ایلان ماسک هیچ وقتی برای ایجاد تغییر در توییتر تلف نکرد: اخراج گسترده کارکنان و مهندسانی که خوب کد نمی‌نویسند و از دستورات و ضرب العجل‌های پیروی نمی‌کنند، آوردن حلقه معتمدان به توییتر و دریافت پول برای تیک آبی

0

کمتر از ۲۴ ساعت پس از تکمیل خرید ۴۴ میلیارد دلاری توییتر ، ایلان ماسک تصمیم گرفت صفحه اصلی توییتر را تغییر بدهدو

به گفته کارمندان آشنا که خواستند نامشان فاش نشود، او درخواست کرد که کاربرانی که از Twitter.com خارج شده‌اند به صفحه Explore هدایت شوند که توییت‌ها و اخبار پرطرفدار را نشان می‌دهد.  پیش از این، اگر از توییتر خارج می‌شدیم، در صفحه اصلی توییتر فقط فرم ثبت نام و وورد را می‌دیدیم.

دستورالعمل ماسک، که اواخر روز جمعه اجرا شد، شامل دخالت در کار معاون اول بود تا مسدود کردن کد اعمال شده برای جلوگیری از ایجاد تغییرات لغو شود.

اگرچه ماسک به طور گسترده دلیلی را برای این تغییر بیان نکرد، اما برای کارمندان، پیام واضح بود: دیگر چیز ثابت و مقدسی در توییتر وجود ندارد. در  توییتر قدیمی، چنین تصمیمی هفته‌ها وقت تیم‌ها را می‌گرفت.

تغییر صفحه اصلی توییتر نمونه‌ای از این است که چگونه ماسک، کمتر از سه روز پس از سلطنت خود به عنوان “Chief Twit”، شروع به تغییر سریع شرکت از درون به بیرون کرده است.

حتی در حالی که او در حال آماده شدن برای اخراج بخش قابل توجهی از کارمندان در روزهای آینده است، تغییرات سریعی را در خود توییتر انجام داده است، از جمله دستور داده است که ویژگی اشتراک پولی آن، Super Follows، در یک به‌روزرسانی سریع به «اشتراک‌ها» تغییر نام دهد.

او همچنین در مورد استفاده از Starlink، سرویس اینترنت مبتنی بر ماهواره خود در SpaceX، برای در دسترس قرار دادن توییتر در کشورهایی که در حال حاضر دسترسی به آن دشوار است، صحبت کرده است.

کارمندانی که وظیفه تکمیل وظایف ماسک را دارند تا آخر شب و آخر هفته کار کرده‌اند در حالی که مدیران آنها لیستی از اعضای تیم را برای اخراج تهیه می‌کنند.

زمانی که ماسک ، مدیرعامل سابق پاراگ آگراوال و سایر مدیران ارشد را هفته گذشته برکنار کرد ، او این کار را ظاهرا “با دلیل” انجام داد تا از پرداخت ده‌ها میلیون سهامی که در غیر این صورت دریافت می‌کردند خودداری کند.

اکنون کارمندان می‌ترسند که اخراج قبل از اول نوامبر آغاز شود، زمانی که درصد قابل توجهی از آنها قرار است کمک های بلاعوض سهام را به مبلغ ۵۴.۲۰ دلار به ازای هر سهم دریافت کنند. مدت کوتاهی پس از انتشار این داستان، ماسک در پاسخ به توییتی که حاوی داستان دیگری بود که مدعی بود اخراج پیش از آن تاریخ اتفاق می‌افتد ، توییت کرد : «این اشتباه است» .

از حلقه‌ای از معتمدین را از تسلا آورده است. ده‌ها نفر از دفتر او، شرکت‌های دیگر، و حلقه‌های اجتماعی به فهرست کارمندان توییتر اضافه شده‌اند.

آنها عبارتند از الکس اسپیرو، وکیل شخصی ماسک که به عنوان مشاور عمومی توئیتر عمل می کند. اندرو ماسک، خویشاوند او که برای استارتاپ رابط مغزی او Neuralink کار می کند. جن بالاجادیا، مدیر عامل شرکت بورینگ؛ دیوید ساکس، یک کمک مالی با نفوذ سیاسی و همکار مافیای پی پال. جیسون کالاکانیس، وی سی و دوست قدیمی ماسک. و سریرام کریشنان، رهبر سابق محصولات توییتر که با ماسک نیز دوست است.

کیوان بیک پور، مدیر سابق محصولات توییتر که در ماه می توسط آگراوال برکنار شد، جمعه گذشته نیز در دفتر دیده شد و شایعاتی مبنی بر احتمال بازگشت او به وجود آمد. پیچیدگی این ایده این واقعیت است که رئیس فعلی محصول توییتر، جی سالیوان، هنوز در این شرکت است.

به گفته پادکست محبوب All-Inو مجری آن -کالاکانیس- «توئیتر در هفته‌های آینده بر هویت و ایمنی متمرکز خواهد شد.»

اولین کار ماسک این است که بفهمد چه کسی را می خواهد در سازمان مهندسی توییتر نگه دارد. روز جمعه، از مهندسان خواسته شد تا کدهای کد اخیر خود را از ۳۰ تا ۶۰ روز گذشته چاپ کنند و آنها را برای بازبینی مهندسان ماسک و تسلا بیاورند.

به مدیران گفته شده است که هدف از بررسی‌ها این است که ماسک ببیند چه کسی می‌تواند با سرعت و کارایی مورد نیاز او کار کند و او می‌خواهد عذر مهندسانی را که به طور منظم کد نمی‌نویسند، بخواهد.

در تحولی دیگر، توییتر در نظر دارد شروع به دریافت ۲۰ دلار در ماه برای تأیید اعتبار کند!

اکنون که ماسک مالک توییتر است، ایلان ماسک اولین اولتیماتوم خود را به کارمندان داده است: ضرب الاجل او را برای تأییدیه پولی در توییتر به انجام برسانند یا شرکت را ترک کنند!

دستورالعمل این است که Twitter Blue، اشتراک اختیاری این شرکت با ۴.۹۹ دلار در ماه که ویژگی‌های اضافیدارد ، به اشتراکی گران‌تر که کاربران را نیز تأیید می‌کند، تغییرپیدا کتذ. توییتر در حال حاضر قصد دارد برای اشتراک آبی جدید توییتر ۱۹.۹۹ دلار هزینه کند. بر اساس طرح فعلی، کاربران تأیید شده ۹۰ روز فرصت دارند تا مشترک شوند یا تیک آبی خود را از دست خواهند داد. به کارمندانی که روی این پروژه کار می‌کنند، روز یکشنبه گفته شد که برای راه‌اندازی این ویژگی تا  ۷ نوامبر فرصت دارند وگرنه اخراج خواهند شد.

ماسک در ماه‌های منتهی به خرید خود آشکارا گفته است که می‌خواهد نحوه تأیید حساب‌ها و مدیریت ربات‌ها توسط توییتر را اصلاح کند. او روز یکشنبه در توییتی نوشت : «کل فرآیند راستی‌آزمایی در حال حاضر در حال اصلاح است.»

اشتراک آبی توییتر تقریباً یک سال پیش به‌عنوان راهی برای مشاهده مقالات بدون آگهی  برخی ناشران راه‌اندازی شد. در چند فصلی که توییتر درآمد خود را به عنوان یک شرکت سهامی عام گزارش می‌دهد، تبلیغات بخش عمده درآمد آن باقی مانده. ماسک مشتاق است که اشتراک‌ها را افزایش دهد تا نیمی از درآمد کلی شرکت باشد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.