فناوری تازه شرکت ادوبی، اثر لرزش دست عکاس را کم می‌کند

7

شرکت ادوبی، فناوری‌ جالب و کاربردی را تکمیل کرده که با آن می‌شود تا حدودی عکس‌های محوی را که در آنها در نتیجه تکان دست عکاس، همه چیز تیره و تار به نظر می‌رسد، تا حدی بازسازی و شفاف کرد.

برای تبلیغ این فناوری دانشمند ارشد شرکت ادوب، آقای جو وانگ، در صفحه‌ای سعی کرده با گذاشتن عکس‌های قبل و بعد از ویرایش نظرها را به این فناوری جلب کند.

چه عکسی مشهورتر از عکس‌های روز حمله متفقین به سواحل نورماندی فرانسه یا همان اصطلاحا D Day؟! این عکس که به احتمال زیاد پیش از این هم آن را دیده‌اید، توسط رابرت کاپا گرفته شده است.

همان طور که می‌بینید، با ویرایش جزئیاتی را می‌شود دید که پیش از ویرایش قابل دیدن نبودند. البته ویرایش، نویز تصویر را در بعضی جاها بیشتر کرده است.

جالب است که این فناوری نوع لرزش دست عکاس را هم نمایش می‌دهد و شما می‌توانید ببینید لرزش دست در چه راستایی بود و در چه نقاطی عکاس بیشتر درنگ گرده است.

عکس‌های بیشتر را در اینجا ببینید.


   
7 نظرات
 1. n.j می گوید

  مطلبتون خیلی جالب بود، ولی ادوبی درسته نه ادوب.

 2. عرفان می گوید

  دکتر جان، فکر کنم تلفظ کلمه Adobe، ادوبی باشد.
  /əˈdoʊ.bi/

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   درسته. اون عادت تلفظی اشتباه منه از زمانی که نخستین بار برنامه ادوبی اکروبات ریدر را نصب کردم و اصلا از سرم نیفتاده!

 3. پویا می گوید

  شرکت ادوبی.

 4. نرم افزار حسابداری می گوید

  پردازش تصویر فکر کنم فیلتر میانگین

 5. رها می گوید

  سلام. اقای مجیدی من دستم خیلی لرزش داره معمولا عکس هام خراب میشن. این فن آوری در کدوم نرم افزار ارائه شده؟ خیلی برام مهمه لطفا جواب بدین. ممنون.

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   البته دوربین‌ها خودشون نرم‌افزارهای داخلی برای کاهش اثر لرزش دست دارن، در منبع مقاله می‌تونین در مورد نرم‌افزار بیشتر بخونین.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.