اپل رسماً تولید آی‌پاد تاچ، آخرین آی‌پاد در حال تولید خود را متوقف کرد

0

اپل روز سه‌شنبه اعلام کرد که آی‌پاد تاچ – آخرین آی‌پادی که این شرکت تا تولید می‌کرد و می‌فروخت، فقط تا زمان اتمام قطعات در خط تولید، تولید خواهند شد.

پایان آی‌پاد نباید غافلگیر‌کننده باشد. آی‌پاد زمانی جزئی اصلی از محصولات اپل بود، اما در دهه گذشته، آیفون، آی‌پد و حتی اپل واچ نیاز به آی پاد تاچ را از بین برده‌اند. این دستگاه کوچک و شبیه آیفون می‌تواند تقریباً هر کاری را که آیفون انجام می‌دهد انجام دهد، به جز اینکه مودم تماس سلولار ندارد.

اتفاقا بسیاری به خاطر همین به اصطلاح خط ندادن و ارزانی نسبی، آن را گجتی خوب برای کودکان می‌دانستند. با فیس‌تایم و آی‌مسیج آن با کودکانشان ارتباط برقرار می‌کردند و بازی‌های آموزشی روی آن نصب می‌کردند. اما ظاهرا دیگر دوره و زمانی این کار هم تمام شده و بچه‌ها هم که از اول از والدین آی‌فون می‌خواهند.

البته هنوز هم وقت کمی برای وقت آی‌پاد تاچ وجود دارد. بعد چند ماه احتمالا دیگر آی‌پاد را تنها می‌شود به صورت دست دوم خرید!

پردازنده آی‌پاد تاچ مدت زیادی است همپاپ دیگر محصولات تغییر پیدا نکرده و آخرین به‌روزرسانی آن پردازنده A10 اپل، صفحه نمایش ۴ اینچی و دوربین ۸ مگاپیکسلی داشت.

مدل ۳۲ گیگابایتی آن ۱۹۹ دلار است. البته می‌توانید مدل‌های ۱۲۸ یا ۲۵۶ گیگابایتی را به ترتیب با قیمت ۲۹۹ یا ۳۹۹ دلار انتخاب کنید.

البته  با این قیمت، بهتر است یک iPhone SE با پردازنده جدیدتر و سریع‌تر، دوربین ارتقا یافته و پشتیبانی نرم‌افزاری حداقل برای چندین سال آینده بخرید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.