکی از پرفروش‌ترین مسواک‌های برقی در ایران است که به نسبت قیمت مناسب آن، کیفیت و امکانات خوبی ارائه می‌کند. این مسواک برقی دارای باتری بوده و پس از شارژ تا ۴ ساعت دوام باتری دارد.

سری مسواک قابل تعویض است و از نظر فنی، سرعت چرخش سری آن ۴ هزار دور در دقیقه و ۸ هزار لرزش در دقیقه است. مدل حرکتی سری مسواک نیز چرخشی و لرزشی است.

مسواک برقی اورال بی Vitality Cross Action

قیمت: حدود ۸۰۰ هزار تومان

این مسواک برقی از تایمر و پایه شارژ باتری برخوردار است. قابلیت مسواک زدن چرخشی و لرزشی را دارد و پس از شارژ کامل باتری با برق شهری، می‌توانید تا ۷ روز از آن بدون شارژ مجدد استفاده کنید.

چندین سری برای این مسواک عرضه می‌شود تا هر کاربر براساس نیاز خود از سری‌های سفیدکننده، تمیزکننده قوی و سری مناسب دندان‌های حساس استفاده کند.

مسواک برق اورال بی Pro 500

قیمت: حدود ۱ میلیون تومان

جزو مقرون به صرفه‌ترین مسواک‌های برقی اورال بی است. قابلیت تعویض سری دارد و از استند شارژ باتری برخوردار است. پس از هر بار شارژ باتری، تا ۷ روز قابل استفاده است و سرعت چرخش سری آن ۲۰ هزار دور در دقیقه به همراه سرعت لرزش ۷۶۰۰ دور در دقیقه است.

دارای تایمر چند سری برای تمیزکنندگی، براق‌کنندگی و سفیدی دندان‌ها است.

مسواک برقی واترجت واتر پالس V300

قیمت: حدود ۳ میلیون تومان

جزو مسواک‌های برقی رده بالا محسوب شده و سرعت آن کاملا قابل تنظیم براساس نیاز کاربر است. سری قابل تعویض دارد و از پایه شارژ سود می‌برد.

۵ سری مختلف برای نیازهای متفاوت دارد و از یک مخزن ذخیره حجم آب ۸۰۰ میلی‌لیتر سود می‌برد. نوع حرکت سری این مسواک برقی از نوع لرزشی است و نیازی به باتری ندارد.

سرعت متوسط سری آن ۱۲۰۰ پالس در هر دقیقه است و قابلیت ماساژور لثه نیز دارد.

مسواک برقی اورال بی TRIZONE 3000

قیمت: ۵.۵ میلیون تومان

دارای قدرت ۴۰ لرزش در دقیقه و تنظیم در سه حالت روزانه، حساس و سفیدکنندگی است. نشانگر فشار بیش از حد به دندان‌ها دارد و قدرت پاک‌کنندگی ۱۰۰ درصد پلاکت‌ها را دارا است.

به همراه سه سری قابل تعویض ارائه می‌شود و از باتری و پایه شارژ باتری برخوردار است. پس از هر بار شارژ تا ۲۸ روز دوام باتری دارد و از ویژگی‌هایی مانند تایمر سود می‌برد.

مسواک برقی سوکاس CLEAN X3

قیمت:

این مسواک برقی اولتراسونیک از طریق بلوتوث به پایه شارژر و اپلیکیشن موبایل متصل می‌شود. قابلیت تعویض سری را داشته و چندین سری برای مصارف مختلف همراه آن ارائه می‌شود. سرعت لرزش سری آن نزدیک به ۳۸ هزار دور در دقیقه و سرعت چرخش آن ۲۰۰۰ دور در دقیقه است.

تایمر قابل تنظیم توسط اپلیکیشن موبایل دارد و مدت زمان شارژ باتری ۱۸ روز برای هر روز ۴ دقیقه استفاده از مسواک برقی است. در اپلیکیشن موبایل اطلاعاتی مانند درجه تمیز شدن دندان‌ها، شارژ باقیمانده باتری مسواک و غیره نمایش داده می‌شود. تمام بخش‌های این مسواک ضد آب هستند.

مسواک برقی اورال بی Black 7000

قیمت: حدود ۹ میلیون تومان

اگر قصد خرید حرفه‌ای‌ترین مسواک برقی را دارید و حاضر هستید برای آن حدود ۹ میلیون تومان هزینه کنید؛ مدل اورال بی بلک ۷۰۰۰ پیشنهاد ما است.

این مسواک برقی کاملا هوشمند و متصل بوده و به همراه کیف محافظ، پایه شارژ و ۵ عدد سری یدک عرضه می‌شود. این مسواک از بلوتوث برای ارتباط با گوشی موبایل و اپلیکیشن اورال بی استفاده کرده و باتری با دوام شارژ ۲ هفته‌ای (روزی دو بار استفاده و هر بار ۲ دقیقه) دارد. سرعت چرخش سری این مسواک ۸۸۰۰ دور در دقیقه و سرعت لرزش آن ۴۵ هزار پالس در هر دقیقه است.

این مسواک دارای تایمر و سنسور فشار بوده و از ۶ عملکرد شستشوی روزانه، قدرت پاک کنندگی بالا، سفید کننده دندان، ماساژ دهنده لثه، تمیزکننده زبان و مناسب برای لثه‌های حساس برخوردار است.

منبع independent
 
آگهی متنی در «همه» صفحات
درمان سریع سیاتیک و دیسک کمر / اندولیفت صورت دکتر رفیعی / متخصص زنان / خرید انواع نهال بادام از برتر نهال / نهال بادام / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / شیشه اتومبیل / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / ثبت برند / سرور مجازی / قیمت سئو / آموزش ارز دیجیتال / فروشگاه اینترنتی زنبیل / مشاوره حقوقی تلفنی / وکیل / سپتیک تانک/ تبلیغ در گوگل/ buy neuralink / خرید ساعت دیواری / لیزر درمانی بواسیر / خرید نهال گردو خوشه ای پربار / خرید نهال گردوی چندلر پیوندی / درمان دیسک کمر / نهال گردو / بیمه عمر پاسارگاد / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / اورولوژیست / خرید سرور مجازی / تعمیر ماشین ظرفشویی / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / خرید لایسنس نود 32 / مجتمع فنی ونک / دانلود سریال / خرید تتر / متخصص ارتودنسی / دکتر زنان / دانلود فیلم دوبله فارسی / دانلود فیلم هندی / چاپ لیوان / حمل بار دریایی از چین / رژیم آنلاین آردایت / بهترین سریال های ایرانی / داروخانه همتا / سانتریفیوژ / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / چاپ کلاه / کاشت مو / درمانکده / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / بهترین سریال های کره ای / دکتر فارمو / کتاب صوتی رایگان / تولید محتوا / بلیط هواپیما تهران / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / سریال جدید / داروخانه آنلاین تینا / سایت ترجمه تخصصی رایت می /
1 نظر
  1. دیماه می گوید

    خیلی ممنون از مقالتون، خیلی وقت بود که تو فکر یک وسیله برای بهداشت بهتر دهان بودم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.