آغاز بیکاری مجری‌ها؟! مجر‌ی‌های خبری که در واقع تولیدی هوش مصنوعی هستند، توانایی‌های بسیاری خواهند داشت

0

یک شبکه خبری جهانی جدید در سال ۲۰۲۴ راه‌اندازی می‌شود که به طور کامل انسان‌ها را کنار می‌گذارد و برای خبرخوانی از هوش مصنوعی استفاده می‌کند. به این ترتیب شاید به روزهای آخر مجری‌های پرتوان و با صدا و اجرای تاثیرگذار نزدیک شده باشیم.

مجریان خبرجدید کانال ۱ ظاهر و اندام مختلف دارند. همه آن‌ها می‌توانند کم و بیش به هر زبانی صحبت کنند. گرچه مانند بیشتر مجری‌ها، قدری خشک و رسمی هستند، اما می‌توانند شوخی هم کنند.

این شبکه خبری، یک سرویس جمع‌آوری اخبار کاملاً شخصی و محلی خواهد بود. کانال ۱ از هوش مصنوعی برای تولید داستان‌های خبری خود استفاده نمی‌کند. بلکه گزارش‌های انسانی توسط «منابع مورد اعتماد» در سراسر جهان را جمع‌آوری می‌کند، سپس آن‌ها را به صورت اخبار کاملاً ویرایش شده، دوباره بسته‌بندی می‌کند.

این به خودی خود انقلابی خواهد بود، اما میزان زیادی از قابلیت‌های اضافی وقتی AI بر سر کار باشد، قابل افزودن است.

«حتی می‌توان فیلم‌هایی از رویداد‌هایی ایجاد کرد که دوربین‌ها قادر به ثبت آن عمل نیستند. تقریبا به همان صورتی که تصاویری از برخی دادگاه‌ها که عکسبرداری از آنها مجاز نیست، از قدیم ایجاد می‌شدند.»

البته در همه موارد استفاده از هوش مصنوعی، روی تصویر این مورد تذکر داده می‌شود. به علاوه ویراستاران و تولیدکنندگان انسانی نیز در بررسی نقش دارند.

علاوه بر ایجاد فیلم‌ها و تصاویر برای همراهی با گزارش‌ها، هوش مصنوعی می‌تواند برای ترجمه گزارش‌های شاهدان عینی به هر زبانی، با حرکات مناسب لب و دهان استفاده شود. یک نوع دوبله دقیق.

و البته هوش مصنوعی همچنین می‌تواند تجزیه و تحلیل هم بکند. کانال ۱ یک راه منحصر به فرد جدید برای سنجش احساسات ایجاد کرده، و از توانایی هوش مصنوعی برای خواندن و تجزیه و تحلیل اطلاعات تقریباً بی‌درنگ استفاده می‌کند. می‌توان توییت‌های بیشمار را خواند و ایموجی‌ها را هم تحلیل کرد.

این سیستم همچنین می‌تواند از اخبار بازار سهام و سایر داده‌های زنده، اطلاعات متنی استخراج کند.

اشتباه نکنید، دیگر آینده ما واقعا به این سمت و سو می‌رود. سیستمی مانند این به شما امکان می‌دهد ارائه دهنده، زبان و سبک دلخواه را انتخاب کنید. حتی داستان‌های متناسب با سلیقه شخصی شما برایتان از غول‌های خبری مانند رویترز و آسوشیتدپرس دستچین می‌شود ودر قالب مورد علاقه‌تان ارائه می‌شود.

تلاش شده مجری‌های هوش مصنوعی جعلی و پلاستیکی در نحوه نگاه، صحبت و حرکت نباشند و حرکت صورت و دهانشان با گفتارشان هماهنگ باشد.

البته ممکن است تصور کنید که اتاق خبر با مجری‌ها کارآشنا و قدیمی همچنان می‌توانند کار کنند، اما وقتی هوش مصنوعی پیشرفت کند و پای کاراکترسازی قوی پیش بیاید و شخصیت‌های محبوب با احساسات انسانی تولید شود، آنها ممکن است شخصیت‌های انسانی را تحت الشعاع قرار بدهند. به علاوه آنها ۲۴ ساعته در دسترس هستند و دیگر از اخبار بیات، خبری نخواهد بود.

تصور کنید که شما یک شبکه تلویزیونی فقط برای فناوری یا اخبار سینما یا هنر یا هر موضوع خاص دیگری داشته باشد که اخبارش از ده‌های شبکه دیگر دستچین شده باشد و مجری‌های هوش مصنوعی مسلط آنها را در ساعت خستگی آخر شب برایتان روایت کنند.

