کامیون مورد انتظار تسلا با برد ۵۰۰ مایلی به تولید نهایی رسید

0

کامیون مورد انتظار تسلا اکنون برای اولین مشتریان خود ارسال می‌شود. اولین مدل‌های تولیدی آن به دست‌های غول مواد غذایی و نوشیدنی پپسی PepsiCo خواهد رسید. این خودروساز این خبر را در یک رویداد رونمایی در روز جمعه فاش کرد، در حالی که جزئیات قابل توجهی از برد و عملکرد دکل بزرگ الکتریکی را به اشتراک گذاشت.

تسلا برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ در طرح اصلی ایلان ماسک، Part Deux، یک کامیون سنگین تمام الکتریکی را با هدف بهبود هزینه ها و ایمنی مرتبط با حمل و نقل محموله و البته کاهش مشکلات زیست محیطی  معرفی کرد. کامیون تسلا یک سال بعد با پیش‌سفارش‌هایی مانند بادوایزر و وعده تحویل آن برای سال ۲۰۱۹ معرفی شد.

به گفته ماسک در مراسم رونمایی روز جمعه، همه‌گیری و عوامل دیگر با هم ترکیب شدند تا این تحویل را برای سه سال به تعویق بیاندازند، اما کامیون از آن زمان تحت آزمایش‌های دشوار در طیف وسیعی از شرایط قرار گرفته است. پیشرانه این وسیله نقلیه از پیکربندی سه موتوره و روتورهای کربنی مشابه مدل  Plaid S Plaid برخوردار است که تسلا می گوید قدرت آن سه برابر هر کامیون دیزلی در جاده است.

ماسک توضیح داد که یکی از آن موتورها دائماً درگیر است، در حالی که دو تا از آن موتورها، برای گشتاور و شتاب، خاموش هستند تا بی جهت مشغول نباشند، این امر کارایی کامیون را در طول بزرگراه بهبود می بخشد. کامیون تسلا این کار را با کشیدن ۳۷ تن انجام می‌دهد و توانایی مقابله با شیب‌های معموال را با سرعت مناسب دارد. در ضمن ترمزی دارد که انرژی جنبشی را در مسیر پایین جذب می‌کند.

این پیشرانه در یک تست رانندگی در ۲۵ نوامبر، که در آن یک کامیون تسلا با وزن ۳۶.۷ تن خارج شد و توانست با یک بار شارژ ۸۰۴ کیلومتر را طی کند.

دن پریستلی، رئیس مهندسی تسلا گفت که این شبیه‌سازی در در یک جاده واقعی و در موقعیت ترافیکی واقعی انجام داده است.

ویدئوی این آزمایش، نگاهی به داخل کابین، وضعیت نشستن رانندگان و نمایشگرهای لمسی بزرگ در دو طرف، ارائه می دهد. طراحی کابین اطراف راننده به این روش همچنین به آنها اجازه می دهد تا بایستند و لباس عوض کنند، همراه  فضایی برای ذخیره بار شخصی و شارژ دستگاه بی سیم دارد.

تسلا ادعا می کند که کامیون آن با طراحی آیرودینامیکی، کمتر از ۲ کیلووات ساعت انرژی در هر مایل (۱.۶ کیلومتر) مصرف می کند. همچنین فناوری شارژ جدیدی را با کابل‌های خنک‌کننده مایع توسعه داده است تا شارژ  مگاواتی را ارائه دهد، که ماسک گفته که این فناوری که برای تسلای سایبرتراک Cybertruck نیز در زمان فروش در دسترس خواهد بود.

ماسک در پایان ارائه تایید کرد که تحویل در حال حاضر در حال انجام است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.