آقای کتاب، نقاشی seamless و سؤال

به نقاشی‌هایی که از تکرار یک چیز ، طرح دیگری پدید می‌آید ، اصطلاحا نقاشی seamless یا یکپارچه گفته می‌شود. البته من هیچ دانشی در زمینه گرافیک ندارم. اگر کسی اطلاعات بیشتری دارد کامنت بگذارد. مجموعه جالبی از این نقاشی‌ها را در اینجا ببینید.

الان که داشتم این مطلب را می‌نوشتم یادم آمد که پوستر فیلم  lord of war نیکلاس کیج هم در این طبقه‌بندی قرار می‌گیرد ، از این پوستر هم خیلی خوشم آمده بود. برایم جالب است بدانم این پوستر با چه نرم افزاری درست شده ، چون به نظر نمی‌رسد دستی کشیده شده باشد. نکند کار ، کار همین فتوشاپ خودمان باشد.
احتمالا همین طور هم هست.

و وقتی داشتم دنبال پوستر نیکلاس کیج در گوگل می‌گشتم ، دیدم نقاشی مشابهی برای بوش درست کرده‌اند:

   
5 نظرات
 1. Arsham می گوید

  واقعا ازتون تشکر میکنم بابت این موضوع
  همیشه دنبال اسم این سبک میگشتم و الان واقعا خوشحالم که این موضوع رو بهم یاد دادید
  چون خودم نقاشی Psychedelic میکشم واقعا با این سبک حال میکنم
  مرسی دکتر جان واقعا ازتون ممنونم

 2. Arsham می گوید

  من یه اشتباهی که کردم ایمیلم رو جای جیمیل یاهوو تایپ کردم .

 3. M می گوید

  سلام
  زاویه دیدتان نسبت به محیط خیلی باز است به مسائلی توجه می کنید که شاید ما خیلی ساده از کنارشان بگذریم ازاین دست عکسها داشتم .آدرسش را می نویسم.
  http://i11.tinypic.com/34xhnjp.jpg

 4. Jumper می گوید

  فتوشاپ یک Brush خاص دارد که به صورت کاتوره‌ای اشکال متفاوت رو روی یک بک گراند میکشه. ممکنه این کار همون باشه. البته با یکم دستکاری بیشتر و البته به طور خاص با شکل فشنگ.

 5. ANARAM می گوید

  درست برخلاف ما ایرانی ها که سعی می کنیم هر کاری رو با کامپیوتر سر هم بیاریم… نقاشان و گرافیست های اروپایی و آمریکایی بهترین و پر کارترین پوستر هاشون رو با دست می کشن…و البته در نهایت توی یکی از ابزارهای کامپیوتری رنگ و چاپ نهاییش رو کنترل میکنن…درست مثل همین پوستر مورد بحث شما

نظرات بسته شده است.