اینفلوئنسر‌های آخرالزمان! وقتی هوش مصنوعی تصورات کابوس‌آلود خود در مورد آخرین سلفی روی زمین را با ما به اشتراک می‌گذارد!

0

انسان‌هایی با پوست در حال ذوب شدن، صورت‌های آغشته به خون و بدن‌های جهش‌یافته که در حال گرفتن سلفی هستند و در پشت سرشان جهان در حال سوختن است! این چیزی است که هوش مصنوعی DALL-E معتقد است آخرین سلفی‌های گرفته شده در آخرالزمان خواهد بود.

DALL-E هوش مصنوعی که توسط OpenAI توسعه داده شده است، سیستم جدیدی است که می‌توان از او خواست که تصوراتش را در مورد هر چیزی که به صورت عادی بر زبان می‌آوریم، به صورت تصویری با ما به اشتراک بگذارد.

یک کاربر تیک تاک بر همین اساس از DALL-E خواست که تصور کند آخرین سلفی‌هایی که انسان‌ها در روی زمین از خود می‌گیرند، چگونه خواهد بود.

نتایج به دست آمده، کابوس‌آمیز انسان‌های گوشی به دستی را نشان می‌دهد که در پست سر آنها بمب بر زمین می‌بارد، شهرها آتش گرفته‌اند، زامبی‌ها روی مخروبه‌هایش ایستاده‌اند و شهرها در حال سوختن هستند.

یکی از سلفی‌ها تصویری متحرک از مردی است که لباسی شبیه لباس پلیس ضد شورش پوشیده است. او به آرامی نگاهش را به اطراف می‌چرخاند، در حالی که بمب‌ها از آسمان اطرافش فرو میریزند.

هر یک از این تصاویر صد‌ها هزار بار مشاهده شده است، و کاربران در مورد اینکه هر سلفی چقدر وحشتناک است، اظهار نظر می‌کنند. سایر کاربران در مورد گرفتن یک سلفی در آخر الزمان شوخی می‌کنند.

کاربر تیک تاک با نام کاربری می‌گوید: “و رئیس من همچنان می‌پرسد که آیا من سر کار می‌آیم.”

کاربر به نام Victeur می‌گوید: “تصور کنید که به خاطر جنگ در تاریکی پنهان شده‌اید، سال‌ها صورت خود را ندیده‌اید و زمانی که آخرین عکس خود را می‌گیرید، این را می‌بینید.”

DALL-E معمولا نتایج قابل توجهی ارائه می‌کند اما برخی هم می‌گویند که سوگیری تعصب نژادی و جنسیتی آن. مثلا اگر کلیدواژه‌های شما حاوی کلمه رئیس باشند، فقط مرد سفیدپوست را تصور می‌کند و وقتی از او خواسته مهماندار پرواز هوایی را تصور کند، فقط مهماندار زن را پیش خود تصور می‌کند.

OpenAI هفته گذشته اعلام کرد که در حال راه‌اندازی تکنیک‌های کاهش‌دهنده این سوگیری‌ها برای کمک به DALL-E برای ایجاد تصاویر متنوع‌تر است و ادعا می‌کند که این به‌روزرسانی تضمین می‌کند که کاربران ۱۲ برابر بیشتر احتمال دارد تصاویری با افراد متنوع‌تر ببینند.

اسم DALL-E، ترکیبی از نام هنرمند سوررئالیست اسپانیایی سالوادور دالی، و ربات پیکسار WALL-E، گذاشته شده است.

در اول کار تصاویر DALL-E بیشتر مفرح بودند: برخی از آثار هنری اولیه ایجاد شده توسط هوش مصنوعی شامل یک مانکن با پیراهن فلانل، تصویری از تربچه در حال راه رفتن با سگ و یک بچه پنگوئن بود.

اما در نسخه دوم تصورات او پیچیده‌تر یا انتزاعی‌تر شدند و این بار چیزهایی مانند  فضانوردی سوار بر اسب به سبک فوتورئالیستی می‌دیدیم!

DALL-E از فرآیندی به نام انتشار diffusion استفاده می‌کند که با الگوی نقاط تصادفی شروع می‌شود و زمانی که جنبه‌های خاصی از آن تصویر را تشخیص می‌دهد به تدریج آن الگو را به یک تصویر تغییر می‌دهد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.