بانک مرکزی اروپا هشدار داد که بیت کوین آخرین نفس‌های خود را می‌کشد

6

بانک مرکزی اروپا می‌گوید، سایه بزرگی بر روی بیت کوین سنگینی می‌کند.

در یک پست وبلاگی با عنوان “آخرین موضع بیت کوین” که در وب سایت رسمی اتحادیه اروپا منتشر شده است، بانک مرکزی اروپا در مورد حذف ویرانگر ارز دیجیتال هشدار داده و گفته ممکن سقوط آن تازه شروع شده باشد

همانطور که بانک مرکزی اروپا خاطرنشان می کند، اوج ارزش بیت کوین نزدیک به ۷۰۰۰۰ دلار یک سال پیش در نوامبر ۲۰۲۱ رخ داد، اما تا ژوئن ۲۰۲۲ به طور چشمگیری ارزش به کمتر از یک سوم آن کاهش یافت.

اما مشکل اصلی، بیت کوین، فراز و نشیب‌های موقتی نیست، بلکه ضعف‌هایی در کل پایه‌ فناوری است: از قدیم انتقاد می‌شده که بیت کوین هیچ ارزش ذاتی ندارد، هرچند طرفدارانش در مورد مزیت‌هایش چیزهایی زیادی می‌گفتند. با این حال بیت کوین به ندرت برای معاملات حقوقی استفاده می‌شود.

بانک مرکزی اروپا نوشته، برای طرفداران بیت کوین، تثبیت ظاهری سیگنال آن در بازه زمانی کنونی ممکن است رخ بدهد. با این حال، به احتمال زیاد، این آخرین نفس القایی مصنوعی قبل از سقوط است و رسیدن قیمت بیت کوین به زیر ۱۶۰۰۰ دلار قابل پیش بینی بود.»

اگرچه بیت کوین در اوایل پاییز حدود ۲۰ هزار دلار به ازای هر توکن تثبیت شد، سقوط صرافی برجسته FTX از آن زمان به بعد آن را حتی پایین‌تر آورده است. از زمان سقوط FTX در اوایل نوامبر، بیت کوین در این هفته ارزشش در حد ۱۷۰۰۰ دلاربوده، اما حتی طرفداران ارزهای دیجیتال هشدار می‌دهندکه باز هم امکان سقوط بیشتر است.

ویجی آیار، یکی از مدیران صرافی ارز دیجیتال لونو، به CNBC گفت : «این فقط یک آزمون مجدد نزولی است. در واقع، حتی آن قیمت نیز نمی توانست با کمی بالاتر از ۱۶ هزار دلار حفظ شود.

EBC فراتر از تشریح روند نزولی ارز پیش رفت و نهادهایی را پذیرفت که کریپتو را به عنوان جایگزینی غیرقانونی اما قابل مقایسه برای فیات به مشتریان تبلیغ می کنند.

در این پست آمده است: به نظر می‌رسد بیت‌کوین نه به‌عنوان یک سیستم پرداخت مناسب است و نه به‌عنوان شکلی از سرمایه‌گذاری و نباید قانونی باشد. » به طور مشابه، صنعت مالی باید مراقب آسیب بلندمدت ترویج سرمایه‌گذاری‌های بیت‌کوین باشد – علیرغم سودهای کوتاه‌مدتی که می‌توانند به دست آید.

 
6 نظرات
 1. ایرانی می گوید

  ارزهای دیجیتال با شانتاژ به اینجا رسیدند.کجای دنیا در ۱۴سال یک دلار به ۶۰۰۰۰۰ دلار می رسد؟؟؟!!!!!

  1. بی نام می گوید

   بمان و ببین

  2. طاهر می گوید

   به ولله اگر تو بدونی ارز دیجیتال چیه؟

  3. Ali می گوید

   اولا ۶۹۰۰۰ دلار با سواد
   دوما کجای دنیا تو چهل سال یک دلار از ۷ تومان به ۳۹۰۰۰ تومان میرسه🤫

 2. مهدی می گوید

  آینده روابط مالی دنیا ارزهای دیجیتال است و دولت ها سعی در تصاحب این ارزهای با ارزش هستن هم اکنون چه کسانی یا دولت های صاحب بیشترین ارزهستن ? اگر این ارزهای بی ارزشند چرا این افراد یا دولت ها آنها را می خرند؟

 3. سعید می گوید

  ارزهای دیجیتال نوعی ازروندتکامل درسیل فناوری هستندوازبین نخواهندرفت دولت هاخودشون رووقف بدن تا عرصه بازترشودبیت کویین ارزش زاتی داره این ریزشها طبیعی هستش مثل بورس نیست که نابودبشی فقطصبرصبرصبرمیخواد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.