سریال جدید The Peripheral: سرگرم‌کننده و مناسب برای علاقه‌مندان سریال‌های هیجانی و مشتاقان گیم

0

سریال قدیمی خوب زیاد است و شاید این روزها دوست داشته باشید که سیزن جدید سریال The Handmaid’s Tale را دنبال کنید. اما اگر به دنبال سریال خوب جدید هستید، سریال کاملا تر و تازه The Peripheral گزینه مناسبی است.

احتمالا بیشتر ما اگر ۱۰ سال دیگر سن نوجوانی را می‌گذارندیدم به این دنیایی شبیه این سریال روبرو می‌شدیم. راستش مایی که نسل آتای و کومودور و پنتیوم تری و گیم‌های اولیه و دیال آپ را از سر گذرانده‌ایم، ته دلمان نمی‌توانیم حسادت نکنیم که نوجوان‌های آینده چقدر از امکانات جدید برخوردار خواهند شد.

اما غرض شدن در واقعیت مجازی و گیم‌هایی که یک راست بدون واسطه با مغز شما ارتباط برقرار می‌کنند، چیز جالب یا مخوفی است؟

این سوالی است که پس از دیدن قسمت اول سریال تازه The Peripheral به ذهنمان می‌رسد.

داستان از یک برادر و خواهر مشتاق گیم شروع می‌شود. دختر کمی در ک فست فودی کار می‌کند و گاهی هم به درخواست برادر «آواتار» او می‌شود و قسمت‌های دشوار گیم‌ها را با مهارت برایش بازی می‌کند.

تا اینکه یک روز یک کلاهخود جدید گیم واقعیت مجازی برای برادر فرستاده می‌شود که تست شود. اما این کلاهخود جدید یک نسل جلوتر است و شخص می‌تواند دقیقا خودش را در یک کالبد شخصیت‌های گیم حس کند و حس و حال آنها را داشته باشد.

برادر کلاهخود را به خواهر می‌دهد تا تست کند. بابت تست به آنها پول خوبی داده می‌شود. جلسه اول خیلی خوب و خوش به پایان می‌رسد و خواهر هم کلی به هیجان می‌آید که با چه گجتی آشنا شده.

اما از بار دوم تست همه چیز فرق می‌کند و خشن می‌شود تا اینکه یک روز به خواهر اخطار داده می‌شود که فورا برای تست مرحله سه برود و گرنه …

سریال را آمازون بر اساس کتابی به همین نام که در سال ۲۰۱۴ توسط ویلیام گیبسون نوشته بود، ساخته است و دو تن از تهیه کننده‌های سریال تهیه‌کننده‌های سریال مشهور وست ورلد هستند یعنی جوناتان نولان و لیزا جوی.

قیمت اول را که دیدم به نظرم سریال متوسط قابل اعتنایی آمد و به نظرم در قسمت‌های دیگر پیشرفت هم بکند.

بد نیست شما هم ببینید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.