رپورتاژ: زورق، پرتال جامع سفر و رزرواسیون آنلاین هتل

4

آدم‌ها از لحاظ خوش‌سفر بودن و علاقه به سفر به چند گونه هستند، دسته‌ای از سختی‌های سفر نمی‌ترسند و ابایی از پول خرج کردن ندارند، اما دسته‌ای هستند که نگران کوچک‌ترین سختی‌ها و تغییر برنامه‌ه‌ای هستند که سفر برایشان در بر دارد و کلا میانه‌ای با سفر ندارند و بسیار محافظه‌کارند. اما دسته‌ای هم هستند دوست دارند با پرس و جوی فراوان چه از دوستان و آشنایان و چه در اینترنت، همه چیز را برنامه‌ریزی کنند و با کمترین هزینه، بیشتر لذت را از سفرشان ببرند. شاید این دسته سومین، منطقی‌ترین سیاست سفر را داشته باشند. اما در این مسیر، دشواری‌هایی وجود دارد، دشواری‌هایی مثل پیدا کردن هتل مناسب.

پیدا کردن هتلی خوب در محل سفر، یکی از کارهای نسبتا دشوار است، شما یا باید تجربه لازم را داشته باشید یا راهنماهایی خوب، وگرنه شاید با صرف هزینه نجومی، آسایش و رفاه و سرویسی معمولی یا حتی کمتر از یک هتل دریافت کنید. اما خب، همیشه این شانس با آدم همراه نیست و مثلا اگر مثل من وب‌گرد باشید و در سایتی عکس‌های زیبایی از محلی بیابید که کمتر مسافر ایرانی رهسپار آن می‌شود یا اگر مستندی ببینید و مفتون جلوه‌های طبیعت جایی بشوید که تا پیش از آن هیچ کدام از آشنایان شما به آنجا نرفته‌اند، چه باید بکنید؟

سراغ نداشتن هتلی مناسب در محل سفر، یک مجهول مهم است، مجهولی که در عصر فناوری ظاهرا باید پاسخی برای آن وجود داشته باشد.

در «یک پزشک» سرویس‌های اینترنتی زیادی معرفی کرده‌ام که اکثربت قریب به اتفای آنها فرنگی بوده‌اند، اما متأسفانه معرفی سرویس‌ها و خدمات ایرانی به صورت‌های گوناگون، هنوز در ذهن بخشی از ما تابو است، در صورتی که به نظر من معرفی استارت‌آپ‌های تجاری ایرانی و آنهایی که به شیوه‌ای زیرکانه قصد گسترش کسب و کار را دارند، چیزی است که باعث ارتقای اقتصاد آنلاین و کارآفرینی و حتی رشد وب فارسی می‌شود.

زورق، سرویسی است که امروز قصد معرفی آن را دارم، سرویسی که گرچه در این پست به صورت رپورتاژ-آگهی معرفی می‌شود، اما شخصا همیشه به سبب زاویه دید متفاوت و هوشمندی‌هایی که در این سرویس می‌دیدم، دوست داشتم پیشتر از این همه معرفی‌اش کنم.

زورق، پرتال جامع سفر و یک سرویس برای رزرو آنلاین هتل است.

زورق

با ورود به زورق، به سایتی برمی‌خوریم که از لحاظ طراحی و فناوری‌های به کار رفته، بسیار زییا و به‌روز طراحی شده است، اما فقط ظاهر این سایت نیست که چشم را می‌نوازد، سایت از نظر رابط کاربری و چینش قسمت‌ها هم بسیار ماهرانه طراحی شده است، به طوری که در یک نگاه شما درمی‌یابید که زورق چه کاری می‌کند و چگونه می‌توانید از خدمات از آن استفاده کنید.

پیش از هر چیز، به کار اصلی سایت، یعنی رزرو هتل می‌پردازم. باور کردنش دشوار است، اما با زروق می‌توانید در بیش از 95 هزار هتل دنیا، رزرواسیون انجام بدهید.

نه! نترسید! شما مجبور نیستید که یک فهرست بسیار طولانی از هتل‌ها را بخوانید و به دشواری انتخاب کنید، با استفاده از ابزار انتخاب هتل، شما به سرعت با انتخاب کشور و شهر مورد نظر، فهرستی از هتل‌هایی را که می‌توانید در آنها اتاق رزرو کنید، خواهید دید. بعد می‌توانید بسته به بودجه خود، هتل مورد نظر را برگزینید.

زورق

همه چیز به صورت آنلاین و به سرعت هر چه تمام‌تر قابل انجام است و اصلا نیازی نیست که شما با تلفن و یا حضوری برای تأیید رزرو خود را به زحمت بیندازید. حتی پرداخت هزینه‌ها را هم می‌توانید به صورت آنلاین انجام بدهید و جالب است که می‌توانید تنها پرداخت ریالی داشته باشید! بعد از پرداخت هم ووچر قطعی، بلافاصله برایتان ایمیل می‌شود.

اما مشاوره و پشتیبانی دو رکن اصلی هستند که می‌توانند اطمینان و میزان آسایش هر خریدار یا دریافت‌کننده خدماتی را افزایش دهند. اگر پشت کامپیوتر نشستید و نتوانستید با سیستم خودکار انتخاب هتل به نتیجه دلخواه برسید یا مثلا اگر سؤالی داشتید که می‌خواستید بپرسید، می‌توانید به تیم مشاوره تخصصی زورق اتکا کنید و به صورت رایگان راهنمایی شوید. زورق مشتریان خود را بعد از خرید رها نمی‌کند و  به صورت 24 ساعته پیگیر مشکلات و سؤالات آنهاست.

