زندگینامه جورج کلونی بازیگر، فیلمساز و فعال اجتماعی آمریکایی

0

جورج کلونی بازیگر، فیلمساز و فعال آمریکایی است. او در ۶ می ۱۹۶۱ در لکسینگتون، کنتاکی، ایالات متحده آمریکا به دنیا آمد. او کار خود را در هالیوود در اواخر دهه ۱۹۸۰ با نقش‌های کوچک در مجموعه‌های تلویزیونی مانند The Facts of Life و Roseanne آغاز کرد، قبل از اینکه برای بازی در نقش دکتر داگ راس در درام پزشکی ER شهرت گسترده‌ای به دست آورد.

کلونی از آن زمان به یک هنرپیشه مطرح در هالیوود تبدیل شده است که به خاطر بازی در فیلم هایی مانند Ocean’s Eleven، Syriana و Up in the Air شناخته می شود. او جوایز متعددی را برای کارهایش دریافت کرده است، از جمله دو جایزه اسکار، چهار جایزه گلدن گلوب و جایزه یک عمر دستاورد AFI.

کلونی علاوه بر حرفه بازیگری، کارگردانی و تهیه کنندگی چندین فیلم از جمله اعترافات یک ذهن خطرناک، شب بخیر و خوش شانسی، و ایده های مارس را نیز در کارنامه دارد. او همچنین به خاطر فعالیت‌های بشردوستانه‌اش، به‌ویژه تلاش‌هایش برای افزایش آگاهی در مورد بحران دارفور و حمایت‌هایش از سازمان‌های خیریه و اهداف مختلف، شهرت دارد.

کلونی از سال ۲۰۱۴ با امل کلونی وکیل لبنانی-بریتانیایی ازدواج کرده است و آنها دارای دو فرزند هستند.

کلونی در سال ۲۰۰۶ شرکت تولیدی خود را با نام Smokehouse Pictures به همراه دوستش گرانت هسلوف راه اندازی کرد. این شرکت تعدادی فیلم و برنامه تلویزیونی موفق تولید کرده است، از جمله مردانی که به بزها خیره می شوند، The Ides of March و Argo که برنده شد. جایزه اسکار بهترین فیلم در سال ۲۰۱۳.

کلونی علاوه بر فعالیت در صنعت سرگرمی، یک فعال و نیکوکار برجسته نیز بوده است. او حامی سازمان های خیریه مختلف، از جمله Not On Our Watch، سازمانی است که بر نقض حقوق بشر در دارفور تمرکز دارد، و پروژه کافی، که هدف آن پایان دادن به نسل کشی و جنایات علیه بشریت در آفریقا است. او همچنین در کمپین هایی برای افزایش آگاهی در مورد تغییرات آب و هوایی و حمایت از جانبازان و خانواده های آنها شرکت داشته است.

کلونی همچنین به خاطر فعالیت های سیاسی اش شناخته شده است و از منتقدان سرسخت دولت ترامپ بوده است. او در تلاش های جمع آوری کمک های مالی برای حزب دموکرات شرکت داشته و از کمپین هیلاری کلینتون برای ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۶ حمایت کرده است.

به طور کلی، جورج کلونی یک شخصیت بسیار مورد احترام و تأثیرگذار در صنعت سرگرمی و فراتر از آن است که به دلیل استعدادش به عنوان یک بازیگر و فیلمساز و همچنین فعالیت و انسان دوستانه اش شناخته شده است.

جورج کلونی در یک خانواده تجارت نمایشی بزرگ شد. پدرش، نیک کلونی، روزنامه‌نگار، مجری تلویزیون و مجری برنامه‌های بازی بود، در حالی که عمه‌اش، رزماری کلونی، یک خواننده و بازیگر موفق بود.

حرفه بازیگری کلونی در اواسط دهه ۱۹۹۰ با ایفای نقش در ER که او را به شهرت رساند، آغاز شد. او در چند فیلم موفق از جمله خارج از دید، سه پادشاه و طوفان کامل بازی کرد.

در سال ۲۰۰۵، کلونی برای بازی در فیلم سیریانا برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد. او دومین اسکار را در سال ۲۰۱۳ برای کارش به عنوان تهیه کننده در فیلم آرگو دریافت کرد که برنده بهترین فیلم شد.

