بهترین عکس های منظره سال ۲۰۲۲ رونمایی شدند: عکس‌هایی بسیار فوق العاده

0

در آخرین فصل مسابقه بین‌المللی عکاس منظره سال، مجموعه‌ای الهام‌بخش از تصاویر را می‌بینیم که تصاویر آن از مناظر کوهستانی به سبک فانتزی گرفته تا فوران‌های آتشفشانی متنوع هستند.

این مسابقه در نهمین سال خود است و شاید یکی از ساد‌ ترین مسابقات عکاسی در تقویم سالانه باشد. فقط دو جایزه اصلی وجود دارد، عکس سال (بهترین تصویر تکی) و عکاس سال (بهترین نمونه کار حداقل چهار تصویر).

تعریف عکس منظره، توسط سازمان‌دهندگان مسابقه عمدا مبهم گذاشته شده است. نتیجه این می‌شود که تصاویری که در مسابقه انتخاب می‌شوند بسیار متنوع هستند، از مناظر عریض کلاسیک گرفته تا تصاویر هوایی سورئال.

خود سایت مسابقه می‌نویسد:

«تاریخ نقاشی منظره و عکاسی از منظره در طول ۵۰۰ سال گذشته بسیار غنی و متنوع است – ما چه کسی هستیم تا آنچه را که عکاس به عنوان منظره می‌داند محدود کنیم؟” بنابراین، هیچ محدودیتی وجود ندارد. شما می‌توانید مناظر طبیعی یا مصنوعی، مناظر با افق دید گسترده یا مکان‌های محدودتر را انتخاب کنید. انتخاب با شماست.»

تک عکس برنده سال در سال ۲۰۲۲ کاملاً ماهیت غیر متعارف مسابقه را در بر می‌گیرد. عکس زیبای مارتین برون (بالا) از غواصی که در حال کاوش در یک منظره زیر آب است، گویی مستقیماً از داستان ژول ورن بیرون آمده است.

در کنار برندگان اصلی مسابقه امسال پنج جایزه “ویژه” اهدا کرد. این جوایز شامل بهترین عکس سیاه و سفید، جایزه ابر شگفت انگیز و بهترین تصویر هوایی انتزاعی بود.

منبع: ILPOTY

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.