گران‌ترین پشم دنیا معلق به یک لاما است: پشم ویکونا

0

در اعماق کوه‌های آند پرو، حیوانی می‌چرخد که در سراسر جهان ارزشمند است. به خانواده لاماها تعلق دارد اما Vicuña نامیده می شود که با بدن باریک 1.8 متری بلند و یال درخشانش شناخته می شود. کت پشمی، شفاف و نرم و بی‌تردید گرم، گران‌تر از مرغوب‌ترین ترمه شما فروخته می‌شود. شوکه شده؟ پشم Vicuña به اندازه کافی گرم است که دمای بدن خود را به راحتی در برابر دمای خشن آند در 4000 متری تنظیم می کند. تصور کنید که چه جادویی در دمای راحت تر ایالت شما اعمال می کند.

در دنیای قبل از کلمبیا در قرن سیزدهم، ویکونیاس تقریباً از نوعی احترام در امپراتوری اینکا برخوردار بود. پشم آنها را کتی از طلا می دانستند و فقط برای خانواده سلطنتی در نظر گرفته می شد. برای آنها نیز بریدن خز یک فرآیند مقدس بود – گله های بزرگ Vicuñas جمع آوری و در فرآیندی به نام Chaccu بریده شدند، اما پس از آن آزاد شدند. هیچ کس هرگز یک Vicuña را نکشته است.

با این حال، تا سال 1532، فاتحان اسپانیایی برای کسب سود و قدرت اخلاقی، زمین را تصرف کردند و سنت های آن را زیر پا گذاشتند. پشم ویکونا به عنوان یک کالای سودآور معادل ابریشم در زمان های قدیم پذیرفته شده بود. تفاوت این بود که در بین اسپانیایی ها، کشتن آسان بود. میلیون‌ها ویکونیا که در حال پرسه زدن رایگان بودند به‌خاطر یال‌های گران‌بهایشان به‌شدت شکار و پوست‌گیری شدند. تنها چند قرن بعد، نظم دوباره برقرار شد. در حالی که در سال 1960 تنها 6000 ویکونا باقی مانده بود، دولت پرو آنها را به عنوان یک گونه در خطر انقراض اعلام کرد. شکار غیرقانونی یک بار دیگر ممنوع شد. یک ذخیره گاه ویکونا به مساحت 40 مایل مربع به نام Pampas Galeras در منطقه Ayacucho ایجاد شد.

ناگهان پشم ویکونا گرانبهاتر از همیشه شد. دولت تجارت خود را به گونه ای تشویق کرد که خانواده های فقیر بتوانند از آن درآمد کسب کنند. این به مردم محلی دلیلی برای محافظت از تعداد رو به کاهش می دهد. امروز حدود 200000 ویکونا بار دیگر در منطقه پرسه می زنند. مراسم چاکو در جوامع روستایی ادامه دارد و برای گردشگران نیز باز است.

پوشش یک ویکونا سال ها طول می کشد تا دوباره رشد کند، به همین دلیل است که برش تقریباً هر دو سال یک بار اتفاق می افتد و هر حیوان 200 گرم تا 500 گرم پشم تولید می کند. یک کیلو پشم ویکونا بین 399 تا 600 دلار به فروش می رسد. سالانه تنها چهار تن از این پشم با کیفیت ارزشمند خود به ایتالیا، انگلیس، آلمان و آمریکا صادر می شود. غیرمعمول نیست که بزرگترین سلبریتی ها و برندهای مد جهان را پیدا کنید که در مناسبت های بین المللی کت و کت خود را به رخ بکشند.

اندازه هر فیبر حدود 12 میکرون است که 12 هزارم میلی متر است. آیا می توانید چیزی فکر کنید که بتواند با آن سطح از ظرافت مطابقت داشته باشد؟ علاوه بر این، آنها همچنین به دلیل وجود فلس، قادر به در هم تنیدگی در بین خود هستند. این بدان معنی است که پشم Vicuña می تواند گرما و هوا را در نخ های خود به دام بیندازد. کشمیر، یکی از معروف ترین پشم های جهان، 10 برابر سنگین تر از پشم ویکونا است که ضد حساسیت نیز می باشد. و اگر همه اینها به شما نمی‌گوید که چرا پشم ویکونا گران‌ترین پشم روی زمین است، به این فکر کنید که چگونه سایه‌های دارچینی طبیعی آن با کمد لباس شما ترکیب می‌شود و به ما بگویید که آیا به نظر خریدی ضروری نیست.

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / هتل کربلا /فروشگاه لوازم بهداشتی /علائم گرمازدگی / بهترین مودم 5G /خرید عطر و ادکلن /قهوه فوری گانودرما دکتر بیز /جراحی زیبایی /داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.