بهترین فیلم های کره ای ۲۰۲۲ جدید – شانزده فیلم سرگرم‌کننده و تماشایی

0

۱- فیلم شبه بیگانه
Alienoid

راهبانی در پایان سلسله گوریو تلاش می کنند به شمشیری مقدس و اساطیری دست پیدا کنند و انسان هایی در سال ۲۰۲۲ نیز در پی یافتن موجودی بیگانه اند که در بدن انسانی حبس شده است. زمانیکه دروازه سفر زمان گشوده می شود، این دو گروه در مسیر جستجوی خود به یکدیگر می رسند.

فیلم شبه بیگانه به کارگردانی چوی دانگ هون در سال ۲۰۲۲ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور کره جنوبی و در ژانر اکشن و ماجراجویی می‌باشد. در این فیلم کیم ایی سونگ، لی هانی، یو جی میونگ، شین جونگ گون، پس جی سئوب، وو جین جو و ریو جون یول به هنرمندی پرداخته‌اند.

۲- فیلم اعلام وضعیت اضطراری
Emergency Declaration

مقامات کره ای هنگام تحقیق درباره یک تهدید تروریستی که در فضای اینترنت پخش شده متوجه می شوند که یکی از مظنونان آن ها سوار بر هواپیمایی به مقصد آمریکا شده است. یکی از مسافران سالم این هواپیما ناگهان جان خود را از دست می دهد و ترس و وحشت بر همه چیره می شود. سوخت هواپیما رو به اتمام است و درخواست کمک مسئولان هواپیما از کشورهای دیگر رد شده است. حالا خلبان و کارکنانش باید برای نجات جان مسافران دست به اقدامات اضطراری بی سابقه ای بزنند.

فیلم اعلام وضعیت اضطراری به کارگردانی هان جه ریم در سال ۲۰۲۱ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور کره جنوبی و در ژانر اکشن و درام می‌باشد. در این فیلم سونگ کانگ-هو، لی بیونگ هان، جون دو یون، نام گیل کیم، ایم شی وان و پارک جون هائه به هنرمندی پرداخته‌اند.

۳- فیلم هانسان: اژدهای در حال خیزش
Hansan: Rising Dragon

در سال ۱۵۹۲، دریاسالار یی سون سین و ناوگانش در برابر نیروی دریایی قدرتمند ژاپن و کشتی های مخوف جنگی آن قرار می گیرند. نیروهای کره ای دچار بحران می شوند و دریاسالار مجبور می شود به سلاح مخفی خود رجوع کند تا مسیر این نبرد حماسی دریایی را تغییر دهد.

فیلم هانسان: اژدهای در حال خیزش به کارگردانی کیم هان مین در سال ۲۰۲۲ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور کره جنوبی و در ژانر اکشن و درام می‌باشد. در این فیلم پارک هه ایل، بیون یو هان، آن سونگ کی، امیانگ گانگ و جو جه یون به هنرمندی پرداخته‌اند.

۴- فیلم حال و هوای سئول
Seoul Vibe

«حال و هوای سئول»، بر پلتفرم نتفلیکس عرضه شده است. در میانه بازی های المپیک ۱۹۸۸ سئول، در خیابان های این شهر رانندگان حرفه ای که با نام گروه سانگیی دانگ شناخته می شوند تعقیب و گریزی با ماشین به راه می اندازند و قصد دارند فساد پنهان پشت رشوه های سیاسی را آشکار کنند.

فیلم حال و هوای سئول به کارگردانی مون هیون سونگ در سال ۲۰۲۲ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور کره جنوبی و در ژانر اکشن و کمدی می‌باشد. در این فیلم یو آه این، گو کیونگ پیو، هریسون شو، ماه سو ری و جیسون هر به هنرمندی پرداخته‌اند.

۵- فیلم تصمیم به رفتن
Decision to Leave

کارآگاهی که درباره مرگ مردی در کوهستان تحقیق می کند، در جریان بررسی های مصرانه خود با همسر مرموز او آشنا می شود.

فیلم تصمیم به رفتن به کارگردانی چان ووک پارک در سال ۲۰۲۲ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور کره جنوبی و در ژانر جنایی و درام می‌باشد. در این فیلم تانگ وی، پارک هه ایل، گو کیونگ پیو، لی جونگ هیون و تئو یو به هنرمندی پرداخته‌اند.

