تانکر عظیم ال ان جی شرکت هیوندای برای اولین بار در تاریخ کشتیرانی، عرض اقیانوس آرام را به صورت خودران طی می‌کند!

0

اچ دی هیوندای اعلام کرده است که پریسم کوراژ، یک تانکر گاز طبیعی بسیار بزرگ ۱۲۲ هزار تنی که توسط شرکت تابعه آن آویکوس اداره می‌شود، به اولین کشتی بزرگی تبدیل شده است که بیش از ۱۰ هزار کیلومتر را با کنترل خودران می‌پیماید.

البته کشتی‌ای خودران، چیز جدیدی نیست. حتی کوچک‌ترین کشتی‌ها را می‌توان به یک سیستم راهبری خودکار مجهز کرد. حتی می‌توان یک کشتی بادبانی را با ترفندهایی و تنظیم خودکار بادبان‌ها و بدون وسایل الکترونیکی در مسیری به راه انداخت.

با این حال، تحول جدید از هر نظر با کارهای قبلی متفاوت است. یک سیستم هدایت‌کننده خودکار به یک کشتی اجازه می‌دهد تا مسیر خود را حفظ کند و می‌توان آن را طوری برنامه‌ریزی کرد که به مواردی مانند ایستگاه‌های بین راهی و سیگنال GPS واکنش نشان دهد، یک کشتی خودمختار باید بتواند اطلاعات حسگرها را دریافت کند و به صورت متناسب نسبت به آنها واکنش نشان بدهد و این کار را با رعایت قوانین دریایی انجام دهد.

این کشتی در ۱ می ۲۰۲۲ فری پورت در تگزاس را ترک کرد، سپس از کانال پاناما گذشت و از اقیانوس آرام عبور کرد تا پس از یک سفر ۳۳ روزه به پایانه LNG Boryeong در استان Chungcheong جنوبی، کره رسید.

در نیمه دوم سفر، کشتی تحت کنترل سیستم ناوبری خودمختار HiNAS 2.0 بود که نه تنها آن را هدایت می‌کرد، بلکه به دنبال مسیرهای بهینه و بهترین سرعت‌ها بر اساس راه حل هوشمند یکپارچه (ISS) سرویس جهانی هیوندای بود.

سیستم HiNAS 2.0 باعث افزایش راندمان مصرف سوخت ۷ درصدی و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای  به میزان ۵ درصدی شد. علاوه بر این، توانست بیش از ۱۰۰ بار کشتی های دیگر را شناسایی کند و از آنها دوری کند. در طول این سفر، Prism Courage توسط اداره کشتیرانی آمریکا (ABS) و کشتیرانی کره (KR) تحت نظارت بود.

هدف این است که HiNAS 2.0 برای ورود به بازار تا سال آینده پس از صدور گواهینامه رسمی آماده شود.

منبع: HD Hyundai

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.