کلونی به خاطر فعالیت های بشردوستانه اش نیز شناخته شده است. در سال ۲۰۱۸، جایزه AFI Life Achievement Award را برای کمک‌هایش به صنعت فیلم دریافت کرد و در سال ۲۰۲۰، جایزه بشردوستانه Bob Hope را در جوایز امی برای تلاش‌های بشردوستانه‌اش دریافت کرد.

کلونی علاوه بر بازیگری و کارهای بشردوستانه، در کارهای تجاری نیز شرکت داشته است. او برند تکیلا Casamigos را با رانده گربر و مایک ملدمن در سال ۲۰۱۳ تأسیس کرد که بعداً در سال ۲۰۱۷ به قیمت یک میلیارد دلار به Diageo فروخت.

کلونی همچنان یک چهره برجسته در صنعت سرگرمی است و کار او به عنوان یک بازیگر، فیلمساز و فعال باعث شده است که او طرفداران اختصاصی داشته باشد و به عنوان یکی از تأثیرگذارترین افراد در هالیوود شهرت داشته باشد.

جورج کلونی همچنین به دلیل حمایت از مسائل مربوط به صنعت سرگرمی شناخته شده است. او منتقد سرسخت نبود تنوع در هالیوود بوده و خواستار نمایندگی و فرصت های بیشتر برای زنان و رنگین پوستان شده است.

در سال ۲۰۱۸، کلونی و همسرش امل، ۵۰۰۰۰۰ دلار به راهپیمایی برای زندگی ما، تظاهراتی که به رهبری دانش‌آموزان علیه خشونت مسلحانه در ایالات متحده برگزار می‌شود، اهدا کردند. او همچنین در تلاش های جمع آوری کمک های مالی برای امداد رسانی در بلایای طبیعی، از جمله برای قربانیان طوفان کاترینا و زلزله در هائیتی، مشارکت داشته است.

در سال ۲۰۲۰، کلونی فیلم علمی تخیلی The Midnight Sky را کارگردانی کرد و در آن بازی کرد که در نتفلیکس منتشر شد. او همچنین برای کارگردانی یک فیلم اقتباسی از کتاب The Tender Bar برای آمازون استودیو امضا کرده است.

کلونی به دلیل استعدادش به عنوان یک بازیگر و فیلمساز و همچنین تعهدش به بشردوستی و حمایت مورد تحسین قرار گرفته است. او همچنان یک چهره برجسته در صنعت سرگرمی و صدایی قابل احترام در مسائل اجتماعی و سیاسی است.

جورج کلونی علاوه بر موفقیت های فراوان، به خاطر زندگی شخصی اش نیز شناخته شده است. او از سال ۲۰۱۴ با امل کلونی، وکیل حقوق بشر ازدواج کرده است و دارای دو فرزند دوقلو به نام های الا و الکساندر هستند.

کلونی در گذشته در چندین رابطه برجسته از جمله با بازیگران زن تالیا بالسام و استیسی کیبلر درگیر بوده است.

کلونی علناً در مورد مبارزه خود با درد مزمن صحبت کرده و برای رسیدگی به این موضوع تحت عمل جراحی قرار گرفته است. او همچنین در مورد تجربیات خود در مورد افسردگی و اضطراب صحبت کرده است.

به طور کلی، جورج کلونی فردی چندوجهی و کارآمد است که به دلیل استعدادش به عنوان بازیگر و فیلمساز، فعالیت و انسان دوستانه و زندگی شخصی اش شناخته شده است. او همچنان یک چهره برجسته در صنعت سرگرمی و صدایی قابل احترام در مسائل اجتماعی و سیاسی است.

جورج کلونی همچنین مدافع هنر است و در هیئت مدیره صندوق فیلم و تلویزیون، یک سازمان خیریه که به افراد در صنعت سرگرمی کمک و حمایت می کند، خدمت کرده است.

علاوه بر این، کلونی در ترویج آموزش به ویژه در کشورهای در حال توسعه مشارکت داشته است. او یکی از بنیانگذاران پروژه Not On Our Watch است که بر پایان دادن به نسل کشی در دارفور متمرکز است و از حامیان صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) است.

