فیلم Elysium – معرفی و بررسی و خلاصه

0

Elysium یک فیلم اکشن علمی تخیلی دیستوپیایی آمریکایی محصول سال ۲۰۱۳نویسندگی، تهیه‌کنندگی و کارگردانی نیل بلومکمپ است.

مت دیمون , جودی فاستر , آلیس براگا و شارلتو کوپلی بازیگران آن هستند.

این فیلم هم در زمین ویران شده و هم در یک دنیای مصنوعی مجلل به نام Elysium اتفاق می‌افتد.

خود فیلم تفسیرهای اجتماعی عمدی ارائه می دهد که موضوعات سیاسی و جامعه شناختی مانند مهاجرت ، ازدیاد جمعیت ، ترورانسانیزم ، مراقبت های بهداشتی ، استثمار کارگران ، سیستم قضایی ، و مسائل طبقات اجتماعی .

در سال ۲۱۵۴، زمین پرجمعیت، بیمار و آلوده است. شهروندان این سیاره در فقر زندگی می کنند در حالی که افراد ثروتمند و قدرتمند در Elysium، یک ایستگاه فضایی در مدار خارج از جو زمین زندگی می کنند.

اسپایدر، هکری که روی زمین در لس آنجلس زندگی می‌کند، سه پرواز شاتل فضایی به Elysium انجام می‌دهد تا افراد را برای استفاده از Med-Bays، دستگاه‌هایی که می‌توانند هر بیماری یا عارضه‌ای را درمان می‌کنند، قاچاق کند.

وزیر دفاع Elysium، دلاکورت، دو فضاپیما را در فضا ساقط می‌کند و همه سرنشینان آن را می‌کشد، و همه افرادی که در شاتلی که به Elysium می‌رسند دستگیر یا کشته می‌شوند. پاتل، رئیس Elysium، دلاکور را به خاطر اعمالش مورد سرزنش قرار می‌دهد و تهدید می‌کند که برای هر گونه اقدام دیگری که به روش مشابه انجام می‌شود، مرخص می‌شود. در تلافی، او به جان کارلایل، مدیر عامل شرکت آرمادین، قراردادهای دفاعی مادام العمر را پیشنهاد می کند در ازای برنامه ای که به دلاکور اجازه می دهد کودتا کند و خود را به عنوان رئیس جمهور منصوب کند. کارلایل برنامه را می نویسد و آن را در مغز خود ذخیره می کند.

بر روی زمین، مکس دا کوستا، یک آزاد شده، به عنوان کارگر برای شرکت Armadyne کار می کند که به طور تصادفی در معرض دوز کشنده تشعشع قرار می گیرد.. به او دارو می دهند و می گویند پنج روز دیگر زنده است. مکس و دوستش جولیو به اسپایدر نزدیک می‌شوند و معامله می‌کنند: اگر مکس بتواند اطلاعاتی را برای اسپایدر از یک شهروند قدرتمند Elysium بدزدد، به مکس یک شاتل به Elysium می‌دهد تا بتواند از Med-Bay برای درمان بیماری خود استفاده کند…

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.