تیم جدید یوفوهای ناسا، موارد مشاهده آنها را برای درک بهتر ماهیت آنها مطالعه خواهد کرد

0

ناسا تیمی متشکل از ۱۶ محقق را گرد هم آورده که به مطالعه پدیده‌های هوایی غیرقابل توضیح (UAP) که نام عمومی‌تر آنها یوفو است، می‌پردازند.

این گروه شامل فضانورد سابق ناسا اسکات کلی است که نزدیک به یک سال را در فضا گذرانده بود. «کلی» و تیم او ۹ ماه آینده را صرف بررسی داده‌های طبقه‌بندی‌نشده یوفوها خواهند کرد.

این مطالعه مستقل که از امروز آغاز می‌شود، به بررسی یوفوهایی می‌پردازد که نمی‌توان آنها را به‌ عنوان هواپیما یا پدیده‌های طبیعی شناسایی کرد و یافته‌های آن‌ها را در اواسط سال ۲۰۲۳ به عموم ارائه کرد.

این اولین جلسه استماع کنگره ایالات متحده در ۵۰ سال بود که در آن ۱۴۴ ویدیوی UAP مشاهده شده توسط پرسنل نظامی بررسی شد.

«کلی» با دانشمندان، متخصصان داده‌ها و هوش مصنوعی و کارشناسان ایمنی هوافضا همراهی خواهد کرد تا با ارائه نقشه راه در مورد چگونگی تجزیه و تحلیل داده‌ها، زمینه مطالعات آینده را فراهم کنند.

توماس زوربوخن، معاون مدیر اداره مأموریت علمی در مقر ناسا در واشنگتن، می‌گوید: «کاوش در مورد ناشناخته‌ها در فضا و جو در قلب شخصیت ما در ناسا جای دارد.»

«درک داده‌هایی که ما در مورد پدیده‌های هوایی ناشناس داریم برای کمک به ما در نتیجه‌گیری علمی در مورد آنچه در آسمان ما اتفاق می‌افتد بسیار مهم است. داده‌ها به زبان دانشمندان است.»

آژانس فضایی می‌گوید که UAP ها هم برای امنیت ملی و هم برای ایمنی هوایی مورد توجه هستند. ناسا می‌خواهد از ایمنی هواپیما اطمینان حاصل کند و بدون دسترسی به مجموعه گسترده‌ای از داده‌ها، تأیید یا توضیح هرگونه مشاهده دشوار است.»

ناسا قبلاً گفته بود که شواهد فعلا مبنی بر اینکه مشاهده‌های UAP منشأ فرازمینی دارند، وجود ندارد و داده‌های موجود نشان‌دهنده وجود حیات بیگانه نیست.

اخیرا ویدئوی پرمخاطبی ضبط شده توسط پرسنل ارتش ایالات متحده همه‌گیر شده که یک بشقاب پرنده را نشان می‌دهد که به روشی غیرمعمول در حال حرکت است. در حالی که پنتاگون هیچ مدرکی مبنی بر اثبات قطعی موجودات فرازمینی در این ویدئوها پیدا نکرد، اما آنها همچنین نمی‌توانند جلوی مطرح شدن نظریه‌های موجود در مورد موجودات فضایی را هم بگیرند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.