عکس نمادین فریدا کالو به طور کامل با استفاده از سنگریزه‌های رنگارنگ بازسازی شد

0

با مهارت و دست‌های هنرمند جاستین بیتمن، سنگریزه‌ها هم جان می‌گیرند و می‌توانند به پرتره‌ها و آثار هنری تبدیل شوند. این هنرمند بریتانیایی در چیدمان سنگریزه‌ها برای خلق آثار هنری با موضوع تاریخ هنر و زندگی شخصیت‌ها، تخصص دارد. یکی از آخرین چیدمان‌های او، پرتره نمادین هنرمند مکزیکی -فریدا کالو- را با استفاده از صدها سنگ با اندازه‌های مشابه زنده کرده است.

از دور، این موزاییک نفیس همان تأثیری را دارد که برخی از آثار هنری مدرن دارند. این اثر از دور واقع گرایانه‌ به نظر می‌رسند و وقتی از نزدیک نگاه می‌کنند امپرسیونیستی‌تر به نظر می‌رسند.

برای این کار، بیتمن سنگ‌های متعددی با رنگ‌های مختلف را در مکان‌های کلیدی چهره قرار می‌دهد تا به نرمی و دقت چهره فریدا کالو را مدل‌سازی کنند. او سنگ‌های تیره‌تر را در نواحی‌ای مانند مو، لباس و زیر بینی و سنگ‌های روشن‌تر را به قسمت‌هایی که نور به آن‌ها برخورد می‌کند، مانند پیشانی و چانه اختصاص داده.

در حالی که برخی از کارهای قبلی بیتمن از سنگ‌های بزرگ‌تری استفاده می‌کردند، در این قطعه، او از سنگ‌ریزه‌های بسیار ظریف‌تری بهره برده.

او از سنگ‌های با اندازه و رنگ مشابه برای پر کردن پس زمینه این پرتره استفاده کرده. به این ترتیب، زمانی که از سنگ‌های قسمت خود پرتره با رنگ‌های ظریف‌تر و طلایی به سمت محیط اثر هنری می‌رویم و  بافت بزرگ و ناهموارتر سنگ‌های حاشیه را می‌بینیم، یک پرتره در یک قاب تداعی می‌شود.

چند اثر دیگر او:

اینستاگرام او

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.