دسترسی به اینترنت استارلینک در داخل خودروها با سخت‌افزارهای متفاوت و البته گران!

0

اسپیس ایکس در اوایل سال جاری، سرویس Starlink RV خود را راه اندازی کرد. اما یکی از کاستی‌های این سرویس این است که می‌توان از آن فقط در حالت ثابت استفاده کرد، اما اکنون SpaceX با گزینه جدید Flat High Performance Starlink این مشکل را حل کرده است. این سرویس با سخت‌افزار به‌روزشده (گران‌قیمت) از اینترنت پهنای باند در حین موبایل پشتیبانی می‌کند و به مسافران و کوچنده‌ها اجازه می‌دهد از زمان رفت‌وآمد بهتر استفاده کنند.

سرویس استارلینک با کارایی بالا یک دیش مسطح‌تر دارد که با پایه گوه‌ای به وسیله نقلیه چسبانده شده است. اسپیش ایکس می‌گوید این سرویس دارای میدان دید وسیع و قابلیت‌های GPS پیشرفته برای اتصال همزمان به ماهواره‌های بیشتر و حفظ اتصال ثابت در حرکت است. این تجهیزات برای مقاومت در برابر باد و آب و هوا متغیر طراحی شده است.

ناتوانی در اتصال در حین حرکت یکی از موارد گمشده اصلی سرویس RV Starlink بود. به نظر می‌رسد که اتصال مطمئن بدون نیاز به پارک کردن در یک مکان، در فهرست آرزوهای هر کسی که زیاد جابجا می‌شود اما می‌خواهد از زمان توقف استفاده مؤثری داشته باشد و آن را اختصاص به آنلاین شدن نکند.

البته هنوز تا وقتی همه خودروها به استارلینک متصل شوند فاصله داریم. چرا که وب‌سایت این شرکت همچنان شامل این سلب مسئولیت است: «منابع شبکه همیشه برای کاربران استارلینک برای RVs در مقایسه با سایر سرویس‌های Starlink فاقد اولویت هستند، که منجر به کاهش خدمات و سرعت پایین‌تر در مناطق شلوغ و در ساعات اوج مصرف می‌شود. برای سرعت‌های اعلام شده و استفاده بدون وقفه از سرویس، تضمینی وجود ندارد.»

با قیمت ۵۹۹ دلار آمریکا، سخت‌افزار اصلی استارلینک ارزان نیست، اما کیت Flat High Performance بیش از چهار برابر قیمت دارد و هزینه‌اش به ۲۵۰۰ دلار می‌رسد.

این یک خرید گران است، اما احتمالاً برای کسانی که کار پردرآمدی دارند، ارزشش را دارد. این سرویس همچنان ۱۳۵ دلار در ماه هزینه دارد و در صورت نیاز می‌توان آن را فعال و متوقف کرد. در حال حاضر می توان HP تخت را در بازارهای منتخب سفارش داد و تحویل تجهیزات از دسامبر آغاز می شود.

منبع: اسپیس ایکس

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.