با ویکی‌استریم، از دیدن فعالیت‌هایی که در ویکی‌پدیا در حال جریان است، شگفت‌زده شوید!

شخصا کمتر روزی پیش می‌آید که چند صفحه ویکی‌پدیا را باز نکنم و از طریق این صفحات به اطلاعاتی در مورد چیزهایی که جستجو می‌کنم، دست نیابم.

ویکی‌پدیا همیشه چیزهایی برای شگفت‌زده کردن دارد، خیلی وقت‌ها به جای اینکه به imdb بروم تا در مورد یک فیلم یا سریال اطلاعاتی کسب کنم، ترجیح می‌دهم که به ویکی‌پدیا بروم، چون در قالب یک صفحه اطلاعات کاملی از نام کارگردان و بازیگران گرفته، تا داستان فیلم و میزان استقبال منتقدان و بینندگان از آن و احیانا تأثیر اجتماعی و حاشیه‌های فیلم، می‌توانم بخوانم.

به عنوان یک پزشک با اینکه به کتاب‌های مرجع پزشکی دسترسی دارم، اما همیشه در ویکی‌پدیا اطلاعات جالب تکمیلی در مورد یک بیماری و تاریخچه‌اش می‌توانم پیدا کنم که در هیچ کتاب مرجعی پیدا نمی‌شود.

همه ما می‌دانیم که ویکی‌پدیا کاربران، ویرایشگران و عاشقانی دارد که وقت خود را صرف تکمیل و اصلاح مطالب هر یک مدخل‌ها می‌کنند، ما از حجم زیاد فعالیت‌هایی که در ویکی‌پدیا انجام می‌شود، مطلع هستیم، اما امروز می‌خواهم سایت ویکی‌استریم را به شما معرفی کنم که می‌تواند به صورت زنده به شما نشان بدهد، چه فعالیت‌هایی در ویکی‌پدیا در حال انجام است.

با رفتن به این سایت از حجم فعالیت‌هایی در حال انجام در ویکی‌پدیا شگفت‌زده خواهید شد.

در ویکی‌استریم شما می‌توانید، فقط ویکی‌ یک زبان مثلا فارسی را انتخاب کنید تا ببینید چه چیزی در ویکی‌پدیای فارسی در حال رخ دادن است.

شما می‌توانید با کلیک بر روی هر مقاله، به مدخل هر مقاله بروید و ببینید نویسندگان و ویرایشگران در حال نوشتن چه چیزهایی هستند.

نظرات

 1. از طریق لینک شما به سایت مربوطه رفتم و طبق گفتۀ شما واقعا شگفت‌زده شدم. چقدر در ویکی‌پدیا همه چیز به سرعت در حال تغییر و تحول است.

 2. مرسی دکتر واقعا باید دست خالق این سایت بوسید

 3. البته اگه اون عدد ۳۰۰۰ رو از جلوی لینک بردارید صفحه جالبی هم دیده میشه!

 4. البته بعد نیست گاهی هم به جای اینکه همیشه مصرف کننده باشیم محتوا هم تولید کنیم،ویکی پدیای فارسی نیازمند کاربران بیشتری است،امیدوارم اقای دکتر در اینده یک درخواست کوچیک برای همکاری در ویکی پدیا فارسی بذارن

 5. کاملاً درسته من هم برای فهمیدن ماجرا و تعداد قسمت های یه انیمه یا مانگا ۹۰ درصد اول ویکی پدیا رو انتخاب میکنم و خیلی تعجب میکنم چون بعضی انیمه ها همیشه تعداد متغییری قسمت دارن اما این ویکی جون هیچ وقت عقب نیست.

 6. دکتر جان به نظر میاد این مطلب شما بوسیله سایت زیر دزدیده شده:

  https://bijarghom.info/b/http://www.pcwar.com/wikistream-shows-you-wikipedia-real-time-activity.html

 7. واقعا سایت مفیدیه. ولی قسمت فارسیش هنوز هم خیلی کم داره که از تنبلی خودمون ناشی میشه

 8. سلام مطلبتون بسیار جالب بود اگر مایلید با وبلاگ من تبادل لینک کنید.
  دکتر اسکار را دریاب کمتر از ۳ ماه مانده است.

 9. و البته چقدر در مورد بخش فارسی زبان این سایت مطالب کم !!!

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.