فیلم برهم زنندگان عروسی Wedding Crashers – نقد و بررسی

0

کارگردان: دیوید دابکین. فیلمنامه: استیو فیبر، باب فیشر. مدیر فیلمبرداری: خولیو ماچات. تدوین: مارک لیوولسی. موسیقی: رولف کنت. طراح صحنه: بری رابیسون. بازیگران: اوئن ویلسون(جان بکوویت)، وینس ون(جرمی گری)، کریستوفر واکن(ویلیام کلیری)، ریچل مک آدامز(کلر کلیری)، جین سیمور(کاتلین کلیری).١١٩ دقیقه. محصول ٢٠٠۵ آمریکا.

جان بکوویت و جرمی گری دو همکار و دوست قدیمی هستند که با هر ترفندی شده خود را به مراسم عروسی دیگران دعوت می کنند تا چشم چران کرده و به رایگان تفریح کنند. البته تفریح اصلی آنها به هم زدن مراسم است که از آن لذت می برند. جان و جرمی در سایه فضای احساسی ایجاد شده در عروسی ها با ندیمه ها و ساقدوش های عروس آشنا شده و شروع به فریب دادن دخترها می کنند. تا این که یک روز اطلاع می یابند که ویلیام کلیری، یکی از بزرگان شهر قصد دارد تا مراسمی برای بزرگداشت بیستمین سال عروسی خود برگذار کند. این مراسم برای اهالی شهر بزرگ ترین عروسی سال خواهد بود و دو دوست با دوز و کلک موفق می شوند نام خود را در لیست مدعوین قرار دهند. اما در مراسم همه چیز با عاشق شدن جان و کلر به هم می ریزد و حتی باعث از بین رفتن رفاقت این دو دوست قدیمی
می شود.

چرا باید دید؟

دیوید دابکین دو سال قبل در فیلم Shanghai Knights با اوئن ویلسون همکاری پول سازی داشت ، وینس ون نیز سال گذشته در استارسکی و هوچ با اوئن همبازی بود و حالا ظاهراً قرار است در سایه یک فیلمنامه جالب موفقیت های پیشین را به شکل مضاعف تکرار کنند. البته تا امروز با فروش دویست میلیون دلاری فیلم در آمریکا موفق هم شده اند .فیلم با تکیه بر این حقیقت که دلیل شرکت افراد مجرد در عروسی ها بیشتر تفریح مجانی و آشنا شدن با دختران دیگر است ساخته شده، اما این باعث نمی شود تا به آن به چشم یک کمدی متفاوت و سرگرم کننده نگاه نکنیم. حوادث و دیالوگ هایی که بسیار زیرکانه طرح و اجرا شده اند، فیلم را به یکی از موفق ترین کمدی های امسال تبدیل کرده است. خندیدن از ته دل شما تضمین می شود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.