معرفی 10 کتاب تازه برای روزهای بلند خردادتان!

15

فاصله زیادی بین معرفی کتاب قبلی و پست امروز معرفی کتاب افتاده است. در این پست 10 کتاب تازه را معرفی می‌کنم. مثل همیشه سعی کرده‌ام، طیف موضوعی کتاب‌ها گسترده باشد و خوانندگانی با سلیقه‌ها و علاقه‌های مختلف را راضی کند.

البته به همین تعداد کتاب دیگر برای معرفی دارم و افزون بر این 10 -12 کتاب خوب دیگر نشان کرده‌ام که هنوز فرصتی برای تهیه آنها پیدا نکرده‌ام.

امیدوارم هفته آینده بتوانم با پست معرفی کتاب دیگری در خدمت شما باشم.

1- شطرنج‌باز: اشتفان تسوایک و همسر دوم او، روز 23 فوریه سال 1942 در برزیل خودکشی کردند. و آخرین رمان این نویسنده به نام شطرنج‌باز، سال بعد در استکهلم به زبان اصلی چاپ و منتشر شد.

این نویسنده آزاده و نامدار اتریشی که به فرویدیسم معتقد بود، به گمان صاحب‌نظران، از نخبگانی است که با آثار ادبی خود به فرهنگ و ادبیات اروپایی، غنا و وسعت بسیار بخشیده‌اند. تسوایک وقتی قدرت روزافزون و تسلط هولناک نازی‌ها را در بعضی از کشورهای قاره اروپا به چشم دید، در سال 1934 دیگر طاقت نیاورد که در وطن خود بماند و در سال 1928 به لندن رفت و مدتی در آنجا ماندگار شد.

در رمان شطرنج‌باز می‌بینیم که آقای ب، بعد از آنکه کتاب خودآموز شطرنج را می‌رباید، برای کاستن از زجر و عذاب تنهایی و سکوت در سلول انفرادی به شطرنج پناه می‌برد و زیر و بم‌ها و ریزه‌کاری‌های آن را فرا می‌گیرد، چنان مفتون و مجذوب این «بازی شاهانه» می‌شود که احساس می‌کند در سرزمین دیگری که برای او ناشناخته است، قدم گذاشته است.

تسوایک در آن زمان به مانند شاه بازی شطرنج که در تنگنای بازی گیر کرده باشد و راه پس و پیش نداشته باشد، حس می‌کرد که در زندگی به چنین تله‌ای افتاده است و همه راه‌ها به روزی او بسته شده است.

در این رمان، آقای ب، انسان هوشمند و متفکری است که در سیاه‌گوشه تنهایی، بازی شطرنج را از روی کتاب اموخته است و بعد از آزادی با چنتو ویک که قهرمان بزرگ و بی‌رقیب شطرنج جهان است، رو در رو می‌نشیند و به نبرد می‌پردازد. چنتو ویک جوانی است روستایی و خام و خشن، که حتی یک نامه چندسطری را نمی‌تواند درست و بی‌غلط بنویسد و در عین حال در بازی شطرنج بی‌همتاست .. و می‌تواند نمادی از نازی‌های پیروزمند باشد که به ارزش‌های فرهنگی بی‌اعتنا بودند. و آقای ب، شاید نمونه دیگری از خود نویسنده باشد.

آقای ب، از صحنه نبرد برنده بیرون می‌آید، اما عهد می‌کند که دیگر دست به مهره‌های شطرنج نزند. و شاید اگر تسوایک چنین تعهدی را می‌پذیرفت و از نویسندگی دست برمی‌داشت، زنده می‌ماند. اما او نمی‌توانست فکر نکند و مقاله و داستان و رمان ننویسد و می‌خواست وجدان شفاف و روشن دوره و زمانه خود باشد.

