عکسی از لحظه زیبای بیرون آمدن مریخ از پشت ماه

0

اندرو مک کارتی ، عکاس نجومی ، عکس مریخ را در حال برآمدن از پشت ماه کامل در آسمان شب چهارشنبه گرفت، ثبت کرده است.

او در طول سال ۲۰۲۲ این رویداد نادر آسمانی را زیر نظر داشت تا بتواند تصاویر زیبایی از مریخ در پشت ماه بگیرد.

او می‌گوید: «من باید ابتدا در مورد عکاسی نجومی چیزهای بیشتری یاد می‌گرفتم، بنابراین هر شب تابستان را به عکاسی از سیارات می‌گذراندم تا بهترین ترفندها را یاد بگیرم. من همچنین به تلسکوپی بهتر از آنچه داشتم نیاز داشتم، بنابراین یک تلسکوپ در لس آنجلس تهیه کردم.»

علاوه بر تلسکوپ جدید، مک کارتی به یک دوربین جدید نیز نیاز داشت.

چون ماه نسبت به مریخ بسیار سریع‌تر حرکت می‌کرد، اندرو مک کارتی فقط یک پنجره کوتاه زمانی داشت. در واقع، او مجبور بود کل کار عکسبرداری را در ۱۰ ثانیه انجام بدهد، در غیر این صورت تصویر تار می‌شد.

رویداد آسمانی روز چهارشنبه که به عنوان مقارنه یا همدمی ماه lunar occultation شناخته می شود،توجه بود زیرا زمین مستقیماً بین مریخ و خورشید قرار داشت  و باعث می‌شد سیاره سرخ در آسمان شب بسیار درخشان به نظر برسد.

این رویداد در حالی اتفاق افتاد که مریخ در افق نسبتاً پایین بود، به این معنی که من جو عکس گرفتن را مشکل می‌کرد.

مک کارتی از چهار تلسکوپ به عنوان پشتیبان استفاده می‌کرد تا در صورت بروز مشکل از آنها استفاده کند. تلسکوپ اصلی او یک تلسکوپ ۱۴ اینچی دابسونی بود که می‌توانست ماه را ردیابی کند.

تصویر نهایی البته یک عکس موزاییک است، زیرا میدان دید بسیار کوچک بود. بعد از ثبت عکس مریخ و تکه کوچکی از ماه، عکاس تلسکوپ خود را به اطراف چرحاند تا از مناطق دیگر ماه عکس بردارد.

کارهای بیشتر مک کارتی را می توان در اینستاگرام و وب سایت او ببینید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.