کلونی به خاطر فعالیت در سینما و تلویزیون نیز شناخته شده است. او علاوه بر دو جایزه اسکار، چندین بار نامزد جوایز گلدن گلوب و جوایز Primetime Emmy نیز شده است. در سال ۲۰۱۸ جایزه یک عمر دستاورد موسسه فیلم آمریکا به او اهدا شد.

با وجود موفقیت، کلونی متواضع و سر به زیر باقی مانده است و بسیاری از همسالانش او را فردی سخاوتمند و مهربان توصیف کرده اند. او همچنان یک چهره تاثیرگذار در هالیوود و فراتر از آن است و کار او به عنوان یک بازیگر، فیلمساز و فعال الهام بخش بسیاری شده است.

یکی دیگر از جنبه های زندگی و حرفه جورج کلونی مشارکت او در دنیای روزنامه نگاری است. او از مدافعان جدی اهمیت روزنامه نگاری بوده و از تلاش ها برای ترویج رسانه های آزاد و مستقل در سراسر جهان حمایت کرده است.

کار کلونی به عنوان یک فیلمساز اغلب بر رویدادها و مسائل واقعی از جمله استفاده از شکنجه در جنگ علیه تروریسم (در فیلم سیرینا)، دوران مک کارتی و خطرات سانسور سیاسی (در شب بخیر، و موفق باشید) متمرکز بوده است.

حمایت کلونی از روزنامه‌نگاری و آزادی رسانه‌ها، او را به تأسیس «سنتری»، یک سازمان تحقیقاتی که حمایت مالی و سایر اشکال حمایت از درگیری‌ها و نقض حقوق بشر در آفریقا را افشا می‌کند، سوق داد. هدف Sentry این است که از کسانی که از خشونت و فساد در منطقه سود می برند، پاسخگو باشد و از کسانی که برای صلح و عدالت تلاش می کنند حمایت کند.

کلونی علاوه بر فعالیت در صنعت سرگرمی و حمایت از مسائل اجتماعی و سیاسی، عاشق ورزش، به ویژه بسکتبال نیز هست. او به طور مکرر در بازی‌های NBA شرکت می‌کند و به بازی‌های پیکاپ با دوستان و افراد مشهور شناخته شده است.

به طور کلی، جورج کلونی فردی با استعداد و چند وجهی است که به دلیل استعدادش به عنوان یک بازیگر و فیلمساز، فعالیت و بشردوستی، حمایت از روزنامه‌نگاری و آزادی رسانه‌ها و عشقش به ورزش شناخته می‌شود. او همچنان یک چهره قابل احترام و تأثیرگذار در هالیوود و فراتر از آن است و کارهایش الهام بخش بسیاری شده است.

 
آگهی متنی در «همه» صفحات
درمان سریع سیاتیک و دیسک کمر / اندولیفت صورت دکتر رفیعی / متخصص زنان / خرید انواع نهال بادام از برتر نهال / نهال بادام / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / شیشه اتومبیل / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / ثبت برند / سرور مجازی / قیمت سئو / آموزش ارز دیجیتال / فروشگاه اینترنتی زنبیل / مشاوره حقوقی تلفنی / وکیل / سپتیک تانک/ تبلیغ در گوگل/ buy neuralink / خرید ساعت دیواری / لیزر درمانی بواسیر / خرید نهال گردو خوشه ای پربار / خرید نهال گردوی چندلر پیوندی / درمان دیسک کمر / نهال گردو / بیمه عمر پاسارگاد / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / اورولوژیست / خرید سرور مجازی / تعمیر ماشین ظرفشویی / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / خرید لایسنس نود 32 / مجتمع فنی ونک / دانلود سریال / خرید تتر / متخصص ارتودنسی / دکتر زنان / دانلود فیلم دوبله فارسی / دانلود فیلم هندی / چاپ لیوان / حمل بار دریایی از چین / رژیم آنلاین آردایت / بهترین سریال های ایرانی / داروخانه همتا / سانتریفیوژ / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / چاپ کلاه / کاشت مو / درمانکده / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / بهترین سریال های کره ای / دکتر فارمو / کتاب صوتی رایگان / تولید محتوا / بلیط هواپیما تهران / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / سریال جدید / داروخانه آنلاین تینا / سایت ترجمه تخصصی رایت می /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.