به مناسبت سال نوی قمری، این دونده، مسیر دویدن خود را به شک یک ببر درآورد

0

اول فوریه مصادف با فرا رسیدن سال نوی قمری بود. در هیاهوی جشن‌های سنتی و تعطیلات آسیای شرقی، یک مرد از سانفرانسیسکو با کمی خلاقیت و البته ورزش زیاد، به شکل دیگری این سال را گرامی داشت.

لنی موگان در خیابان‌های سانفرانسیسکو در امتداد مسیری که به دقت طرح ریزی شده بود و شکل یک ببر را داشت، دوید. به این کار اصطلاحا «پیکاسوی استراوا» یا «نقشه انسانی» اطلاق می‌شود.

کسانی که می‌خواهند این کار را بکنند از اپلیکیشن ورزشی Strava استفاده می‌کنند و در یک بازه زمانی مسیرها را می‌دوند که دست آخر یک شکل بامعنی را روی نقشه به اشتراک گذاشته شده، تداعی می‌کند.

موگان به دلیل «هنر خیابانی» غیر متعارفش مشهور شده و طرفداران زیادی به دست آورده.

Tiger Run بلندپروازانه‌ترین و پیچیده‌ترین برنامه‌ای است که او تا به حال پیاده کرده. کل این مسیر ۹۵ مایل بود و پیمودن آن ۲۲ ساعت طول کشید. البته موگان این مسی را ظرف ۴ روز تکمیل کرد. پیمودن این مسیر مستلزم سوزاندن ۱۳ هزار کالری انرژی بود.

موگان معمولاً فرآیند این کار خاص‌اش را را با چاپ یک نقشه کاغذی و مشخص کردن شکل دلخواه خود شروع می‌کند. خودش می‌گوید که همان طور که بچه‌ها با دیدن ابرها، اشکالی به ذهنشان متبادر می‌شود، او هم نقشه خیابان‌ها را می‌بینید و طرح‌ها به ذهنش راه می‌یابند.

کار از چیزی که به نظر می‌رسد دشوارتر است، اگر مراقب نباشد، یک دور اشتباه می‌تواند کل قطعه را خراب کند. موگان اذعان می‌کند: «شما نمی‌توانید خطوط ترسیم شده را تا زمانی که دویدن خود را به پایان نرسانید ببینید، بنابراین زمانی که تمام آن کار را انجام می‌دهید و در نهایت به پایان می‌رسانید و آنچه را که در پایان تصور می‌کردید، می‌بینید، احساس بسیار لذت‌بخشی است».

برای دیدن هنر‌های باورنکردنی استراوا لنی موگان، از جمله تصاویر  از حیوانات بیشتری که به این سبک در سال نو قمری ترسیم شده‌اند، عکس‌های پایین را ببینید. برای اطلاع از آخرین مسیر‌های او،  اینستاگرام یا Strava دنبال کنید.


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.