آرتمیس ۱ اکنون در مدار ماه است و ماموریتش با موفقیت در حال پیگیری است

0

مرکز کنترل ماموریت در مرکز فضایی جانسون ناسا تأیید کرده که ماموریت بدون سرنشین آرتمیس ۱ به مدار ماه رسیده است. پس از شعله‌وری موتور مانور مداری به مدت ۸۸ ثانیه، فضاپیما وارد یک مدار پس‌نورد دور شد که آنقدر بزرگ است که فضاپیمای اوریون را فراتر از نقطه لاگرانژ ۲ که در آن نیرو‌های گرانشی زمین و ماه یکدیگر را خنثی می‌کنند، می‌برد. این فضاپیما در ارتفاع حدود ۵۴۰۰۰ کیلومتری بالای ماه حرکت خواهد کرد.

این بدان معناست که آرتمیس ۱ تنها یک هفته طول می‌کشد تا نیمی از مدار را طی کند، سپس اصلاح مسیر دیگری انجام می‌دهد که آن را از طریق یک مانور با انجنای زیاد با استفاده از گرانش ماه، به زمین برمی گرداند تا در ۱۱ دسامبر در اقیانوس آرام سقوط کند.

در ۲۶ نوامبر، آرتمیس در جریان ماموریت خود نسبت به هر سفینه دیگری نسبت به زمین خواهد بود. البته”خدمه” فعلی در پرواز آزمایشی سه مانکن مملو از حسگر بیشتر نیستند.

هدف آرتمیس ۱ آزمایش سیستم‌های ضروری فضاپیمای اوریون، از جمله یک سپر حرارتی جدید است که از آن در برابر دمایی محافظت می‌کند که توسط یک کپسول خدمه پس از مأموریت‌های ماه آپولو، سیستم‌های اویونیک جدید، و سیستم‌های پشتیبانی که نیاز به مقاومت در برابر درجه حرارت شدید دارند، محافظت می‌کند.

آرتمیس ۱ می‌تواند به اعماق فضا برود و بارها از کمربند‌های تشعشعی ون آلن در ماموریت‌هایش که می‌توانند هر بار تا هفته‌ها ادامه خواهند داشت، می تواند هبور کند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.