 اشتفان تسوایک

در سال 1914 و در آغاز نخستین جنگ جهانی، رومن رولان می‌گفت که نویسنده باید با اسلحه قلم خود در برابر زورگویان و جنگ‌طلبان بایستد و بجنگد و اشتفان تسوایک در دهه سوم و چهارم قرن بیستم که دنیا در آستانه فاجعه بزرگی قرار گرفته بود، گمان می‌کرد که دیگر نخواهند گذاشت، آزادانه فکر کند و بنویسد، و پیش از مرگ رمان، رمان شطرنج‌باز را که در نوع خود شاهکاری به شمار می‌رود، نوشته بود و آن را در کشوی میز خود پنهان کرده بود و هرگز گمان نمی‌کرد که این رمان بعد از مرگ او چاپ خواهد شد و در کنار اثار ارزشمند و برجسته ادبیات اروپایی قرار خواهد گرفت.

شطرنج باز

کتاب شطرنج‌باز را دکتر محمد مجلسی ترجمه کرده است و نشر دنیای نو آن را در 109 صفحه با قیمت 3900 تومان منتشر کرده است.

2- خرده‌خاطرات: این کتاب دربرگیرنده‌ خاطره‌های ژوزه ساراماگو از دوران کودکی و نوجوانی‌‌اش است.

خرده‌خاطرات حکایت زندگی من و توست با خواندن این خاطرات درمی‌‌یابیم که زندگی همه‌ ما کمابیش یک‌‌جور است. شیطنت‌های دوران کودکی، عاشقی و عشق‌های نافرجام نوجوانی و پا گذاشتن به دوران منطق و حساب‌گری.

خرده‌خاطرات حکایت خودنوشت و حدیث نفسی از خاطرات روزگار کودکی نویسنده‌ای است که جهان را تکان داد.

خرده‌خاطرات

ساراماگو در این کتاب به شرح روزگار کودکی‌اش و کشف جهان می‌پردازد. جهانی که برای اولین‌بار دریافت از آشپزخانه مادرش بزرگ‌تر است. جهانی که او را شگفت‌زده کرد. در خرده‌خاطرات با ماجراهایی روبه‌رو می‌شویم که کلید درک رمان‌های ساراماگو است.

این کتاب را انتشارات مروارید در 144 صفحه با ترجمه اسدلله امرایی با قیمت 3900 تومان منتشر کرده است.

3- درمان شوپنهاور: از دکتر «اروین یالوم»، احتمالا پیش از این کتاب «وقتی نیچه گریست» را خوانده باشید، این بار انتشارات ترانه کتاب دیگری از یالوم را با عنوان «درمان شوپنهاور» را در 496 صفحه با ترجمه دکتر حمید طوفانی منتشر کرده است.

این کتاب هم کتابی است در مورد روان‌درمانی که یالوم در نوشتن آن هوشمندی زیادی به خرج داده است.

اروین یالوم
یالوم

آرتور شوپنهاور (۱۷۸۸–۱۸۶۰ میلادی) یکی از بزرگترین فلاسفه اروپا و فیلسوف پرنفوذ تاریخ در حوزه اخلاق، هنر، ادبیات معاصر و روانشناسی جدید است. او چند دهه قبل از ظهور روان‌درمانی معاصر از دنیا رفت. یالوم از زمانی که تحقیق در مورد رمان «وقتی نیچه گریست» را شروع کرده بود به آثار شوپنهاور علاقه‌مند شد.

برخی عقیده دارند که آثار شوپنهاور نسبت به هر فیلسوف دیگر، جز افلاطون، شامل ایده‌های جالبی‌تری هستند، با این همه شوپنهاور عبوس و بدبین بود، او را به جرأت یکی از منزوی‌ترین افراد تاریخ می‌دانند.

دکتر یالوم با توجه به آرای او که بعدها سنگ پنای مفاهیمی اساسی در روان‌درمانی مثل ناخودآگاه، نهاد، پسروی یا سرکوبی و نقش مسائل جنسی شد، دوست داشت که کتابی در مورد زندگی او بنویسد. اما سبک خاص زندگی او و به عبارتی تک‌نفره بودن نمایش زندگی او، مانع از این می‌شد که یالوم بتواند با سبک جذاب خود، کتابی در مورد او بنویسد.

