فیلم چقدر من را دوست داری؟ – بررسی و داستان کلی – How Much Do You Love Me?

0

چقدر من را دوست داری؟ یک فیلم کمدی رمانتیک فرانسوی به نویسندگی و کارگردانی برتراند بلیر است که در سال ۲۰۰۵ منتشر شد. این فیلم در ۲۶ اکتبر ۲۰۰۵ در فرانسه و بلژیک اکران شد و اکران محدودی در ایالات متحده در ۱۸ مارس ۲۰۰۶ داشت. این فیلم در بیست و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم مسکو شرکت کرد که در آن بلیر جایزه جورج نقره‌ای بهترین کارگردانی را دریافت کرد.

فرانسوا که از زندگی تنهایی‌اش در پاریس و کار کسل‌کننده دفتری خسته شده بود، به یک بار می‌رود و با دانیلا، … زیبای ایتالیایی آشنا می‌شود. او که به او می‌گوید میلیون‌ها دلار در لاتاری برنده شده است، می‌گوید که ماهانه ۱۰۰۰۰۰ یورو به او می‌پردازد تا با او زندگی کند تا زمانی که پولش تمام شود. او موافق است، اما آندره، دوست و پزشک او، به آن‌ها هشدار می‌دهد که قلب ضعیف او با یک زندگی پرانرژی کنار نخواهد آمد. بعد از صرف غذا در رستوران، دانیلا با مسمومیت غذایی به زمین می‌رود و آندره که برای حضور در او فراخوانده شده بود، سکته می‌کند و با دیدن او می‌میرد.

یک روز به خانه می‌آید، فرانسوا می‌بیند که دانیلا رفته است. در باری که آن‌ها ملاقات کردند، او متوجه می‌شود که او سبک زندگی قدیمی خود را از سر گرفته است.

مونیکا بلوچی در نقش دانیلا دو مونمارتر

برنارد کامپان در نقش فرانسوا

ژرار دوپاردیو در نقش چارلی

ژان پیر داروسن در نقش آندره میگو

سارا فارستیر در نقش موگوئت

فرانسوا رولین در نقش مایکل

میشل ویلرموز در نقش دکتر

ادوارد بائر در نقش مرد ناراحت

والری کارسنتی در نقش همکار فرانسوا

میشائل ابیتبول در نقش همکار فرانسوا

فابین چاودات در نقش همکار فرانسوا

ژان دل در نقش مرد قبرستانی

منابع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.