هوش مصنوعی به وال کیلمر کمک کرد تا نقش نمادین خود را در فیلم تاپ گان: ماوریک «Top Gun: Maverick» بازی کند

0

فیلم تاپ گان جدید یا Top Gun: Maverick فیلم موفقی بوده و انتظارات طرفداران فیلم قدیمی را برآورده کرده و از نظر منتقدان و باکس آفیس موفق بوده است.

داستان این فیلم در ادامه فیلم Top Gun قدیمی سال ۱۹۸۶ است که در آن تام کروز در نقش پیت «ماوریک» میچل بازی کرده بود. بازیگر اصلی مورد توجه دیگر وال کیلمر بود که نقش مرد یخی نمادین را در فیلم اصلی بازی کرده بود، در فیلم جدید هم بازی می‌کند.

اما دلیل جانبی خوشحالی بسیاری از حضور  مجدد کیلمر در ماوریک، این است که او بیماری دشواری را پشت سر گذاشته است. او در سال ۲۰۱۵ به سرطان گلو مبتلا شد و از آن زمان تحت شیمی درمانی، پرتودرمانی و تراکئوستومی قرار گرفت. متسفانه درمان‌ها به تار‌های صوتی او آسیب رساندند و گفتار او را برای همیشه تغییر دادند.

با این وجود، جری بروکهایمر، تهیه‌کننده ماوریک و کریستوفر مک کواری، نویسنده فیلم، مصمم بودند در فیلم جدید هم به او نقش بدهند تا میراث مرد یخی را ارج نهاده باشند.

خوشبختانه هوش مصنوعی این امکان را برای کیلمر فراهم کرد که با صدای پیش از بیماری به فیلم بازگردد.

شرکت Sonantic با استفاده از فیلم‌های آرشیوی حاوی صدای او، شیوه صحبت گذشته کیلمر الگوبرداری کند و این صدای تولید شده توسط یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی در فیلم استفاده شد.

جک -پسر کیلمر-  از این امر خیلیی خوشحال شده و نوشته که او و خواهرش -مرسدس- به سن دیگو، یعنی محل پایگاه دریایی بزرگ که محل فیلمبرداری بود می‌رفتند. و صد‌ها خلبان واقعی به دیدار آنها می‌آمدند و می‌گفتند که تاپ‌گان الهام بخش آن‌ها برای پیوستن به نیروی دریایی و نیروی هوایی بوده است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.