صفحه نمایش Super AMOLED با Super AMOLED Plus چه تفاوتی دارد؟

0

تازه‌ترین گوشی موبایل پیشرفته سامسونگ «گلکسی نکسوس» است که چند وقت پیش مشخصاتش از سوی این شرکت اعلام شد. این گوشی یک صفحه نمایش ۴.۶۵ اینچی دارد، دو هسته‌ای است و مجهز به نسخه چهارم اندروید است و دوربین پشتی‌اش پنج مگاپیکسلی است.

کسانی که در صدد هستند یک گوشی اندرویدی پیشرفته بخرند، گوشی‌های اندرویدی خوب این روزها را از جهات مختلف با هم مقایسه می‌کنند تا دریابند کدام یک به کارشان خواهد آمد.

یکی از شاخص‌های انتخاب کیفیت صفحه نمایش است، صفحه نمایش گلکسی نکسوس، از نوع HD Super AMOLED است، گوشی گلکسی اس II اما صفحه نمایش Super AMOLED Plus دارد. آیا این Plus آخر، اهمیت خاصی دارد؟!

کسانی که گلکسی اس I و II را داشته‌اند، می‌توانند به خوبی به شما بگویند که این Plus خیلی هم اهمیت دارد و باعث کیفیت کم‌نظیر و شاید بی‌نظیر صفحه نمایش در گلکسی اس II داشته باشت.

در فناوری پلاس، هر پیکسل، رأسا کار پرداش ساب‌پیکسل‌های قرمز و سبز و آبی خود را بر عهده می‌گیرد، در صورتی که در صفحه نمایش غیر پلاس، از سیستم ارزان‌تر PenTile استفاده می‌شود که در آن پیکسل‌ها وادار به اشتراک ساب‌پیکسل‌ها هم می‌شوند. در نتیجه در گوشی‌های غیر پلاس، چگالی ساب‌پیکسل‌ها کمتر است، تیز بودن تصاویر کمتر می‌شود و رنگ‌ها با دقت کمتری ترجمه می‌شوند.

شاید بهتر باشد به جای متن و توضیحات من به یک عکس توجه کنید تا همه چیز دستگیرتان شود:

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.