اگر خوب مسواک نزنید؛ این مسواک هوش مصنوعی ۲۲۰ دلاری اورال-بی به شما تذکر و آموزش می‌دهد

0

امروز شرکت اورال-بی از یک مسواک برقی جدید به نام Genius X رونمایی کرد. قیمت این مسواک ۲۲۰ دلار است و از هوش مصنوعی برای کمک به کاربران در بهتر مسواک زدن، بهره می‌برد.

این مسواک هوشمند از طریق ارتباطات بلوتوث به یک اپلیکیشن نصب شده روی گوشی تلفن شما متصل می‌شود. هنگامی که شروع به برس زدن و مسواک کردن می‌کنید؛ اپلیکیشن مدت زمان مسواک زدن را نشان داده و راهنمایی می‌کند کدام نواحی را هنوز خوب مسواک نزدید.

اورال-بی می‌گوید در برس مسواک از سنسورهایی استفاده شده است که به فشار حساس هستند و متوجه می‌شوند در چه نواحی از دهن و دندان‌ها به اندازه کافی فشار وارد نکردید یا به قدر کافی مسواک نزدید. این سنسورها نشان می‌دهند که در یک نقطه خاص فشار لازم وارد نشده است.

مسواک هوشمند Genius X با جمع‌آوری این اطلاعات، آن‌ها را برای اپلیکیشن موبایل ارسال می‌کند. این داده‌ها توسط الگوریتم Genius X AI مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته تا به شما بگویند چگونه بهتر مسواک بزنید و از دندان‌های خود مراقبت کنید.

هرچقدر خوب‌تر مسواک بزنید؛ امتیاز بالاتری دریافت خواهید کرد. اگرچه، این امتیازگیری می‌تواند باعث ایجاد انگیزه در جوانان و نوجوانان کند تا تلاش کنند بهتر و اصولی‌تر مسواک بزنند ولی شاید بزرگسالان چندان خوششان نیاید.

شرکت اورال-بی در سال ۲۰۱۴ اولین مسواک هوشمند خود با ارتباطات بلوتوث را عرضه کرد که به کمک دندان‌پزشک مسواک زدن شما را برنامه‌ریزی می‌کرد. سری مسواک‌های Genius از سال ۲۰۱۶ معرفی شدند و به مرور نظارت بیشتری روی مسواک زدن شما داشتند.

مدل‌های اولیه از دوربین گوشی برای ردگیری نحوه مسواک زدن کاربر استفاده می‌کردند. یعنی شما برای هر بار مسواک زدن مجبور بودید گوشی تلفن همراه را با خود به روشویی و حمام ببرید.

تجربه یک مسواک زدن عمیق ولی گران

برندهایی مانند Philips Sonicare و Kolibree نیز در سال‌های اخیر مسواک‌های هوشمند عرضه کردند که عملکردی مشابه مسواک Genius X اورال-بی دارند. حتی برند Kolibree مسواک زدن را به یک بازی تبدیل کرده است. شما هنگامی که مشغول مسواک زدن هستید؛ فیلم‌هایی از بخش‌های درونی دهان شما ضبط و پخش می‌کند.

همه این مسواک‌ها گران قیمت هستند و شاید دو برابر بودجه‌ای که در سال صرف دندان‌پزشکی می‌کنید؛ باید برای خریدشان بپردازید. ارزان‌ترین مسواک هوشمند از شرکت Kolibree در سایت بست بی به قیمت ۱۵۰ دلار فروخته می‌شود.

مسواک اوراب-بی Genius X قبلا توسط کارشناسان برخی از سایت‌ها مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته است. کارشناس سایت فوربس از آن تمجید کرده است و می‌گوید اگر واقعا می‌خواهید یک مسواک زدن عمیق را تجربه کنید؛ ارزش هزینه کردن ۲۲۰ دلار را دارد.

کانال یوتیوب Electric Teeth نیز بررسی ۲۵ دقیقه‌ای روی این مسواک داشته و آن را دوست‌داشتنی ارزیابی می‌کند.

به هر حال، ورود فناوری به حوزه محصولات بهداشتی و زیبایی گران‌قیمت است. شاید تصور نمی‌کردید روزی هوش مصنوعی درون دهان و دندان‌های شما نیز رسوخ کرده باشد.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.