دنیای خاکستری

8

اول : راستش که از حال و احوال این “سلبریتی‌ها” چندان بی‌اطلاع نیستیم و مثلا می دانم بریتنی اسپرز کی زایمان کرده و یا آنجلینا جولی عکس نوزادش را چند دلار به مجله people فروخته ، ولی چیزی در مورد الکلی بودن مل گیبسون نشنیده بودم ، لاید اگر هم بوده ، گندش را در نمی‌آورده ، ولی وقتی در حین مرور مختصر اخبار پزشکی در خبرخوان پزشکیم ، پشت سر هم اخباری در مورد الکلی بودن مل گیبسون بخوانی و ناگهان همه از الکلی بودن وی ابراز نگرانی بکنند ، یک جورهایی مشکوک می‌شوم. تازه حس ششم بو کردن توطئه‌ام حسابی قوی است. خود مل گیبسون هم چندان با تئوری توطئه conspiracy theory بیگانه نیست ، ناسلامتی فیلمی به اتفاق خانم جولیا رابرتز در این زمینه بازی کرده است.

پس وقتی ببینی که لوس آنجلس تایمز اظهارات اخیر مل گیبسون را بررسی کند واز رفتارشناسان و روانپزشکان نظرخواهی کند که آیا الکل می‌توانسته عامل گفته‌های ظاهرا ضدیهودانه گیبسون باشد ، حس ششمت بدجور احساس قلقلک می‌کند! “سطح الکل مجاز در آمریکا ۰.۰۸ درصد است ، مل گیبسون سطح خونی الکل همواره بالاتر از ۰.۱۲ درصد دارد.” اینها مگر اطلاعات خصوصی پرونده پزشکی نیستند؟

باز وقتی مثل یک بچه خوب داری فقط اخبار پزشکی را می‌خوانی ، مقاله دیگری را می‌بینی با عنوان اینکه آیا مل گیبسون می‌تواند به طور سرپایی و بدون بستری در یک مرکز ترک اعتیاد ، ترک اعتیاد کند.

دوم : ” امینه سه ساله نمی‌تواند صدای بمبها و گلوله‌ها را در بغداد بشنود. دختر عراقی از زمان تولد ناشنوا است. خانواده فقیرش نمی‌توانند از عهده مخارج سنگین عمل های جراحی که می‌تواند شنوایی را به وی برگرداند ، برآیند. امینه تا به حال زندگی غم‌انگیزی داشته است. با کمک ارتش آمریکا در عراق و بنیاد خیریه بین‌المللی کودکان ، امینه در ۳۰ جولای به برای عمل جراحی به آمریکا پرواز کرد.”

فاکس نیوز

عکسی از این کودک هم در سایت فاکس نیوز قرار داده شده:

کدام یکی را باور کنیم؟ عکس امینه یا محمد عدمان را؟:

سوم : “متخصصان شک دارند که استرس باعث خونریزی گوارشی کاسترو شده باشد” میامی هرالد

نخیر ، نمی‌گذارند ، اخبار پزشکی را بخوانم. چرا با خواندن این مقاله این حس به من آقا شد که متخصصان محترم برخلاف همیشه ، آرزوی بدخیم بودن عارضه را آرزو دارند!

نه! ، خانم یا آقا کامنت نگذار که این بازیگر را دوست دارم یا اینکه نه این بازیگر بی‌شخصیت است ، ننویس که فلانی‌ها چندان بد هم نیستند یا اینکه پزشکانشان هم در توطئه دخیلند ، ننویس که طرف مظهر مبارزات ضد امپریالیستی بوده و یا اینکه پس چطور ۴۶ سال قدرت را در دست داشته!

دنیا خاکستری است ، فقط درصدش برای هر فرد و در برهه‌های زمانی مختلف فرق می‌کند ، خوب ، بد ، حقیقت و این واژه‌های مطلق دیگر چندان چیزهای ملموسی نیستند ، دیگر وقتی کسی از من می‌پرسد ، نظرت راجع به فلانی چیست ، ناچارم مثل آن مربی وطنی درصد عجیب و غریب ارائه کنم یا مثل برنامه‌های ویرایش عکس عمل کنم و با خودم فکر کنم نشانگر نوار لغزان را در ذهنم برای تعیین hue ، saturation و lightness چقدر به چپ و راست ببرم. راستی فیلم “تصادف” را دیده‌اید؟

 
8 نظرات
 1. مژگانبانو می گوید

  عجب فیلمی بود Crash . حظ کردم. تقابل نژادهای مختلف از ایرانی گرفته تا سیاه در آمریکا و از طرفی لب کلام فیلم که حتی به تصادف ماشینها جور دیگری نگاه می کند… یکی از بهترین فیلم هایی بود که این اواخر دیدم به همراه Mystic River… اما در باب این کودکان…… مانده ام چه بگویم به والله.

 2. لرد شارلون می گوید

  در مورد امینه احتمالاً ارتش آمریکا حیف َش آمده صدای دل‏نشین تجهیزات‏اش را نشنود!

 3. bingala می گوید

  hame mimiran, vali bazia margeshun o tuye telvision mibinim. The Patient was D.C

 4. سبا می گوید

  اول:خب همون طور که می دونید تووی خارج از ایران بخصوص امریکا آدمایی که معروف میشن و به یه شهرتی می رسن دیگه مرز آنچنان خصوصی ای در زندگیشان نمی مونه!خودشونم با این قضیه کمابیش کنار اومدن…و این که درصد الکل خون گیبسون اطلاعات خصوصی پرونده پزشکی اش دیگه محسوب نمی شه!//
  دوم:باور کردن دومی این روزها برایم اسان تر است…یعنی باورپذیرتر است….
  سوم:دنیا واقعن خاکستریست…تصادف آینه ی روزگار ماست…

 5. لبخند رياضي می گوید

  ولله خوب زدی تو خال. منم دیدم. چرا مشترکا همچین حسی به وجود اومد؟

 6. ميلادِ اكبرنژاد می گوید

  ناگهان چه‌قدر دل‌ام گرفت از این یادداشت‌اتون. کاش همه‌یِ پزشکانِ این مملکت می‌تونستند این‌قدر خراب ام کنند از فرطِ نگارش و شعر و عاطفه. به نوشته‌تون لینک می دم
  یا علی!

 7. نگارنده می گوید

  در مورد مطلب قبلی:مصاحبه با خانم ترانه رضوی….واقعا جالب بود

 8. حسن می گوید

  سلام
  با تشکر از وبلاگ محشر شما که بدون خست دانسته های جدید خود را در اختیار ما می گذاری!
  می خواستم درباره “کرک شیشه و کریستال”توضیحاتی درباره آن و عوارضش ذکر کنید و لینکهای مفیدی معرفی نمایید.
  با تشکر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.