به این ترتیب اگر از خبرهای جنگ و سیه‌روزهای انسان و اقتصاد خراب خسته شده باشید، می‌توانید فید خبری را ببینید که در آن خبر انتشار یک کتاب یا خبرهای امیدوار کننده محیط زیستی یا اخبار سلبریتی‌ها یا پیشرفت فناوری در صدر باشند!


خبر خوبی است؟ نه؟!

مشکل اینجاست که کسب دانش و آگاهی همیشه با کمی درد و دشواری همراه است. مثالی می‌زنم:

بسیاری ساعت‌های قابل ملاخظه‌ای را هر روز با اسکرول در اینستاگرام، هدر می‌دهند. در صورتی که می‌شد این ساعات را به کتاب یا فیلم‌های سطح بالا اختصاص داد.

ویدئوهای اینستاگرام به صورت لحظه‌ای ما را شاد می‌کنند، اما می‌توانند عمق لازم را در ذهن ما ایجاد کنند. تماشای یک فیلم نزدیک به ۲ ساعته برای لذت از هنر یا کسب آگاهی پنهان در آن دشوار است. اما میوه‌ای که دست آخر دریافت می‌کنیدِ ارزشمند است.

به صورت مشابه اخبار به شدت اختصاصی‌شده با ظاهر جذاب، ممکن است حواس ما را از رویدادهای جدی، رنج مردمان و مشکلاتی مانند تغییرات اقلیمی منحرف کنند. چشم بر هم می‌زنیم و می‌بینیم برای خودمان یک سری اخبار دل‌خوش‌کنک انتخاب کرده‌ایم و کمی آن سوتر را نمی‌توانیم ببینیم.

و متاسفانه اعتیاد ما به این نوع آگاهی از خبرهاِ به سختی قابل کنترل خواهد بود!

منبع: کانال ۱


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

چرا هنگامی که می‌خواهند عکسی از ما بگیرند، ناخودآگاه سرمان را کج می‌کنیم؟

وقتی در فیس بوک، اینستاگرام یا سایر سایت‌های رسانه اجتماعی پر از عکس هستیم، احتمالاً متوجه یک روند در زبان بدن کاربران خواهیم شد. هنگام عکس گرفتن و مواجهه با دوربین، برخی افراد به طور خودکار سر خود را به یک طرف خم می‌کنند. به نظر می‌رسد که…

زمانی شوروی می‌خواست هواپیمایی هم‌رده کنکورد بسازد: تی‌یو-۱۴۴

دسامبر ۱۹۶۸ است، و هواپیمای مسافربری واقعا بی‌مانندی روی باند منتظر است تا برای اولین بار پرواز کند شبیه یک دارت سفید غول‌پیکر است و آینده‌گراترین چیزی است که بشر تا آن زمان ساخته است. بدنه این هواپیما به گونه‌ای طراحی شده که مقاومت هوا را…

اگر مجموعه ارباب حلقه‌ها را پیکسار بازسازی کند …

مجموعه فیلم ارباب حلقه‌ها به کارگردانی پیتر جکسون و بر اساس رمان فانتزی حماسی نوشته جی. آر. آر. تالکین، دارای شخصیت‌های متنوعی بود. برخی از آنها اینها هستند:فرودو بگینز (با بازی الیجا وود): قهرمان داستان، فرودو، هابیتی است که تبدیل به…

حجم‌ها و مجسمه‌های زیبا ساخته شده با صفحات کتاب‌های قدیمی

ما انسان‌ها استفاد تخیل هستیم، اما در موارد معدودی این تخیل‌های خود را به صورت نقاشی یا حجم، زنده می‌کنیم و در معرض تماشای دیگران قرار می‌دهیم.اِما تیلور، هنرمند مقیم بریتانیا، این تجربه را در مجسمه‌هایی از جنس کتاب به صورت باورنکردنی…

چه می‌شد اگر انیمیشن‌های استودیو جیبلی را کسی با آبرنگ می‌کشید – کاری که لوئیز تریر کرده!

در این نقاشی‌های زیبای لوئیز تریر، طرفداران استودیو جیبلی فورا انیمیشن‌های یه یاد ماندنی را که از آنها الهام گرفته شده، تشخیص خواهند داد.لوئیز تریر، نقاش و مجسمه‌ساز فرانسوی با الهام از شخصیت‌های انیمیشن‌های شناخته شده از استودیو جیبلی،…

آیا سیگار الکترونیکی ایمن‌تر و سالم‌تر از سیگار معمولی است؟

در انگلستان، هم‌زمان با مبارزه با سیگار کشیدن جوانان، سیگارهای الکترونیکی به عنوان بخشی از تلاش‌های دولت برای کمک به مردم برای ترک سیگار تبلیغ می‌شوند. ما به اینکه چرا در مورد این دستگاه‌ها دو نظر بسیار متفاوت وجود دارد، نگاهی می‌اندازیم.…
آگهی متنی در همه صفحات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.