درمان شوپنهاور

اما دو سال بعد از خطور کردن ایده اولیه، یالوم توانست ایده متفاوتی برای وارد کردن شوپنهاور به رمانش پیدا کند. او رمانی معاصر در مورد گروه‌درمانی نوشت که در آن یکی از عضا به نام فیلیپ، مظهر زنده شوپنهاور بود و عقاید او را داشت. به این ترتیب به صورت غیرمستقیم شوپنهاور وارد یک رمان روانشناسی شد.

مطالعه این کتاب را به همه روانپزشکان، روانشناسان و دوستداران این دانش توصیه می‌کنم.

4- همیشه ارباب: این کتاب نوشته لوئیز کوپر است، در ژانر فانتزی قرار دارد و انتشارات چشمه، آن را با ترجمه شهره شاهین‌فر در 302 صفحه منتشر کرده است.

«کوپر سال 1952 به دنیا آمد و در مدتی کوتاه به یکی از نویسندگان برجسته در ادبیات فانتزی انگلستان تبدیل شد. او ابتدا نویسندگی را در دوران مدرسه و برای سرگرم کردن دوستانش آغاز کرد و نخستین رمانش در سن 20 سالگی منتشر شد.

کوپر پیش از این‌که تمام وقتش را صرف نوشتن داستان کند در یک موسسه انتشاراتی فعالیت داشت. آثار وی بعد از انتشار با موفقیت فراوانی روبه‌رو شد و سه‌گانه‌ای که با عنوان «ارباب» نوشت نام او را بر سر زبان‌ها انداخت؛ سه ‌گانه‌ای که رمان «همیشه ارباب» نخستین حلقه آن است. کوپر 57 سال عمر کرد و توانست حدود 80 اثر از خود در حوزه‌های مختلف بر جای بگذارد که سه گانه «ارباب» مطرح‌ترین آن‌هاست.

همیشه ارباب

قهرمان داستان شخصی است به نام تارود و مخاطب در کتاب با تقابل خوبی و بدی روبه‌رو است و نظم، آشفتگی و مبارزه در سراسر داستان به بخش جدانشدنی از چرخه حیات انسان‌ها تبدیل می‌شود. تارود پسری است آرام و در عین حال عجیب. او در این رمان و آثار بعدی کوپر به محور اصلی روایت نویسنده تبدیل ‌شد و این‌گونه توانست در ادبیات انگلیس به عنوان یکی از مطرح‌ترین شخصیت‌های فانتزی شناخته شود.» (+)

5- غرامت مضاعف: من فیلم غرامت مضاعف یا Double Indemnity را ندارم. این فیلم در سال 1944 با کارگردانی بیلی وایلدر با اقتباس از رمان جیمز مالاهان کین James M. Cain، ساخته شده است.

جیمز مالاهان کین
جیمز ام. کین

این بار می‌خواهم درست مانند پدرخوانده و بربادرفته که رمانشان را قبل از اقتباس سینمایی‌شان خوانده بودم، بعد از خواندن کتاب، فیلم را تهیه کنم و ببینم.

دو اقتباس سینمایی دیگر از آثار کین را هم احتمالا دیده‌اید، یکی مینی‌سریال میلدرد پیرس و دیگری پستچی همیشه دو بار زنگ می‌زند که هر دو البته دو بار مورد اقتباس قرار گرفته‌اند، ما بازی جک نیکلسون را در اقتباس سال 1981 پستچی همیشه دو بار زنگ می‌زند و بازی عالی  کیت وینسلت را در میلدرد پیرس را فراموش نمی‌کنیم. کیت وینسلت برای بازی خوبش برنده جایزه گلدن گلوب و اِمی شد.

غرامت مضاعف

از این یادآوری‌های سینمایی بگذرم و به جیمز ام کین نویسنده بپردازم. او را آغازگر رمان نوآر آمریکایی می‌دانند. او در سال 1892 به دنیا آمد، او فرزند ارشد یک خانواده مهاجر ایرلندی بود و در ایالت مریلند آمریکا ساکن بود. نویسندگی را از بیست سالگی شروع کرد و طی یک دهه بعد تبدیل به یک روزنامه‌نویس قهار و صاحب سبک شد. وقتی در سال 1934 رمان پستچی همیشه دو بار زنگ می‌زند را نوشت، روزنامه‌نگاری را کنار گذاشت و یک دهه و نیم را در اوج گذارند. او در 85 سالگی درگذشت.

