محاربه

6

اول : الیوم ، “کپی‌پیست” مطالب این وبلاگ در دیگر سایت‌ها و وبلاگ‌ها بای نحو کان در حکم محاربه با اینجانب و نقض آشکار قانون کپی‌رایت خواهد بود و اینجانب در سر پل صراط از شرمندگی آن دوستان نادیده درخواهم آمد.

تبصره ۱ : کپی‌ی‍یست مطالب این وبلاگ در رسانه‌های کاغذی با ذکر منبع و لینکانده شدن پست‌های این وبلاگ از سوی وبلاگ‌نویسان محترم ، با ذکر منبع مستحب می‌باشد.

تبصره ۲ : اگر حرفی برای نوشتن ندارید ، مگر مجبورید ، وبلاگ هوا کنید.

بیماران هیستریک : درصد قابل توجهی از بیماران را بیماران هیستریک تشکیل می‌دهند. البته در مورد ترمینولوژی درست و تقسیم بندی بیمارانی که از لحاظ ارگانیک بدون مشکل هستند ، نوشته‌ای دارم که در فرصت مناسب در اینجا خواهم گذاشت. روزی نیست که خانمی شوهر بخت‌برگشته‌اش را هراسان و مضطرب راهی بخش‌های اورژانس و مطب‌ها نکند. متأسفانه این روزها آقایان هم پایشان به این وادی باز شده است.

همواره از برچسب‌گذاری زودهنگام روی بیمارانی که احتمال هیستریک بودنشان می‌رود ترس و واهمه دارم و سعی می‌کنم تا بررسی معاینه بدنی نکرده‌ام ، فرض را بر بدترین حالت بالینی بگذارم.

یکی دو هفته پیش پدر و پسری به بخش اورژانس آمدند ، ناخواسته فکر کردم این پدر است که بیمار است. که پدر گفت : ” نه ، آقای دکتر ، پسرم مریضه ، تو را خدا زودتر ببینینش”

برگشتم طرف پسر و گفتم :”خوب ، ناراحتی شما چیه؟”

گفت :” من خوبم ، پدرم ناراحتی قلبی داره ، اونو ببینین ، من خوبم.”

جل‌الخالق ، کدام را باید می‌دیدم ، فکر کردم حتما پسر بیمار شده و به سبب ناراحتی زمینه‌ای قلبی پدر ، پسر فداکار نگران پدر شده.

ادامه این مطلب

پس گفتم :”هر دوتاتان بخوابید ، نگران نباشید ، هر دو را می‌بینم.”

آمدم علایم حیاتی پدر را چک کنم که صدایش بالا رفت و گفت :”نه آقای دکتر ، الکتریک قلب پسرم مشکل داره ، تو را خدا اون را اول ببینین.”

دیگر داشتم مشکوک می‌شدم ، گفتم :”اول تو را می‌بینم ، آرام باش”

همه چیز خوب بود ، گفتم یک EKG (نوار قلب) هم از پدر بگیرند. مشکلی نداشت. پسر را هم دیدم ، قدبلند و خوش‌بنیه به نظر می‌رسید. معاینات پسر هم مشکلی نداشت. از پسر پرسیدم : “بالاخره تو مشکلی داری یا نه؟”

پدر میان حرفم گفت : “بله ، آقای دکتر ، چرا نداره ، این هم پروندش”

پرونده بسیار مرتبی بود ، من که تا به حال ندیده بودم بیماری چنین پرونده مرتب و منتظمی داشته باشد ، آزمایشان و کلیه اقدامات مرتب و به ترتیب تاریخ با سلیقه خوبی در پرونده گذاشته شده بود. انواع آزمایشات سرولوژی و ایمونولوژیک و هورمونی ، EKG ، تست ورزش ، تست تالیوم ، هولتر ، اسپیرومتری و…همه نرمال بودند.

تنها داروی بیمار پروپرانولول ۱۰ بود و بس. پسر گفت که شب وقتی که خوابیده بود صدای باز کردن کاف فشارسنج پدر را شنیده و حالش بهم خورده ، چون فکر کرده فشار خون پدر بالا رفته و پدر گفته فشار خونش خوب بوده و وقتی دیده ، پسر نگران وارد اتاقش شده ، دچار اضطراب شده.

ردور : کشیک قبلیم یک مورد ردور گردن تیپیک دیدم ، یک پسر دو سه ساله بود ، که دو روزی ظاهرا از بیماریش می‌گذشت و والدینش فکر می‌کردند ، گردنش به واسطه خوابیدن جلوی کولر خشک شده. بیمار را فرستادم بخش تا از لحاظ مننژیت بررسی شود. تا به حال چنین ردوری را ندیده بودم.

مصاحبه : خواندن مصاحبه دکتر رضوی ، سوژه‌های زیادی برای روزنوشت‌های بعدی به من داد. از جایگاه وبلاگ‌نویسی در غرب گرفته تا نحوه مدیریت و کارکرد شرکت‌های موفق غربی.


 
6 نظرات
 1. یارو می گوید

  [جناب آقای دکتر مجیدی دامت افاضاته
  سلم علیکم
  با توجه به فتاوی اخیر آن بزرگوار درخصوص کپی -پیست متمنی ست برای خوانندگان مشخص فرمائید که :
  عمل مذکوراگر با ذکر ماخذ ودرج دنبالک مطلب مورد فعل باشد نیز شامل همان فتواست یاخیر (فی المثل کراهت دارد؟یا بالذاته آن نیز جزو افعال قبیحه ی مورد اشاره است)
  پاسخ شما موجب رفع ابهام و امتنان این حقیر می باشد
  زیاده جسارت است
  فدوی

 2. reza می گوید

  فکر کنم از کیسهای جالب فولی ادو بودن :)))))

 3. Anar می گوید

  بالاخره پدر و پسر چشون بود؟

 4. alboorz می گوید

  اگر اشتباه نکرده باشم اکثر مطالب وبلاگ شما هم کپی ، ترجمه یا خلاصه شده از دیگر سایت ها و وبلاگ های داخلی و خارجی است .تغییر انشا و دوسه کلمه اول و اخر مطلب گذاشتن هیچ حق انحصاری را برای صاحب وبلاگ بوجود نمی آورد.
  انتقادی هم از این بابت نه بشماو نه به اکثر وبلاگ نویسها که اینگونه اند نیست .
  صحبت کردن از قانون “کپی‌پیست” وانحصارقائل شدن، به اثر و تصویر خبری برای اولین و یا چندمین کپی کننده و ترجمه کننده آن حتی اگر به شوخی و طنز هم مطرح شود حرفیست غیر منطقی . اگر اینطوری باشد باید« هر آنچه هست گیرند!»
  موفق باشید .

 5. سيدتقي می گوید

  کامنت هوا کردن چی؟

 6. عليرضا می گوید

  شما اینترنی؟رزیدنتی؟ یا نکنه دکتر کامل شدی؟توو کدوم بیمارستان کار می کنی؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.