ایلان ماسک با اینکه قبلا از روند آزادی بیان در توییتر انتقاد کرده بود، ۹.۲ درصد از سهام توییتر را خریده است!

0

به گزارش بلومبرگ، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، اکنون مالک ۹.۲ درصد از سهام توییتر شده. ماسک این سهام را در ۱۴ مارس خریداری کرده است. ماسک مدت‌هاست یکی از پرمخاطب‌ترین کاربران توییتر بوده و به تازگی از بیش از ۸۰ میلیون دنبال‌کننده‌اش در مورد پایبندی این پلتفرم به آزادی بیان نظرسنجی کرده بود.

به دنبال این خیر قیمت سهام توییتربیش از ۲۵ درصد افزایش یافت.

CNBC گزارش کرده که ارزش سهام ماسک در توییتر بر اساس قیمت پایانی روز جمعه، ۲.۸۹ میلیارد دلار برآورد می‌شود. سهام ماسک به عنوان سهام غیرفعال passive stake طبقه‌بندی می‌شود. سهام غیرفعال یعنی وقتی که سهامدار در اداره شرکت مشارکت فعالی نداشته باشد.

ماسک از طریق نظرسنجی انجام شده در حساب توییتر خود در ۲۵ مارس علناً رویکرد توییتر به آزادی بیان را زیر سوال برده بود. «آزادی بیان برای یک دموکراسی کارآمد ضروری است. آیا معتقدید توییتر به شدت به این اصل پایبند است؟ » به دنبالش توییت کرده بود که “عواقب این نظرسنجی مهم خواهد بود.”

ماسک روز بعد در توییتی نوشت: «با توجه به اینکه توییتر عملاً به‌ عنوان میدان عمومی شهر عمل می‌کند، عدم پایبندی به اصول آزادی بیان اساساً دموکراسی را تضعیف می‌کند. »

ماسک سهام خود را در توییتر در ۱۴ مارس خریداری کرده، پس به نظر می‌رسد که نظرات کاربران در تصمیم‌گیری او نقشی داشته باشد.

اوایل ماه جاری، ماسک پس از اینکه مدعی شد برخی از دولت‌ها از استارلینک خواسته‌اند که دسترسی به منابع خبری روسی را مسدود کند، گفت که خواستار آزادی بیان مطلق است.

تصور می‌کنم که استفاده ماسک از توییتر و لایک‌ها و اشتراک‌گذاری‌ها و تفاسیر متنوع از توییت‌هایش باعث شده که متوجه اهمیت این رسانه شود.


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.