سریال انگلیسی – The English – بررسی و نقد و تحلیل

0

The English یک مینی سریال تلویزیونی درام غربی محصول مشترک بریتانیا و آمریکا است که توسط هوگو بلیک نویسندگی و کارگردانی شده است. امیلی بلانت و چاسک اسپنسر بازیگران اصلی آن هستند. اولین نمایش آن در بریتانیا در BBC Two و iPlayer در ۱۰ نوامبر ۲۰۲۲ و در ایالات متحده در Amazon Prime Video در ۱۱ نوامبر ۲۰۲۲ انجام شد.

یک وسترن تعقیب و گریز حماسی، انگلیسی‌ها مضامین اصلی هویت و انتقام را در نظر می‌گیرند تا یک تمثیل منحصر به فرد قانع‌کننده در مورد نژاد، قدرت و عشق را بیان کنند.

یک زن انگلیسی اشرافی، لیدی کورنلیا لاک (امیلی بلانت) و پیشاهنگ سواره نظام سابق پاونی، الی ویپ (چاسک اسپنسر)، در سال ۱۸۹۰ در میانه آمریکا گرد هم می آیند تا از منظره ای خشونت آمیز که بر روی رویاها و خون ساخته شده است عبور کنند. هر دوی آنها درک روشنی از سرنوشت خود دارند، اما هیچ یک نمی دانند که این سرنوشت در گذشته ای مشترک ریشه دارد. آنها باید با موانع وحشتناک فزاینده ای روبرو شوند که آنها را از نظر جسمی و روانی آزمایش می کند. اما با غلبه بر هر مانعی، آنها را به مقصد نهایی خود، شهر جدید هاکسم، وایومینگ نزدیک‌تر می‌کند. اینجاست که پس از تحقیقات کلانتر محلی رابرت مارشال (استفن ریا) و بیوه جوان مارتا مایرز (والری پاچنر) در مورد یک سری قتل‌های حل نشده عجیب و غریب و مخوف، گستره کامل تاریخ در هم تنیده آنها واقعاً درک خواهد شد. آنها با آینده ای که باید زندگی کنند روبرو خواهند شد.


برایان تالریکو

«انگلیسی» یک مینی سریال شش قسمتی جدید در پرایم ویدیو، یک وسترن درباره افراد خارجی است که توسط یک خارجی ساخته شده است.

این درام درباره سرزمین‌هایی است که با خشونت شکل گرفته و در اثر انتقام فرسوده شده‌اند.

«انگلیسی‌ها» پس از پیش درآمدی که وضعیت پرفراز و نشیب موجودیت در آمریکای میانه در سال ۱۸۹۰ را شرح می‌دهد، دو قهرمان خود را در صحنه‌ای طولانی از پیچش‌های سرنوشت ساز کنار هم قرار می‌دهد.

لیدی کورنلیا لاک (امیلی بلانت) برای انتقام مرگ پسرش وارد ایالات متحده می‌شود، اما بلافاصله توسط جنایتکاران حریص و خشن که توبی جونز و سیاران هیندز نقش شگفت‌انگیزی بازی می‌کنند، تهدید می‌شود.

همانطور که او از کالسکه به سمت پای هیندز پرتاب می‌شود، شکل مردی کتک خورده را می‌بیند که در لبه ملک آویزان است.

این الی ویپ (چاسک اسپنسر) است)، یک پیشاهنگ سواره نظام سابق Pawnee که اکنون قصد دارد سرزمین موعود خود را از دولتی که برای آن جنگیده بود بازپس گیرد، حتی اگر در قلب خود می‌داند که بعید است به راحتی آن را بدست آورد. این‌ها هر دو افرادی هستند که علیه یک سیستم شکسته عقب نشینی می‌کنند، سیستمی که به حریصان و بی‌انصافان پاداش می‌دهد، و اساساً در جاده‌ای با هم به سمت شهر کوچکی به نام هاکسم، وایومینگ می‌روند.

این مینی ددوود در وایومینگ (به سختی) توسط کلانتری به نام رابرت مارشال (استفان ریا) رهبری می‌شود که توسط یک سری قتل‌های محلی که ممکن است مربوط به بیوه‌ای جوان به نام مارتا مایرز (والری پاچنر) باشد، سرگردان می‌شود. همانطور که همه چیز به سمت یک سری افشاگری‌ها و رویارویی‌ها در Hoxem پیش می‌رود، چهره‌های آشنا ظاهر می‌شوند که شامل چرخش‌های به یاد ماندنی توسط Rafe Spall و Gary Farmer می‌شود.

بخش اعظم «انگلیسی‌ها» شامل گفت و گوهای طولانی است که با خشونت شدید همراه است. این یک معادله جذاب است زیرا اساساً نمایشی در مورد افرادی است که معتقدند فقط با زور به آنچه می‌خواهند می‌رسند و در عین حال از لحاظ دیالوگ و تعامل شخصیت‌ها نیز به‌طور چشمگیری غنی است.

بلیک و تیمش علاقه زیادی به تصاویر نمادین وسترن دارند – شبح‌ها در برابر یک آسمان آبی بزرگ، نمای نزدیک از چشم‌های مخفیانه و غیره – اما همچنین به کاوش در زیر تصاویر به حقیقت سرزمین وعده‌های شکسته‌شده، هر دوی آن‌هایی که به آن‌ها داده شده است، علاقه‌مند هستند. مردم گفتند که می‌توانند زندگی جدیدی را در آنجا شروع کنند و آن‌هایی که زمینشان دزدیده شده است. در اواخر فصل، کسی از تفاوت بین سفر با امید در مقابل سفر بدون ترس صحبت می‌کند، و این شبیه نمایشی است درباره زمانی در آمریکا که امید بسیار کم بود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.