این رمان بر اساس یک داستان واقعی یعنی قتل آلبرت سیندلر توسط همسرش در سال ۱۹۲۷ نوشته شد.

6- کارآفرینی به شیوه حسن رفوگران، بنیانگذار خودکار بیک در ایران: انتشارات جهان دانش دست به کار بزرگی زده است و با حمایت علمی مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه تهران یک مجموعه یکصد جلدی در مورد کارآفرینان بزرگ ایرانی منتشر کرده است.

حسن رفوگران

دهه شصت اگر خودکاری بی‌کیفیتی را که از سرناچاری گاه در مدارش توزیع می‌شد، درز بگیریم، خودکار مترادف با بیک بود. الان البته کمتر پیش می‌آید با خودکار بیک بنویسیم، اما چه کسی است که این برند را فراموش کرده باشد.

اما خودکار بیک در چه زمانی و تحت چه شرایطی به ایران آمد؟ راهبردهای بازاریابی این شرکت چگونه بود؟ آیا مسیر برای این برند در ایران هموار بود؟

اینها اسراری هستند که شما با مطالعه یک کتاب کوچک 117 صفحه‌ای به آنها خواهید رسید!

7- جاده کمربندی: این رمان را هانری بُشو نوشته است و انتشارات نگاه در 343 صفحه با ترجمه محمدجواد فیروزی منتشر کرده است.

هانری بشو در «جاده کمربندی» سه داستان را درهم آمیخته است. ابتدا داستانی که در زمان حال جاری است و در آن راوی، هر روز برای عیادت پاول، عروس بیمارش به بیمارستان می رود. احتمال درگذشت عروسش سبب می‌شود تا سیلی از خاطرات دور و دراز در ذهن او تداعی شود. این اتفاق، خاطره استفان، دوست روزگار جوانی‌اش را در او زنده می کند.

جاده کمربندی

داستان سوم، سرگذشت شادو، افسر آلمانی نفوذناپذیری است که راوی پس از جنگ جهانی دوم در زندان با او آشنا می شود. او کسی است که کلید مرگ مرموز استفان را در دست دارد.

هانری بشو نویسنده‌ای است که داستان‌هایش را با روانکاوی پیش می‌برد. در کتاب‌های او و به ویژه در این رمان، مقوله روانکاوی با داستان عجین شده است و خواننده می‌تواند به عمق احساسات و چرایی و چگونگی رفتارها و واکنش‌های افراد درون داستان پی ببرد.

نویسنده این رمان را در سن 95 سالگی نوشته و در آن موضوع امیدواری را مطرح کرده است.

8- ویلون‌سل نواز سارایوو: در این رمان، استیون گالووی، نویسنده کانادایی، چهار نفر را که می‌کوشند در سارایووی جنگ‌زده زنده بمانند، به تصویر می‌کشد.

پس از اینکه 22 نفر که در صف نان ایستاده‌اند، در اثر اصابت خمپاره کشته می‌شوند، ویلون‌سل نوازی در همان محل به مدت 22 روز برنامه اجرا می‌کند. تک‌تیرانداز زن جوانی به نام تیر، سربازان دشمن را دستچین می‌کند و هدف قرار می‌دهد. کنان به سفری خطرناک در شهر دست می‌زند تا برای خانواده‌اش آب بیاورد. دراگان که همسر و پسرش را در آغاز جنگ از شهر بیرون فرستاده، در نانوایی کار می‌کند و نان را با سرپناهی تخت می‌زند.

