هیوندای و کیا نزدیک به ۶۰۰ هزار خودرو را به دلیل خطر آتش سوزی فراخوانی کردند

بهتر است تا بررسی مجدد خودروها، در بیرون از خانه پارک شوند

0

دو شرکت هیوندای و کیا در ایالات متحده مجموعا نزدیک به ۶۰۰ هزار خودروی تولیدی در بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ را فراخوانی کردند تا مشکل نشت روغن ترمز آن‌ها در  واحد کنترل هیدرولیک ترمزهای ضدقفل را برطرف کنند.

در میان خودروهای فراخوانی شده، شاسی بلندهای هیوندای سانتافه محصول ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵، کیا اپتیما، کیا سورنتو و کیا اسپورتیج یافت می‌شود. گفته می‌شود حدود ۴۴۰ هزار خودروی کیا از جمله ۲۸۴ هزار کیا اپتیما تولیدی سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ و ۱۵۶ هزار کیا سورنتو محصول سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ و ۱۵۱ هزار هیوندای سانتافه تولیدی ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ فراخوانی شدند.

هیوندای و کیا به دارندگان این خودروها توصیه کردند تا زمان بررسی مجدد خودرو توسط نمایندگی، بهتر است خودروهای خود را در پارکینگ‌های بیرون از خانه پارک کنند؛ چون به دلیل نقض فنی، احتمال آتش‌سوزی موتور در هنگام روشن نبودن خودرو وجود دارد.

ابتدا، مشکل نشت روغن ترمز در سال ۲۰۱۸ گزارش شد و شرکت هیوندای از آن زمان در حال بررسی این موضوع است تا اینکه مشخص شد یک ماژول کنترل الکترونیکی هیدرولیک (HECU) ممکن است خراب شده و باعث اتصال برق شود و می تواند منجر به آتش سوزی در محفظه موتور شود. نمایندگی‌های مجاز هیوندای و کیا با نصب یک فیوز جدید برای برد مدار مربوطه، خطر آتش‌سوزی را برطرف خواهند کرد.

اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگ‌راه‌های ایالات متحده (NHTSA) از مالکان این خودروها درخواست کرده است به توصیه‌های خودروسازان عمل کنند تا خودروهای آن‌ها در حالتی که خاموش و در پارکینگ پارک شده است؛ دچار آتش‌سوزی نشود. تا کنون، نزدیک به ۱۱ مورد آتش‌سوزی در خودروهای دو شرکت هیوندای و کیا گزارش شده ولی تلفات جانی نداشته‌اند.

فراخوانی کیا از ۱۵ اکتبر و فراخوانی هیوندای یک هفته پس از آن، از ۲۳ اکتبر آغاز می‌شود و نمایندگی‌های واحدهای کنترل هیدرولیک باید این خودروها را در سراسر ایالات متحده به صورت رایگان تعویض کنند.


منبع consumerreports
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.