سالگرد تولد وبلاگ فارسی

اول:سالگرد تولد وبلاگ فارسی مبارک.خودمانیم چقدر بحث و مناقشه در مورد همین تولد شده است.اول که به میمنت و مبارکی بعضی دوستان وبلاگهای خودشان را بستند که شاید تاثیرگذارترین آنها خبرچین بود.بعد یک دعوای مختصر بر سر اینکه ولادت وبلاگستان را چه زمانی بگیرند، کردند.یکی از دوستان هم که معترض شده بود که چرا از لفظ وبلاگستان”پارسی” استفاده شده و چرا از وبلاگستان”ایرانی” استفاده نشده.یکسری دوستان هم که من برایشان احترام قائل بوده و هستم، یک دعوای مفصل در وبلاگی که به منظور تولد وبلاگستان ساخته شده بود، کردند.همه اینها را داشته باشید و اختلاف همیشگی وبلاگرهاو چند دستگی آنها که البته فراتر از یک اختلاف سلیقه است و همچنین تنزل محتوایی وبلاگستان را به آنها اضافه کنید.
دوم:این روزها پینگ نابجای وبلاگها هم برای خودش دردسری شده.دیروز بیشتر از نصف وبلاگهایی که در بلاگرول من بودند، با وجود اینکه آپدیت نشده بودند، مشمول پینگ قرار گرفته بودند.شاید بعضیها فکر می‌کنند با پینگ سایتها و وبلاگها وقتی خودشان مطلب تازه‌ای را در آن وبلاگ می‌بینند، در شرایطی که بلاگرولینگ هنوز در بعضی آی‌اس‌پی ها فیلتر است، لطفی در حق نویسنده وبلاگ می‌کنند.شاید هم برخیها می‌خواهند نویسنده وبلاگی را که با آن دشمنی خانوادگی! دارند، مبدل به چوپان دروغگو گنند.
راستی در پستهای بعضی دوستان دیده‌ام که می‌خواهند ویزیتورهایی که فیلتر نیستند،وبلاگشان را پینگ کنند، باید بگویم با هر فیلترشکنی به سادگی می‌شود،پینگ کرد. فیلترشکن هم که کم نیست!
سوم: امروز قرار است فیلم ساعتها در برنامه ۱۰۰ فیلم پخش شود، کاش پخش نمی‌شد.


 

نظرات بسته شده است.