درسی که از متوقف شدن دریافت حقوق ۵۵ میلیاردی ایلان ماسک باید بگیریم!

0

به گفته یک قاضی دادگاه عالی شهر «دلاور»، ایلان ماسک قرار نیست یک بسته مالی 55 میلیارد دلاری را دریافت کند. این حکم بدین معناست که هیئت مدیره تسلا باید پیشنهاد جدیدی برای میزان دریافتی ایلان ماسک ارائه دهد.

بلومبرگ گزارش می‌دهد که این حکم اگر از طریق درخواست تجدیدنظر به نتیجه برسد، ثروت ماسک را تهدید می‌کند. بدون گزینه‌های موجود در این بسته، ماسک ممکن است به جایگاه سومین مرد ثروتمند جهان نزول کند.

سهامداران تسلا این بسته را در سال 2018 تصویب کردند تا ماسک برای رسیدن به اهداف شرکت انگیزه پیدا کند، از جمله رسیدن به ارزش بازار 650 میلیارد دلار، که بیش از 10 برابر ارزش تسلا در آن زمان بود.

این ممانعت به پاسخ یک سوال خاص بستگی داشت: آیا ماسک هنگام ارائه این طرح سهامداران را گمراه کرده بود؟

ظاهرا به سرمایه‌گذاران گفته نشده بود که ماسک خودش این طرح را ارائه کرده یا اعضای هیئت مدیره به سبب وابستگی و نزدیکی به ماسک به فکر آن افتاده‌اند.

فوریه گذشته، قاضی کاتلین مک کورمیک این استدلال را به “تیراندازی کشنده” تشبیه کرده بود.

به صورت خلاصه استدلال این است که چون ماسک تاثیر زیادی بر اکثر هیئت مدیره دارد، توانسته نظر انها در مورد بسته مالی خود را جلب کند.

هیئت مدیره متشکل از افراد زیادی بود که روابط نزدیکی با ماسک داشتند:

آنتونیو گراسیاس، یکی از اعضای کمیته غرامت و دوست ماسک که ثروت زیادی از سرمایه گذاری در شرکت های ماسک در زمان پی پل به دست آورده است.

جیمز مرداک، یکی دیگر از دوستان ماسک که با ماسک در سراسر جهان تعطیلات را گذرانده است.

ایرا ارنپریس، یکی از اعضای کمیته غرامت، به دادگاه اذعان کرد که رابطه او با ایلان و کیمبال ماسک “تأثیر قابل توجهی بر حرفه او” داشته است.

براد باس، یکی دیگر از اعضای کمیته غرامت “44 درصد از دارایی خالص خود را به نهادهای ماسک مدیون است.”

«آنها آنجا بودند تا با ماسک همکاری کنند نه اینکه علیه او مذاکره کنند.»

ماسک اخیراً خواستار کنترل بیشتری بر تسلا شده است و اوایل این ماه در پستی در X منتشر کرد که می‌خواهد حداقل ۲۵ درصد مالکیت این شرکت را به منظور پیگیری کارهای هوش مصنوعی داشته باشد. این تقریباً دو برابر سهام مالکیت فعلی او است که در حدود 13 درصد است.

ماسک در پست‌های بعدی خود گفت که قبل از ارائه پیشنهاد خود برای به چنگ آوردن سهم سهام بیشتر به هیئت مدیره، منتظر حکم در مورد شکایت سهامداران است.

دقایقی پس از حکم امروز، ماسک پست کرد: “هرگز شرکت خود را در ایالت دلاور ثبت نکنید.”

داستان جالبی است که حتی اگر در راس یک شرکت راهبردی و چهره شناخته جهان باشید، باز هم ساز و کاری وجود داشته باشد که دست کم مقداری از قدرت و تاثیرگذاری شما را تعدیل کند. بی‌شک در این میان رسانه‌ها هم نقش زیادی ایفا کرده‌اند.


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

فهرست فیلم های برتر سال ۲۰۲۲ با استفاده از امتیازبندی جوایز اصلی اهدا شده در جشنواره های مطرح

فهرست فیلم های برتر سال ۲۰۲۲ با استفاده از اطلاعات زیر تدوین شده است:۱-جوایز اصلی اهدا شده در جشنواره های مطرحی چون کن، ونیز، برلین، ساندنس و...۲- جوایز انجمن های منتقدانی چون نیویورک، لس آنجلس، واشنگتن دی.سی و...۳-فهرست فیلم…

مهم نیست این تابستان چقدر گرم است، برهنه نخوابید! مشکلات سلامتی بی‌لباس خوابیدن

بر اساس تحقیقات یک شرکت فروش تشک آنلاین به نام Casper حدود ۲۸.۵ درصد از آمریکایی‌های گفته‌اند که هر شب، هفتگی، ماهانه یا هر چند وقت یکبار برهنه می‌خوابند. اما ۷۱.۵ درصد دیگر گفتند که همیشه با لباس می‌خوابند.واضح است که برهنه خوابیدن…

خارج از کادرهای عکس‌های مشهور چه گذشته؟ حالا کاربران می‌خواهد با هوش مصنوعی Generative Fill فتوشاپ…

هوش مصنوعی به سرعت در حال توسعه است و هر روز می بینیم که چقدر توسعه پیدا می‌کند. یکی از پیشرفت‌های تازهاخیراً ابزار جدید AI Generative Fill فتوشاپ بوده است.با کمک آن می‌توان بسیار ساده چیز ناخواسته‌ای را حذف کرد یا اشیایی را اضافه کرد…

نمونه‌هایی از تغییر دکوراسیون‌های زیبا و اقتصادی

بعضی از تغییر دکوراسیون‌ها بسیار زمان‌بر و پرهزینه هستند، اما برخی هم بسیار اقتصادی و مختصیر و مفید هستند، با این همه تغییر زیادی در روحیه ما و زیبایی خانه‌مان ایجاد می‌کنند.این تغییر دکوراسیون‌ها ممکن است برایتان جالب باشند:…

مجموعه‌ای از تصاویر هراس‌آور، عجیب با به اصطلاح نفرین‌شده!

برای قسمتی از شگفتی یا ترس خودمان از پیرامون یا عکس‌ها نمی‌شود توضیح صریح ارائه کرد. احتمالا منشا این ترس‌ها به تدریج در سیناپس‌های مغزی ما از هزاران سال پیش یه یادگار گذاشته شده.آدم فکر می‌کند اگر قرار باشد برنامه هوش مصنوعی ایجاد شود…

تجدید خاطره‌ای با وبلاگستان – اسکرین شات‌هایی از برخی از وبلاگ‌های قدیمی خوب

شبکه‌های اجتماعی وبلاگ‌ها را فرونرخیتند. دلایل فروریختن آنها بسیار بیشتر از محبوب شدن شبکه‌های اجتماعی بود:1- بسته شدن ابزارهای رایگان‌های وبلاگ‌نویسی2- نوع نوشتن وبلاگ‌نویس‌ها که هم بسیار انرژی‌بر و وقت‌گیر بود و هم به خاطر…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.