۶- فیلم بسته ویژه
Special Delivery

«هر چیزی رو که اداره پست گردن نمی گیره، من تحویل میدم». ایون ها یک کارمند عادی اوراق فروشی است که مخفیانه کار تحویل بسته های غیرمتعارف را بر عهده دارد.

فیلم بسته ویژه به کارگردانی پارک دی مین در سال ۲۰۲۲ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور کره جنوبی و در ژانر اکشن و جنایی می‌باشد. در این فیلم سو دام پارک، هیو دونگ وون، کیم ایی سونگ، یوم های رن و سه بیوک سانگ به هنرمندی پرداخته‌اند.

۷- فیلم کارتر
Carter

«کارتر»، عرضه شده بر پلتفرم نتفلیکس، داستان مردی است که هیچ خاطره ای از گذشته خود ندارد و به دل ماموریت خطرناکی فرستاده می شود. او باید هنگام فرار از مرگ که سایه به سایه به دنبالش است، هویت خود را کشف کند، بفهمد چگونه سر از اینجا درآورده و این صدای مرموزی که در گوشش او را کارتر صدا می زند کیست.

فیلم کارتر به کارگردانی جونگ بیونگ گیل در سال ۲۰۲۲ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور کره جنوبی و در ژانر اکشن و هیجان انگیز می‌باشد. در این فیلم کمیلا بل، جو ون، آندرئاس فرانک و لی سونگ جه به هنرمندی پرداخته‌اند.

۸- فیلم جمع آوری
The Roundup

ما سئوک دو به یک کشور خارجی می رود تا مظنونی را به کشور برگرداند. اما متوجه چندین فقره قتل دیگر می شود و از وجود قاتلی خبردار می شود که سال های سال است مرتکب جنایت هایی علیه توریست ها شده است.

فیلم جمع آوری به کارگردانی سانگ یونگ لی در سال ۲۰۲۲ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور کره جنوبی و در ژانر اکشن و جنایی می‌باشد. در این فیلم ما دونگ سیوک، سوکو سون، گی هوا چوی، پارک جی هوآن و هیو دونگ وون به هنرمندی پرداخته‌اند.

۹- فیلم جادوگر: قسمت ۲ – دیگری
The Witch: Part 2. The Other One

این فیلم، در ادامه فیلم «جادوگر: قسمت ۱ – تخریب» ساخته شده است. دختری در یک آزمایشگاه مخفی به هوش می آید و با کیونگ هی آشنا می شود که سعی دارد از او در برابر گروهی محافظت کند. وقتی این گروه بالاخره دختر را پیدا می کنند، قدرت غیرمنتظره ای آن ها را غافلگیر می کند.

فیلم جادوگر: قسمت ۲ – دیگری به کارگردانی پارک هون جونگ در سال ۲۰۲۲ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور کره جنوبی و در ژانر اکشن و رازآلود می‌باشد. در این فیلم سینتیا، مین سو جو ، جین گو، یون بن پارک و سونگ یو بین به هنرمندی پرداخته‌اند.

۱۰- فیلم دلال
Broker

«دلال»، برنده جایزه بهترین بازیگر مرد و جایزه کلیسای جهانی از جشنواره فیلم کن ۲۰۲۲ و برنده جایزه بهترین فیلم بین المللی از جشنواره فیلم مونیخ شده است. داستان این فیلم درباره دو دوست است که یکی از آن ها در کلیسا کار می کند. آن دو با هم کسب و کاری غیرقانونی به راه انداخته اند، به این ترتیب که یکی نوزادانی را که در جعبه نوزاد کلیسا رها می شوند می دزدد و دیگری فیلم دوربین مداربسته کلیسا را از لحظه رهاشدن نوزاد پاک می کند. اما وقتی مادر یکی از نوزادها بر می گردد، ماجرا آغاز می شود.

فیلم دلال به کارگردانی هیروکازو کورییدا در سال ۲۰۲۲ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور کره جنوبی و در ژانر درام و خانوادگی می‌باشد. در این فیلم سونگ کانگ هو، گنگ دونگ وون، به دونا، لی جو یانگ و آی یو به هنرمندی پرداخته‌اند.

۱۱- فیلم پدر روحانی استو
Father Stu

«پدر روحانی استو»، داستان زندگی استوارت لانگ را روایت می کند؛ بوکسوری که هم اکنون کشیش شده و در طول مسیر تغییرش در شیوه زندگی از فساد به رستگاری، الهام بخش افراد بی شماری می شود.

