قایق‌های معلق WAM-V با پای عنکبوتی بر فراز امواج شناور

1

صنایع رباتیک پیشرفته دریایی کالیفرنیا از ۱۶ سال پیش این قایق‌های عجیب عنکبوتی را می‌سازد و از آن زمان تاکنون پیشرفت قابل‌توجهی در کشتی ماژولار قابل تطبیق با موج (WAM-V) داشته است.

به طور خلاصه، WAM-V یک کاتاماران یا قایقی با دو بدنه فوق سبک است که بدنه آن بر روی پایه‌های تعلیقی هوشمند نصب شده. با استفاده از فنرها،جذب کننده‌های شوک و مفاصل توپی، این قایق‌های حرکت نرمی روی امواج دارند و در شرایط دریایی که برای بقیه ناآرام است، خدمات ارائه می‌کنند. مانورپذیری آنها قابل توجه است و می‌توانند تقریباً گردش ۳۶۰ درجه‌ای داشته باشند.

با سرعت زیاد می‌شود تجهیزات جدید را به اتصالات آنها افزود و به سرعت سیستم‌های پیشرانه، محموله‌ها و بسته‌های حسگر/ابزار را برای ماموریت‌های مختلف به آن افزود.

آنها برای مونتاژ و جداسازی سریع ساخته شده‌اند و می‌توان چهار WAM-V  از آنها را در یک کانتینر حمل و نقل استاندارد قرار داد.

نوع بزرگ آنها می‌‌تواند یک کابین سرنشین دار را روی خود داشته باشد. انواع دیگر آنها را می‌توان به صورت مستقل یا با کنترل از راه دور کار کنند و بسته به مدل، می‌توانند با موتورهای احتراقی یا موتورهای الکتریکی کار کنند.

Marine Advanced Robotics آنها را در اندازه های ۸، ۱۶ و ۲۲ فوتی (۲.۴، ۴.۸، ۶.۷-m) به فروش می رساند و اندازه‌های بزرگتر را به صورت سفارشی می‌سازد.

 
1 نظر
  1. آرمان.ق می گوید

    عکس در نخستین نگاه بی درنگ مرا به یاد سه پایه های جان کریستوفر انداخت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.