عکس‌های لباس‌های سنتی زنان اوکراینی، میراث فرهنگی غنی این کشور را برجسته می‌کند

0

از شروع جنگ اوکراین چند هفته گذشته و نگرانی‌هایی در مورد نابودی اماکن با اهمیت فرهنگی این کشور وجود دارد.
آنا سنیک، عکاس، خلاقی است که نشان می‌دهد چه چیزهایی در خطر نابودی قرار گرفته‌اند. عکس‌های پرتره او، که او آن‌ها را «عکاسی قومی» توصیف می‌کند، شهروندان اوکراینی را نشان می‌دهد که لباس‌های سنتی به تن کرده‌اند، از روسری گرفته تا جواهرات و لباس‌های طرح‌دار.

تمام لباس‌های ارائه شده در آثار سنیک واقعا اصالت دارند و از مجموعه‌های خصوصی و همچنین موزه‌ها تهیه شده‌اند. او با قوم‌نگاران، مشتریان، مجموعه‌داران و دستیارانش کار کرده است تا کاتالوگی از مجموعه‌هایی ایجاد کند که نقوش زیبا، سربندهای گلدار و جواهرات رنگارنگ را به نمایش می‌گذارد. این کار او فرهنگ بصری اوکراین را محافظت می‌کند و زرگداشت زیبایی است.

سنیک بیش از ۱۰ سال است که عکاس بوده است، اما مانند بسیاری از افراد در اوکراین، او انتخاب کرده است که در دفاع از کشورش نقش داشته باشد.

سنیک مطمئن نیست که چه زمانی می‌تواند به دنیای هنر بازگردد. او می‌گوید: «در شرایط فعلی، این غیرممکن است. آرشیو عکسم را به مکانی امن پرده‌ام و خودم را وقف مبارزه برای آزادی کشورم کردم. این تنها راه حل ممکن برای من بود. اما واقعا فرصت عکس گرفتن را از دست می‌دهم. عکاسی معنای زندگی من بود و من مشتاقانه منتظر پیروزی و صلح هستم تا آن را پس بگیرم. ”

اگرچه سنیک در گرفتن عکس‌های پرتره‌های خود دچار وقفه شده، اما از مهارت‌های عکاسی خود به عنوان راهی برای نشان دادن آنچه در اوکراین از نظر عملیات نظامی می‌گذرد هم استفاده می‌کند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.