ویلون‌سل نواز سارایوو

تیر، ‌مأمور حفاظت از ویلون‌سل نواز می‌شود اما وقتی به او دستور می‌دهند گونه‌ای متفاوت از قتل را مرتکب شود، باید تصمیم بگیرد که کیست و چرا می‌شکد؟

دراگان می‌اندیشد می‌تواند با منزوی ماندن از خود محافظت کند ولی هنگامی که به دوست همسرش برمی‌خورد که می‌خواهد از خیابان رد شود و هدف تک‌تیراندازی قرار می‌گیرد، اوضاع عوض می‌شود. ترش از مرگ و همسایه‌ای بدخلق کابوس‌های کنان است.

کتاب بر اساس داستان رخدادی واقعی در سال 1992 نوشته شده است.

کتاب نشر نیکا، این کتاب را با ترجمه بابک مظلومی در 247 صفحه منتشر کرده است.

9- پیانوی خودنواز: این کتاب نوشته کورت ونه‌گات است، خود ونه‌گات این کتاب را یکی از پنج اثر برتر خود می‌داد، این رمان داستان غلبه ماشین‌ها بر انسان‌ها در آینده‌ای نه‌چندان دور است. ماشین‌ها کار انسان‌ها را می‌دزدند و انسان‌های بیکار واخورده گوشه ‌نشین می‌شوند.

پیانوی خودنواز

در نهایت، انسان‌های سرخورده از ماشین و سیستم در پی انقلابی صنعتی علیه ماشین‌ها برمی‌آیند. داستان روایتی جذاب از زندگی «پل پروتز» و زندگی خانوادگی اوست که به مرور در رشد این انقلاب تأثیر می‌گذارد.

«پیانوی خودنواز» به تازگی در 432 صفحه از سوی انتشارات سبزان با ترجمه زهرا طرواتی منتشر شده است.

10- برای سخنرانی نیامده‌ام: این کتاب مجموعه‌ای از سخنرانی‌های گابریل گارسیا مارکز است، که بین سال‌های 1944 تا 2007 ایراد شده‌اند.

برای سخنرانی نیامده‌ام

سخنرانی‌های مارکز سبک بسیار جالبی دارند، مختصر و مفید و آموزنده به سبک سخنرانی‌های TED.

این کتاب را نشر ثالث در 145 صفحه با ترجمه بهمن فرزانه منتشر کرده است.


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

یادآوری داستان تصویر تولیدشده زنی که در اینترنت وحشت آفرید و تفسیر کنونی آن ماجرا در عصر انفجار…

او در جایی بیرون است و در جهان موازی احتمالا به کمین شما نشسته. تنها کاری که باید انجام دهید تا او را به وجود بیاورید این است که دستور درست را در یک تولید‌کننده تصویر هوش مصنوعی تایپ کنید!مانند یک طلسم دیجیتالی، کلمات شما مانند یک «ورد…

سلبریتی‌ها از کودکی تا پیری در این ویدئوهای جالب – از ویل اسمیت تا کیانو ریوز

چطور می‌شود که ما پیر می‌شویم. این تغییر بسیار تدریجی رخ می‌دهد، اما قطعی است. با کارهایی می‌شود کندش کرد اما مسلما نمی‌توان به کی جلوی آن را گرفت.پیری یک فرآیند زیستی پیچیده است که در موجودات زنده از جمله انسان اتفاق می‌افتد. در حالی…

عکس‌های جالبی که مردم را در «گوگل مپ» به راستی شگفت‌زده کرده است!

گوگل مپ راه خوبی است برای آشنایی با شهرهای نام‌آشنا و یا دورافتاده‌ترین نقاط جهان. اما هر از چند گاهی در گوگل مپ، عکس‌هایی پیدا می‌شود که توجیه‌شان دشوار است یا بسیار خنده‌دار و جالب هستند.این پست مجموعه‌ای است از این عکس‌ها:دورهمی…

و باز هم قسمت دیگری از عکس‌های کمتر دیده شده تاریخی – گالری عکس

این عکس‌هایی که تحت عنوان عکس‌های کمتردیده شده درج میشوند، باز هم عکس‌های خوش‌شانس تاریخی هستند. لابد صدها برابر آنها عکس وجود دارد که اصلا فیلم آنها برای همیشه گم شده و خراب شده یا در آرشیو مجلات و روزنامه‌ها با تصور بی کیفیت بودن یا در…

