هزینه هر دقیقه تماس تصویری: ۱۵۰ تومان – مصوبه رگولاتوری

1

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، سقف تعرفه یک دقیقه تماس تصویری (اعم از درون‌شبکه و برون‌شبکه)، برای سیم‌کار‌های دائمی و اعتباری را ۱۵۰۰ ریال (۱۵۰ تومان) تعیین کرد.

مصوبه شماره یک جلسه ۳۴۲ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، تعرفه مکالمه تصویری در اپراتورهای تلفن همراه را حداکثر ۱۵۰ تومان در هر دقیقه تصویب کرد. این مصوبه ۲ بهمن سال گذشته به تصویب کمیسیون رسیده و به تازگی ابلاغ شده است.

تماس تصویری با تلفن همراه که یکی از امتیازهای مهم پروانه اپراتور سوم تلفن همراه بود، برای اولین بار در سال ۹۱ از سوی رایتل ارائه شد؛ اما به دنبال مخالفت مذهبی، متوقف شد. در آن زمان کمیسیون تنظیم مقررات، سقف تعرفه یک دقیقه مکالمه تصویری تلفن همراه به همراه در داخل شبکه برای سیم‌کارت دائمی را ۱۵۹۹ ریال تعیین کرد که تعرفه خدمات سیم‌کارت اعتباری حداکثر ۵۰ درصد بالاتر می‌توانست باشد؛ اما این مصوبه هیچ‌گاه اجرایی نشد.

هیات دولت در جلسه ۲۱ اسفند ۱۴۰۱، حق‌السهم دولت از درآمد اپراتورهای تلفن همراه از خدمات تماس تصویری را هشت درصد تعیین کرد که این رقم تا پایان سال ۱۴۰۳ معتبر خواهد بود.

وزیر ارتباطات اواخر اسفند سال گذشته اعلام کرد به زودی سرویس تماس تصویری اپراتورهای همراه راه‌اندازی خواهد شد. اپراتورهای همراه می‌گویند هم‌اکنون به صورت آزمایشی در حال ارائه این سرویس در برخی از مدل‌های گوشی‌های تلفن همراه هستند؛ اما هنوز طرح تجاری برای این سرویس تهیه نشده است. با توجه به همه‌گیر شدن استفاده از اپلیکیشن‌های مختلف تماس تصویری، ارائه این سرویس از سوی اپراتورهای تلفن همراه تردیدآمیز شده است.

بر اساس مصوبه ۳۴۲ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، دارندگان پروانه ارائه‌دهنده خدمات تلفن همراه می‌توانند با رعایت مفاد این مصوبه و دیگر مقررات و شرایط مربوط، بسته‌های مختلف تعرفه‌ای را متناسب با نیاز مشترکین تعریف کنند.

در ماده ۳ این مصوبه آمده است «دارنده پروانه برای ارائه خدمت مکالمه ویدئویی مجاز به دریافت مبالغی تحت عنوان خدمت داده تلفن همراه» نیست. بدین ترتیب مشترکان تنها تعرفه مکالمه تصویری را می‌پردازند.

همچنین در ماده ۴ تعرفه تعرفه اتصال متقابل مکالمات ویدئویی بین اپراتورهای مختلف، ۵۰ درصد «سقف تعرفه مکالمه ویدئویی» تعیین شده است.

در ماده ۵ نیز آمده است به شرط تفکیک درآمد خدمت مکالمه ویدئویی در صورت‌های مالی حسابرسی‌شده، رعایت الزامات مصوب کمیسیون و تایید سازمان تنظیم مقررات، حق‌السهم دولت از درآمد ارائه خدمت مذکور تا انتهای سال ۱۴۰۳، هشت درصد است.

منبع: پیوست


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

مجموعه‌ای از عکس‌های تاریخی که برخی از آنها کمتر دیده شده‌اند و ما را به اندیشه در مورد تاریخ…

عکس‌های تاریخی خلاصه عجیب یک دوران هستند. همه چیز از کیفیت عکس، کادربندی، لباس، ساختمان‌های پیرامون، غذایی که صرف می‌شود، حالت چهره، برشی از یک زمان و مکان است که برای بینندگان بعدی نکته‌های دارند.برخی ازعکس‌های این مجموعه را قبلا…

تصور دهشت نبرد «واترلو» با هوش مصنوعی میدجرنی

نبرد واترلو، که در ۱۸ ژوئن ۱۸۱۵ رخ داد، یک درگیری نظامی مهم در طول جنگ‌های ناپلئون بود. این جنگ بین ارتش فرانسه به رهبری امپراتور ناپلئون بناپارت و اتحادی از نیرو‌های بریتانیایی، هلندی و پروس به فرماندهی دوک ولینگتون و فیلد مارشال گبهارد…

طراحی‌ها و معماری‌های نبوغ‌آمیز و عالی که باید تحسین‌شان کرد

همان طور که در برخی پست‌های قبلی از طراحی‌ها و معماری بد گفتیم (در اینجا و اینجا برای مثال) سوی مخالف آنها هم وحود دارد. یعنی طراح یا معماری صنعتی به کاربرد و جنبه زیباشناختی اماکن و اشیا دقیقا فکر کرده و چیزی دلخواه و هماهنگ با محیط پدید…

مجموعه دیگری از عکس‌های تاریخی کمتر دیده شده را با هم مرور کنیم

هر چقدر عکس‌های تاریخی را با هم مرور کنیم، کم است. همان طور که قبلا هم نوشته بودم احتمالا بیشتر این عکس‌ها اگر در دوره خود در نشریه‌ای منتشر می‌شدند، خیلی عادی به نظر می‌رسیدند، اما حالا بعد از گذشت دهه‌ها یا حدود یک قرن، برای ما عجیب و…

مجموعه‌ای از تصاویر هراس‌آور، عجیب با به اصطلاح نفرین‌شده!

برای قسمتی از شگفتی یا ترس خودمان از پیرامون یا عکس‌ها نمی‌شود توضیح صریح ارائه کرد. احتمالا منشا این ترس‌ها به تدریج در سیناپس‌های مغزی ما از هزاران سال پیش یه یادگار گذاشته شده.آدم فکر می‌کند اگر قرار باشد برنامه هوش مصنوعی ایجاد شود…

در جریان قرار و ملاقات (برای انتخاب همسر) چه آداب معاشرت و نکاتی را باید رعایت کنیم؟

آداب قرار ملاقات به مجموعه‌ای از رفتار‌ها و انتظارات قابل قبول اجتماعی اشاره دارد که معمولاً هنگام قرار ملاقات رعایت می‌شود. در اینجا چند دستورالعمل کلی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:وقت‌شناس باشید: به موقع برسید یا به طرف دیگر…
1 نظر
  1. حسین جمالی می گوید

    چه خبره همون وایبر و واتس اپ به صرفه تره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.