فیلم برنامه ریز عروسی The Wedding Planner 2001 – نقد و داستان و بررسی

0

کارگردان: آدام شنکمن

بازیگران: جنیفر لوپز، ماتیو مکانگی، بریجت ویلسن، جاستین چمبرز، جودی‌گریر، الکس روکو، جوانا گلیسن، کتی نجیمی و کوین پولاک

سن فرانسیسکو. «مری فیوره» (لوپز) برای «گری» (نجیمی) مالک یک شرکت موفق طراحی و برنامه‌ریزی عروسی کار می‌کند و به عنوان مدیر مراسم، به خاطر دقت و وسواس و توجهش به ریزه کاری‌ها، بیش از هر کس دیگری مشتری دارد.

«مری» خوب می‌داند به عروس‌های دلشوره دار، که پیش از مراسم هول و ولا دارند، چه بگوید. او حتی به کمک گوشی، حرف‌های خوبی به گوش ساقدوش می‌رساند که موقع مراسم، شاد و سرزنده جلوه کند. اما با وجود تمامی موفقیت‌هایش در زمینه زندگی حرفه‌ای، خودش دو سالی است سرش بی‌کلاه مانده و تنهاست.

«مری» قرارداد نان و آب داری با والدین ثروتمند «فران دانولی» (ویلسن) می‌بندد که از میلیونر‌های کسب و کار اینترنت‌اند. «مری» تصور می‌کند پولی که از این کار در می‌آورد قادرش خواهد کرد تا با گری» شریک شود.

چندی بعد، دکتر استیو ادیسن» (مکانگی)، پزشک اطفال، «مری» را از برخورد با یک وسیله نقلیه ترمز بریده نجات می‌دهد. «پنی» (گیر) دستیار «مری»، بلافاصله احساس می‌کند مری دل باخته‌اش شده است. البته تا وقتی که «مری» ناگهان متوجه می‌شود که مرد رؤیا‌هایش کسی نیست مگر نامزد «فران دانولی»

برنامه ریز عروسی، نخستین تجربه کارگردانی شنکمن، شروعی بدشگون برای این فیلم ساز سابقا طراح حرکات موزون است. حتی چارپایی که چهار تا پایش لنگ باشد، از این کمدی لنگ بهتر و سریع‌تر به سر منزل مقصود می‌رسد! قرار است که برنامه ریز عروسی یک کمدی رمانتیک باشد، اما رمانسی که همه آن را بشود حدس زد، و آن چه در سرتاسر آن به نمایش در می‌آید مراسم عروسی و گل و موسیقی و رقص و آواز باشد، فقط مناسب ذائقه و سلیقه آسان پسند دختر مدرسه ای‌ها است.

به نظر می‌رسد تهیه‌کنندگان فیلم با این تصور که دست پخت‌شان می‌تواند همانند کمدی رمانتیک‌های جولیا رابرتس موفق و پر فروش باشد، کاملا به خطا رفته‌اند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.