فیلم پدر روحانی استو به کارگردانی روزالیند راس در سال ۲۰۲۲ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور کره جنوبی و آمریکا و در ژانر بیوگرافی و درام می‌باشد. در این فیلم مارک والبرگ، مل گیبسون، مالکوم مک داول، ترزا رویز، جکی ویور و آنت ماهندرو به هنرمندی پرداخته‌اند.

۱۲- فیلم یاکشا: عملیات های بی رحمانه
Yaksha: Ruthless Operations

«یاکشا: عملیات های بی رحمانه»، از شبکه پرطرفدار نتفلیکس پخش می شود. داستان این فیلم درباره رهبر بی رحم یک گروه عملیاتی خارج از کشور است که نام مستعار خود را از روحی آدم خوار گرفته و در شهری پر از جاسوس، ماموریتی خطرناک را بر عهده می گیرد.

فیلم یاکشا: عملیات های بی رحمانه به کارگردانی نا هیون در سال ۲۰۲۲ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور کره جنوبی و در ژانر اکشن و جنایی می‌باشد. در این فیلم سول یونگ گو، پارک هه سو، هیرویوکی ایکئوچی، دونگ یانگ کان، لی ال و جیونگ پارک به هنرمندی پرداخته‌اند.

۱۳- فیلم دزدان دریایی: آخرین گنج سلطنتی
The Pirates: The Last Royal Treasure

در دوره امپراتوری جوسان، گروهی از راهزنان و دزدان دریایی با دلیری وارد آب های پرتلاطم دریا می شوند و سعی می کنند سرنخ ها را رمزگشایی کنند تا پیش از رقبایشان، گنج طلای سلطنتی را پیدا کنند.

فیلم دزدان دریایی: آخرین گنج سلطنتی به کارگردانی جئونگ کیم هون در سال ۲۰۲۲ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور کره جنوبی و در ژانر اکشن و ماجراجویی می‌باشد. در این فیلم جنیفر سان بل، کانگ ها-نئول، جیسون هر، هان هیو جو و لی کوانگ سو به هنرمندی پرداخته‌اند.

۱۴- فیلم دودمان پلیس
The Policeman’s Lineage

دو افسر پلیس که یکی از آن ها بسیار قانون مدار است و دیگری شیوه دیگری را در پیش گرفته با هم همراه می شوند تا درباره پرونده ای تحقیق کنند که نیروهای پلیس را به تکاپو انداخته است.

فیلم دودمان پلیس به کارگردانی کیو لی من در سال ۲۰۲۲ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور کره جنوبی و در ژانر جنایی و درام می‌باشد. در این فیلم چو جین وونگ، چوی وو شیک، پارک هی سون، کوان یول، هیون جین بک و هیون وک لی به هنرمندی پرداخته‌اند.

۱۵- فیلم نفرین شده
The Cursed

در فیلم «نفرین شده»، مردگان از زمین برخاسته اند و می توانند سخن بگویند. یک نفر این اجساد سخن گو را تحت کنترل خود دارد و با آن ها قتل های زنجیره ای مرموزی انجام می دهد.

فیلم نفرین شده به کارگردانی یانگ وان کیم در سال ۲۰۲۱ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور کره جنوبی و در ژانر فانتزی و وحشت می‌باشد. در این فیلم آم جی وون، جانگ زیسو، گو گیو پیل و کوان های هایو به هنرمندی پرداخته‌اند.

۱۶- فیلم گروگان: سلبریتی گمشده
Hostage: Missing Celebrity

فیلم سینمایی «گروگان: سلبریتی گمشده» موفق به کسب جایزه از جوایز هنرمندان آسیایی و کسب عنوان بهترین فیلم سال از جوایز انجمن منتقدان فیلم کره جنوبی شده است. در این فیلم، بازیگر مشهوی به نام هوانگ جونگ مین ربوده می شود و این خبر در سرتاسر جهان پخش می شود. حالا باید دید گروگان گیران برای گرفتن پول و رساندن پیام خود تا کجا می خواهند پیش بروند.

فیلم گروگان: سلبریتی گمشده به کارگردانی پیل گام سونگ در سال ۲۰۲۱ ساخته شده است. این فیلم محصول کشور کره جنوبی و در ژانر اکشن می‌باشد. در این فیلم جونگ مین هوانگ، لی هو جونگ، جائه بوم کیم، ریو کیونگ سو و پارک ونگ سانگ به هنرمندی پرداخته‌اند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.