فیلم Glass Onion: A Knives Out Mystery – دنباله فیلم Knives Out – خوش‌ساخت و گیج‌گننده

0

فیلم دلپذیر ریان جانسون در سال ۲۰۱۹ ، آخرین فیلم به یاد ماندنی قبل از اینکه کووید-۱۹ همه چیز را تغییر دهد، نبود. اما شاید آخرین باری بود که به ما خوش گذشت.

Knives Out که برداشتی مدرن از رمان آگاتا کریستی است، کارگردانی که به وضوح شیفته آثار کریستی است و طنز آن از خانواده مطرح ر فیلم که به میراثی چاق نوک می زنند، در روز شکرگزاری آن را به یک شاهکار بسیار هوشمندانه تبدیل کرد.

Glass Onion: A Knives Out Mystery ، که از ۲۳ نوامبر در سینماها و نتفلیکس در ۲۳ دسامبر اکران می شود، دنباله ای مستقل نویسنده/کارگردان ریان جانسون است که تقریباً تمام اشکالات و ویژگی های قبلی خود را دارد، البته با طعمی جدید. رنگ‌های قهوه‌ای رنگ و رایحه‌های قهوه در باران نیوانگلند در پاییز از بین رفته است، آسمان آبی و بدن‌های سخت غرق شده در جزیره‌ای یونانی از بین می‌روند. همچنین خانواده ناکارآمدی که در دام یک پدرسالار ثروتمند گیر افتاده اند، از بین رفته است. در عوض، دوستان ناکارآمدی هستند که در مقیاس قدرت نامتعادل یک میلیاردر فناوری اجتماعی، با بازی ادوارد نورتون، گرفتار شده‌اند.

در حالی که اساسا یک Knives Out دوباره بسته بندی شده است ،Glass Onion – عنوانی که اشاره به پیچیدگی های کاذبی دارد که هنوز هم می توان آنها را “دید”.  به لطف اجراهای آشفته، طراحی تولید فوق العاده،  نقوش به یاد ماندنیو رمز و راز جذاب خود مملو از عناصر درام شاداب است. به اندازه کافی شیک و خنده دار است که می تواند بر ضعیف ترین عناصرش چیره شود، یعنی طرحی که تقریباً سرگیجه آور است.

در روزهای اولیه همه‌گیری در سال ۲۰۲۰، غول ثروتمند گلس اونیون مایلز برون (نورتون) است، یک شخصیت عجیب ایلان ماسک مانند که در جزیره مدیترانه‌ای شخصی خودش زندگی می‌کند. مایلز که به دنبال  قرنطینه است،دوستانی خود را برای یک معمای قتل آخر هفته دعوت می کند. مهمانان شامل یک کارمند دانشمند (لزلی اودوم جونیور) هستند. شریک تجاری سابق او (ژانل مونا)؛ فرماندار کنتیکت (کاترین هان)؛ یک سوپر مدل تبدیل به طراح (کیت هادسون) و دستیارش (جسیکا هنویک) و یک تأثیرگذار تناسب اندام آلفا (دیو باتیستا) و دوست دخترش (مادلین کلین). اما یک دعوت نامه به نحوی به دست بنوا بلان، کارآگاه جنتلمن مشهور می رسد.

یک بار دیگر، یک بازیگر تمام ستاره در یک معمای قتل مجلل و فراری شرکت می کنند.

دنیل کریگ با تکرار نقش خود در فیلم Knives Out ، در نقش بنوای جذاب بازگشته است، و بار دیگر با کمد لباس غبطه‌انگیز و بی‌وقفه خود در لوئیزیانا سرگرم‌کننده است. با اجتناب از معمای بی دردسری که باعث شد بنوا احساس کند پسر عموی آمریکایی باند می شود، بنوا در این فیلم رفتاری دست و پا چلفتی تر دارد و از حضور در اینجا خوشحال می شود.فیلم بوم خالی مناسبی برای کریگ است.

فیلم مدرن، هرکول پوآرو خودش را دارد: یک کارآگاه عجیب و غریب و فوق‌العاده ماهر که می‌تواند در هر داستان و صحنه‌ای بیفتد و هنوز یک حقیقت جهانی را برملا کند. در هر دو گروه Knives Out و Glass Onion ، بنوا خود را در مواردی غوطه ور کرده است که طمع به شدت پیوندهای بین فردی را از بین می برد. شرکت کنندگان  به صوذت دلقک های کم عمق دیده می شوند، و این واقعیت را نمی‌بیننند که تنها ارتباطات ما است که باعث ایجاد یک زندگی است که ارزش زیستن دارد.

GLASS ONION: A KNIVES OUT MYSTERY در تاریخ ۲۳ نوامبر و نتفلیکس در ۲۳ دسامبر اکران می شود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.