سریال خانه اژد‌ها House of the Dragon: آیا دنیایی به پیچیدگی و عمق سریال گیم آو ترونز خلق خواهد شد؟

0

آیا سریال خانه اژد‌ها House of the Dragon سریالی در حد اندازه گیم آو ترونز از آب درخواهد آمد، یا صرفا تقلیدی سطحی از عناصر محبوب آن سریال خواهد شد؟ شاید هم همان نسبتی بریکینگ بد و بتر کال ساول را شاهد باشیم و سریال فرعی خودش حرف‌های زیادی برای گفتن پیدا کند؟

زمانی که گیم آو ترونز را شروع کردم و قسمت یک این سریال را دیدم مسلما نمی‌توانستم در مورد کلیت شاهکاری که در فصل‌ها و اپیزودهای متعدد پیش رو شاهدش خواهم بود، اظهار نظر کنم. بعد دیدن قسمت یک این سریال، در نظر من فقط یک سریال تاریخی خوب دیگر بود. اما بعد از آن می‌دانیم که چه شد و سریال چقدر سرگرممان کرد. تازه در زمان پخش فصل‌های ابتدایی این سریال، هنوز شبکه‌های اجتماعی مثل الان داغ نبودند، وگرنه میم‌های اینترنتی و اظهار نظرها در مورد آن بسیار بیشتر می‌شد.

از صبح امروز قسمت اول سریال خانه اژد‌ها House of the Dragon درز کرد و ما توانستیم ۲۴ ساعت زودتر، قسمت نخست این سریال را ببنیم.

داستان این سریال همان طور که در مقدمه آن گفته می‌شود ۱۷۲ سال قبل از مرگ ایریس -پادشاه دیوانه – و تولد دنریس تارگرین رخ می‌دهد.

سریال خانه اژد‌ها House of the Dragon

ما می‌بینیم که یکی از پادشاهان تارگرین به نام وسیریس تارگرین که بیماری‌ای دارد، دغدغه معرفی جانشین پیدا کرده و در آرزوی این است که فرزند بعدی در راهش یک نوزاد پسر باشد …

طبق گزارش‌ها، House of the Dragon برای هر قسمت تقریباً ۱۷ میلیون پوند هزینه برداشته است . این سریال بر اساس بخش‌هایی از کتاب پرفروش آتش و خون Fire and Blood نویسنده جورج آر. آر. مارتین در سال ۲۰۱۸ ساخته شده.

در قسمت اول میلی آلکاک نقش شاهدخت رینیرا را بازی می‌کند و امیلی کری در نقش آلیسنت هایتاور.

گرچه همه چیز سرگرم‌کننده و  محرک به نظر می‌رسد و از نظر بصری فاخر است اما یک چیزهایی هم به ما نهیب می‌زند که شاید همه چیز خوب پیش نرود.

یکی از نگرانی‌ها این است که شاید شخصیت‌ها بیش از حد قابل پیشبینی و سیاه و سفید باشند. مثلا ما در همان قسمت اول متوجه شدیم که احتمالا بدمن داستان چه کسی است و یک تم زمینه‌ای را هم فوری درک کردیم که احتمالا مطابق به مد روزگار هم است: توانمندی زنان، اما این بار در یک دنیای تخیلی باستانی!

سریال در ضمن تعداد قابل توجهی اژدها دارد. آن هم اژدهاهای باستانی‌تر و قدرتمند‌تر. هر چند دیگر اینگونه CGIها دیگر این روزها کسی را شگفت‌زده نمی‌کنند.

سریال خانه اژد‌ها House of the Dragon

میزان خشونت قسمت اول هم کم نیست و به نظر می‌رسد همان روال سریال گات در سریال خانه اژدها ادامه داشته باشد. در قسمت اول شما تعدادی قابل توجهی صحنه‌های متلاشی شدن سر و حتی یک گاری پر از جسد خواهید دید!

منتقدها گفته‌اند که ضرب‌آهنگ سه قسمت اول سریال نسبتا تند خواهد بود و ظاهرا بعد از آن است که داستان به مرحله تثبیت و پررنگ کردن شخصیت‌ها خواهد رسید. منقدها ظاهرا ۶ قسمت از ۱۰ قسمت فصل اول سریال را دیده‌اند.

طبق گزارش هالیوود ریپورتر، خانه اژد‌ها در اصل داستان رینیرا (همان شاهدخت سریال) و آلیسنت است که وارد مسیر‌های قدرت در دنیایی مردانه می‌شوند.

سریال خانه اژد‌ها House of the Dragon

اما اگر دلتان برای یکی ظاهرا بدمن به سبک گات تنگ شده باید توجه شما را به ستاره سابق سریال Doctor Who یعنی مت اسمیت جلب که نقش شاهزاده دیمون تارگرین را بازی می‌کند.

هنوز نمی‌دانیم آیا مانند گات سرزمین‌های متعدد هفت پادشاهی را خواهیم دید یا بیشتر وقت ما در King’s Landing صرف خواهد شد و همه‌اش تارگرین‌های بلوند را باید نظاره کنیم!

در همان قسمت نسخت باز هشدار زمستان خواهد آمد داده می‌شود. اما این بار دیگر ما دقیق در مورد ماهیت و سرنوشت آن می‌دانیم و می‌دانیم که خبری از زمستان در این سریال نخواهد بود و شروع آن زمان دیگری است!

صحنه‌های نبرد در قسمت اول که نمی‌خواهم با جزئیات در موردشان صحبت کنم، کیفیت خوبی داشتند، اما از نظر باورپذیری و به هیجان آوردن به پای گات نمی‌رسیدند.

در ضمن ما هنوز نمی‌دانیم که آیا لردهای توطئه‌گری به غنای لردهای گات را خواهیم دید یا خیر. مثلا چه کسی می‌تواند جانشین پیتر بیلیش شود؟! شاید استیو توسن در خانه اژد‌ها که نقش لرد کورلیس ولاریون، با نام مستعار مار دریایی را بازی می‌کند، یک لرد قابل توجه شود.

سریال خانه اژد‌ها House of the Dragon

کسانی که سریال The Crown را دیده‌اند می‌گویند که بازی اسمیت در سریال خانه اژدها آنها را مرتب یاد شاهزاده فیلیپ می‌اندازد. برخی هم می‌گویند که شخصیت دیمون، شخصیت بالغی نیست و امید ندارند که شخصیت منفی کاملی از او بیرون بیاید. (البته شاید هم شخصیتی خاکستری از او بیرون بیاید و فقط در قسمت اول ما چنین تصوری از او پیدا می‌کنیم!)

سریال خانه اژد‌ها House of the Dragon

سوالی که بعد دیدن قسمت اول در ذهن شکل می‌گیرد این است که آیا رینیرا یک دنریس دیگر از نظر شخصیتی خواهد بود و اگر نه، چه تفاوت‌هایی با او خواهد داشت.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.