فیلم هواپیمای رادار گریز Stealth – نقد و بررسی

0

هواپیمای رادار گریز Stealth

کارگردان: راب کوهن. فیلمنامه: دبلیو. دی. ریختر. مدیر فیلمبرداری: دین سملر. تدوین: استیون ریوکین. موسیقی: BT. طراح صحنه: جاناتان لی، مایکل ریوا. بازیگران: جاش لوکاس(ستوان بن گانون)، جسیکا بیل(ستوان کارا وید)، جمی فاکس(ستوان هنری پورسل)، سام شپرد(سروان جورج کامینگز)، ریچارد راکسبرگ(دکتر کیت اوربیت). ١٢١ دقیقه. محصول ٢٠٠۵ آمریکا.

داستان در آینده نزدیک اتفاق می افتد. یک هواپیمای جت جنگی رادار گریز برای پرواز آزمایشی به یک ناو هواپیما بر فرستاده می شود. قرار است تیم سه نفره – گانون، کارا وید، هنری پورسل – هواپیمای جدید را آزمایش کنند. فرمانده شان خبر پیوستن عضو جدیدی به گروه را به آطلاع شان می رساند: کامپیوتری به نام ادی که مجهز به هوش مصنوعی و قادر به هدایت هواپیماست. اما پس از گذشت زمانی کوتاه هواپیما با اراده ادی به راه می افتد و زمینه را برای شروع یک جنگ مهیا می کند. حال ماموریت این سه خلبان آزمایشی برگزیده ارتش متوقف کردن همکارشان ادی است.

چرا باید دید؟

راب کوهن متخصص فیلم های اکشن است که در سال های اخیر با ساختن سریع و خشمگین و XXX موفقیت های مالی بزرگی کسب کرده است. راب کوهن این بار به جای جاده های شهری و بیابانی ، آسمان را برای ترک تازی هنرپیشگانش انتخاب کرده و برای افزایش هیجان از دست اندازی به جلوه های ویژه بصری گران قیمت هم غافل نمانده ،حتی برای واقعی نمایی بیشتر دست به دامان طراحان واقعی هواپیماهای جنگی شده است.

البته برای جدی تر شدن قصه شباهت هایی میان ادی و هال(کامپیوتر هوشمند ٢٠٠١، یک ادیسه فضایی) به فیلمنامه افزوده شده و همین برای بینندگان حرفه ای خالی از تفریح نیست. هواپیمای رادار گریز غیر از جلوه های ویژه اش، مقادیر زیادی انفجارها و مانورهای هوایی، هیچ چیز ویژه دیگری ندارد، اما برای کسانی که شعارشان” اکشن باشه، کوفت باشه” غفلت از تماشای آن غفلتی غیر قابل بخششی محسوب می شود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.