زروق قسمت مهمی به نام نکات سفر دارد که در آن در مورد ترفندها و نکات مهم در انتخاب هتل مناسب به شما توضیح می‌دهد.

زورق

تا به حال گذرنامه نگرفته‌اید؟ زورق حتی در این مورد هم شما را راهنمایی می‌کند.

دنبال تخفیف و فرصت‌های استثنایی برای سفر هستید، به قسمت تخفیف ویژه بروید.


اما زورق فقط یک ابزار رزرواسیون نیست، زورق می‌کوشد که نقش یک راهنمای خوب را بازی کند، به همین دلیل بخش بسیار جالب راهنمای سفر را دارد. در چشم آدم ناپخته سفر رفته، بسیاری از شهرهای اروپا، تنها به خاطر تیم فوتبال آنها شناخت ه‌شده‌اند، اما زورق در قسمت راهنمای سفر، به صورت مختصر و مفید در مورد حال و هوا و نقاط دیدینی شهرهای مهم آسیا و آمریکا و اروپا به شما توضیح می‌دهد.

زورق

اما جالب است که در همین بخش، زورق کودکان شما را فراموش نکرده و جاهایی را معرفی کرده که با رفتن به آنها همراه کودکانتان می‌توانید لذت ببرید، مثلا با مطالعه این بخش می‌فهمید که اگر به لندن رفتید نباید موزه علوم یا آکواریوم این شهر را فراموش کنید یا در شهر فلورانس و در کاخ باستانی این شهر می‌توانید همراه بچه‌های از نمایش سایه‌بازی لذت ببرید.

زورق

یکی از لذت‌های سفر مراجعه به رستوران‌ها و خوشگذارانی شکمی است، اگر آدمی هستید که در فرنگ دلتان برای غذاهای ایرانی تنگ می‌شود، نگران نشوید، چون در همین بخش راهنمای سفر، رستوران‌های ایرانی هر شهر هم به شما معرفی می‌شوند.

زورق

اما زورق به عنوان یک استارت‌آپ موفق، قسمت‌های دیگری هم دارد که می‌تواند راهنمایی باشد برای صاحبان سایر فروشگاه‌های آنلاین:

معمولا در فروشگاه‌های ما، چه آن فروشگاه‌هایی که مثلا DVD می‌فروشند، چه آنهایی که محصولات الکترونیک را به دست مشتری می‌رسانند، سایت فروش، یک سایت صرفا تجاری است و کمتر پیش می‌آید که فروشگاه وبلاگی داشته باشد به صورت مرتب به‌روز شود یا در بخش دیگری متناسب با خدمات ارائه شده، به اخبار مهم در آن عرصه اشاره شود.

اما زروق در این میان یکی از استثناها است، این سایت دو بخش «اخبار» و «یادداشت‌های یک جهانگرد» دارند که به نظر من حتی اگر قصد رزرو هتل با استفاده از سایت را هم نداشته باشید، مرور این دو قسمت یا اشتراک فید این دو قسمت، بسیار جالب خواهد بود.

در قسمت اخبار، شما اخبار متنوعی در مورد هتل‌ها یا رویدادها یا حوادثی که در مناطق توریستی دنیا در حال رخ دادن هستند، می‌خوانید، مثلا می‌خوانید که در لندن در هنگام برگزاری المپیک چه خبر است یا اینکه مثلا در چه شهری، در چه تاریخی چه جشنواره یا فستیوال هنری و موسیقی برگزار خواهد شد. این کار می‌تواند در برنامه‌ریزی سفر به شما بسیار کمک کند. (اشتراک فید بخش اخبار)

در بخش یادداشت‌های یک جهانگرد هم عکس‌ها و نوشته‌های جذابی در مورد سفر و ماطق دیدنی دنیا می‌خوانید. (اشتراک فید وبلاگ یادداشت‌های یک جهانگرد) مروی بر مطالب اخیر این وبلاگ نمایانگر این است که خواندن این بخش چقدر می‌تواند برای مطالعه مسافران و همچنین همه کاربران اینترنت جالب باشد: عکاسی با تلفن همراه – روز جهانی چپ‌دست‌ها و خاطرات مسافران چپ‌دست!، گورهای دوست‌داشتنی پاریس، عید فطر در کشورهای مسلمان، دانلود تقویم‌های زیبا برای دسکتاپ کامپیوتر در هر ماه.

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / علائم گرمازدگی / بهترین مودم 5G /خرید عطر و ادکلن /قهوه فوری گانودرما دکتر بیز /جراحی زیبایی /داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /
4 نظرات
 1. نیما اخوان می گوید

  من یک بار ازشون هتل گرفتم و راضی بودم. برعکس اکثر شرکت های ایرانی برخورد پرسنلشون پای تلفن خیلی خوب بود.

 2. nazli می گوید

  I Love Zoraq

 3. اردوان می گوید

  این سایت واقعا ارزش استفاده و مطالعه نوشته ها را دارد ولی یه مشکلی هست و اون اینه که من و شما و خیلی های دیگر شاید تا به حال به رم و یا نیس و یا فلورانس و.. نرفته باشیم و مسلما در دفعات اول سعی میکنیم از تور های گردش گری استفاده نمائید چون اگر بدون لیدر یا کار بلد به سفر برویم خیلی از مکان ها و .. از دست خواهیم داد .
  توصیه میکنم این سایت امکانی قرار دهد تا افراد علاوه بر رزرو هتل بتوانند با تور گردش گری (ایرانی یا غیر ایرانی) در سفر خود همراه شوند تا لذت دیدن نقاط و مکان های با ارزش را از دست ندهند.

 4. mehran می گوید

  کارشون رو خیلی خوب بلدند و معلومه که برنامه ریزی دقیق دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.