تراژدی ایگناتس زملوایس: پزشکی که پیشگام شستن دست ها بود

نزدیک به ۱۵۰ سال از اقدامات پیشگامانه لوئی پاستور و رابرت کخ می‌گذرد که به پایه‌گذاری نظریه میکروب بیماری کمک کرده است. با این حال، متقاعد کردن ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی برای جدی گرفتن شستن دست‌ها هنوز یک چالش است. مراکز کنترل و…

آینه‌ها در فیلم‌ها: فیلمسازها چگونه دوربین‌ها را موقع فیلمبرداری از آینه‌ها ناپدید می‌کنند؟!

هنگام تماشای فیلم، برخی از بینندگان دوست دارند به دنبال خطا‌هایی باشند، مانند یافتن شواهدی از دوربین‌ها و پرسنل ضبط فیلم یا بوم صدابرداری مشخص در یک صحنه و امثال آن. یکی از موقعیت‌های دشوار برای فیلمسازهای، زمانی است که یک صحنه شامل آینه‌ها…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / نهال بادام / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /سپتیک تانک /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /خرید میز تحریر /بهترین جراح بینی در تهران / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / دوره های زیبایی برای مامایی / آموزش مزوتراپی، PRP و PRF / خرید نهال گردو / کاشت مو / مجتمع فنی تهران /دندانپزشکی شبانه روزی /قیمت روکش دندان /Hannover messe 2024 /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /محصولات بهداشتی ایرانی / درمان طب / قرص لاغری فایر / لیست قیمت تجهیزات پزشکی / دانلود آهنگ / سریال ایرانی کول دانلود / دانلود فیلم دوبله فارسی /داروخانه اینترنتی آرتان /جارو استخری /میکروبلیدینگ / اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /شیشه اتومبیل /لیزر فوتونا /داروخانه تینا /خدمات فیزیوتراپی /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /توانی نو /چاپ فلش / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد / ایمپلنت دندان /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /تولید محتوا /دانلود نرم افزار /
15 نظرات
 1. mehdivk می گوید

  چند وقت پیش همشهری جوان در یکی از شماره های خودش و در بخش “جوان ایرانی” ش با نویسندگان سری کتاب های کارآفرینی که یک زوج جوان ایرانی هستند پرداخته .

 2. Wahid می گوید

  سلام دکتر خسته نباشی
  از کتاب شطرنج باز و کارآفرینی به شیوه حسن رفوگران، بنیانگذار خودکار بیک در ایران خیلی خوشم اومد و توی لیست انتظار کتابهام نوشتمشون.
  لطفاً پست معرفی کتاب بیشتر بذار.
  ممنون.

 3. مهدي جان می گوید

  سلام
  پزشک جان،تشکر

 4. توحید می گوید

  من کتاب عطش مبارزه(یا مبارزات گرسنگی یا The Hunger Games) رو پیشنهاد میکنم. من انگلیسی این کتاب رو عید امسال خوندم و این سگانه جزو بهترین داستانهایی بود که تا حالا خوندم. همینطور فیلم کتاب اول از این سری تازه به صورت فیلم در اومده.
  در صورتی که از کتاب های جرج اورول مثل مزرعه حیوانات و 1984 خوشتون اومده باشه این کتاب هم برای شما جالب خواهد بود.
  نقدی کتاب مبارزات گرسنگی هم ممکنه براتون جالب باشه.

