سایتی جذاب برای همه!

سایت nobleprize.org را بر حسب تصادف وقتی در اینترنت به دنبال پیدا کردن یک فایل صوتی از گابریل گارسیا مارکز بودم پیدا کردم.همانطور که از نام این سایت پیداست، این سایت به معرفی برندگان جایزه نوبل در رشته‌های مختلف می‌پردازد، یعنی در ادبیات، فیزیک ، پزشکی،اقتصاد، شیمی و صلح.

برندگان جایزه نوبل ادبیات: در این قسمت می توانید نام همه این افراد همراه بیوگرافی و سخنرانیشان هنگام دریافت جایزه را ببینید. در موارد زیادی علاوه بر متن نوشتاری خطابه این افراد،فایل صوتی سخنرانی هم روی سایت قرار داده شده ، بنابراین اگر مشتاق شنیدن صدای مارکز، اکتاویو پاز، کامو، تونی موریسون و سایر نویسندگان هستید، فرصت را ار دست ندهید.سخنرانی مارکز را با عنوان تنهایی آمریکای لاتین خواندم،چقدر زیبا نوشته بود.

سایتnoble prize در هر قسمت،یک بخش آموزشی هم دارد.برای مثال بخش آموزشی ادبیات این سایت حاوی فلشهای زیبایی است که به کمک آنها می‌توانید، دانش ادبی خودتان را تست کنید.

بخش پزشکی: مثل سایر قسمتهای سایت اسامی و بیوگرافی برندگان جایزه نوبل پزشکی را می‌توانید، در آن پیدا کنید. بخش آموزش پزشکی هم فوق‌العاده برایم جالب بود و حاوی فلشهای جالبی است که در قالب یک سری بازی سعی دارند، مطالب خوبی درباره پزشکی و تاریخ آن به شما بیاموزند.من که تا به حال فلش بازی با محتوای پزشکی ندیده بودم!۱۶ بازی فلش پزشکی در این قسمت قرار دارد که من فعلا فلش MRI آن را تست کرده‌ام.

سایر قسمتهای سایت یعنی بخشهای فیزیک و شیمی و صلح هم بخشهای آموزشی جذابی برای علاقمندان دارند.


 
2 نظرات
  1. masoud می گوید

    سلام…به نظرتون این جالب نیست که من و شما فیلم سینما پارادیسو را اتفاقی برای اولین بار در یک روز دیدیم؟؟؟

  2. peyman می گوید

    salam
    man maghlee dar morede payamad hay ozviat iran dar sazeman tejarate jahani neveshteam va mikhaham an ra dar noble prize festival sherkat daham amma hich etelaati ta konoon bedast nayavardeam lotfan agar momken hast dar in mored yani nahveye sherkat dar noble be man etelaati bedahid .motshakeram

نظرات بسته شده است.