چین در حال ساخت یک کشتی نیمه خودمختار پر از پهپادهای خودکار است

0

چین هفته گذشته از آغاز ساخت یک کشتی جدید و قابل توجه ۹۰ متری خبر داد که اولین ناو هواپیمابر نیمه خودمختار جهان محسوب می‌شود. این هواپیما حمل، پرتاب، بازیابی و هماهنگی عملیات بیش از ۵۰ وسیله نقلیه هوایی، سطحی و زیرآبی خودکار را هدایت و انجام خواهد خواهد.

ساخت این کشتی در شرکت کشتی سازی Huangpu Wenchong از ژوئیه گذشته در گوانگژو آغاز شده است. بر اساس گزارش ساوت چاینا مورنینگ پست، این اولین ناو در نوع خود است که یک پلتفرم خودمختار برای انجام یک عملیات کاملا یکپارچه با استفاده هواپیماهای بدون سرنشین، قایق ها و شناورهای زیردریایی خواهد شد.

تا زمانی که کشتی Zhu Hai Yun در آب‌های آزاد قرار گیرد با کنترل از راه دور کار می‌کند و سپس سیستم‌های خودران آن ماموریت‌ها را مدیریت می‌کنند.

طبق گزارش‌ها، همه چیز برای استقرار قایق‌ها، وسایل زیرسطحی و پهپادها، تجهیزات ارتباطی و هماهنگی، از جمله «شبکه‌سازی تطبیقی ​​وظیفه‌محور برای دستیابی به نماهای سه‌بعد یاهداف»، در این کشتی پیشبینی شده است.

پهپادها می‌توانند دوباره روی عرشه کشتی خود فرود بیایندِ درست همان طور که قایق و زیردریایی‌ها بازیابی خواهند شد.

پروفسور داک چن از دانشکده اقیانوس شناسی آکادمی علوم چین می‌گوید که این کشتی هوشمند و بدون سرنشین یک “گونه دریایی” زیبای جدید است که تغییرات انقلابی برای رصد اقیانوس ها به ارمغان خواهد آورد.

به عبارتی در در حال حاضر این کشتی به عنوان سکوی تحقیقاتی اقیانوسی مطرح است. ولی مشخص است که از این کشنی کاربرد نظامی برای رهگیری و  اهداف تهاجمی هم می‌تواند داشته باشد.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.