 5. علی می گوید

  سلام دکتر جان. ممنون بابت نگاهت به کتاب و کتاب خوانی. ولی اگر قیمت این کتاب ها رو هم بزنی خیلی بهتره، با این اوضاع گرونی کتاب، فکر می کنم قیمت کتاب هم (متأسفانه) یکی از عوامل تأثیرگذار در خرید کتاب شده.
  من هم “شطرنج باز”، “غرامت مضاعف” (که البته به شدت توصیه می شه فیلمش رو هم به کارگردانی “بیلی وایلدر” بزرگ ببینید) و “پیانوی خودنواز” (و همه کارهای ونه گات) رو توصیه می کنم.
  از اشتفان سوایگ هم چند داستان کوتاه فوق العاده در کتاب “مجموعه نامرئی” در انتشارات ماهی چاپ شده. “مجموعه نامرئی” مجموعه داستان های کوتاهی از نویسندگان آلمانی زبان با ترجمه فوق العاده “علی اصغر حداد”ه

 6. ahmad می گوید

  کتاب های املی نوتومب هم خوب است.

 7. saman می گوید

  بازم از این کتاب های کارآفرینی معرفی کنید
  خیلی عالیه

 8. محمد می گوید

  از لیست فقط درمان شوپنهاور رو خوندم که خیلی خوب بود
  فک کنم حسن رفوگران ورشکسته شده
  دکتر غیر از معرفی کتاب لطفا پست ادبی بذارید در مورد نویسنده ها و جایزه ها و …
  ==
  غلط تایپی
  دکتر یالوم با توجه به آرای او که بعدها سنگ پنای(بنا) مفاهیمی اساسی

 9. ebi می گوید

  مرسی دکترجان .حتمن چندتایی از این کتابها رو میزارم تو لیست خریدم.مثلن خورده خاطرات و پیانوی خودنواز.
  درضمن من هم کتاب غرامت مزاعف رو خوندم هم فیلمش رو دیدم محشره .دکتر جون فیلم رو میتونی با کیفیت خوب ازاینجا بگیری.
  http://www.01-top250.in/1390/08/03/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%BA%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D9%85%D8%B6%D8%A7%D8%B9%D9%81-double-indemnity-1944-720p/

 10. دکتر کتابفروش می گوید

  سلام دکتر عزیز!
  از نوع کتابها معلوم هست که اونها رو با وسواس خاصی از بین چندین کتاب دیگه انتخاب کردید!
  در مورد بهمن فرزانه یک نکته هست و اون هم این که گویا قرار هست ترجمه ایشون از صدسال تنهایی مارکز یکبار دیه و به‌طور رسمی چاپ بشه اما از کدوم نشر رو نمیدونم!

 11. احمد می گوید

  ممنون دکتر جان.
  فعلا که فصل امتحاناته و نمیشه کتاب خوند.ایشالله تابستون خرده خاطرات رو می خونم.

 12. Alirezabw می گوید

  سلام به خدمت شما علیرضا جان ( دکتر نمیگم چون تکراریه و خشک ) !
  فعلا قصد کردم کتاب ویلون‌سل نواز سارایوو رو تهیه کنم و بخونم ! برام جالبه بدونم آخر تفکرش چی میشه !
  ممنون از لطفتون ! به شدت به دنبال یه کتاب زیبا برای خوندن بودم ! فهمیدم چی بخونم !
  لطفا کتاب های بیشتری معرفی کنید ! تشکر !

 13. محمد می گوید

  منم یه کتاب مهرفی میکنم. البته برای آیپد هست و اینتراکتیو، همشم عکس و فیلمه
  حدود ۴۵۰ مگه اما به دانلودش میارزه:

  http://itunes.apple.com/us/book/year-in-focus/id529522216?mt=11

 14. Alirezabw می گوید

  سلام! من کتاب ولیون سل نواز سارایوو رو خریدم! با قیمت 8000 تومان !
  واقعا علاقه دارم هر چه زود تر خونمش ! بخاطر همون پرسش چرای تک تیر انداز! چند صفحه رو خوندم! کتاب زیبایی هست !
  ممنون !
  هدف بعدی : شطرنج و پیانوی خود نواز !

 15. رها می گوید

  سلام و ممنون بخاطر معرفی کتاب.
  کتابهای دکتر یالوم رو بخاطر نثر روانش دوست دارم.مطالب عمیق روان شناسی و روانکاوی رو با مهارت در قالب داستان های جذاب به خواننده یاد میده.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

••4 5